Sverige - Allsvenskan - 2019

  • Alla Matcher Idag
      Mina Matcher 
    • Live Ligor*
    • Datum Tid Lag Resultat Lag
       
          NIFL League Cup  
      17 Sep 21:00 Ballinamallard United BAI - Linfield LIN  
       
          Champions League - Grupp E  
      17 Sep 21:00 Napoli NAP - Liverpool LIV  
      17 Sep 21:00 FC Red Bull Salzburg RBS - KRC Genk GNK  
       
          Champions League - Grupp F  
      17 Sep 18:55 Inter INT - SK Slavia Praha SLP  
      17 Sep 21:00 Borussia Dortmund BVB - FC Barcelona BAR  
       
          Champions League - Grupp G  
      17 Sep 18:55 Lyon LYO - Zenit St.Petersburg ZEN  
      17 Sep 21:00 Benfica BEN - RB Leipzig LPZG  
       
          Champions League - Grupp H  
      17 Sep 21:00 Chelsea CHE - Valencia VAL  
      17 Sep 21:00 Ajax AJX - Lille LIL  
       
          Superettan  
      17 Sep 19:00 Degerfors IF DEGIF - Mjällby AIF MAIF  
       
          League One  
      17 Sep 20:45 Portsmouth PORT - Burton Albion BRTN  
      17 Sep 20:45 Doncaster Rovers DRFC - Blackpool BLC  
      17 Sep 20:45 Sunderland SUN - Rotherham United RTHU  
      17 Sep 20:45 Coventry City CCFC - AFC Wimbledon AFCW  
      17 Sep 20:45 Tranmere Rovers TRNM - Peterborough United POSH  
      17 Sep 20:45 Wycombe Wanderers WCMB - Accrington Stanley ACST  
      17 Sep 20:45 Milton Keynes Dons MKDS - Ipswich Town IPSW  
      17 Sep 20:45 Shrewsbury Town SHRW - Southend United STHND  
      17 Sep 20:45 Bristol Rovers BrstRv - Gillingham GILLS  
      17 Sep 20:45 Rochdale RAFC - Lincoln City FC LnclnCFC  
      17 Sep 21:00 Bolton Wanderers BOL - Oxford United OXFD  
       
          League Two  
      17 Sep 20:45 Carlisle United CRLS - Forest Green Rovers FrGreenR  
      17 Sep 20:45 Macclesfield Town McclsfT - Newport County NWPR  
      17 Sep 20:45 Cheltenham Town CHLT - Bradford City BCAFC  
      17 Sep 20:45 Salford City FC SCFC - Grimsby Town GrmsbT  
      17 Sep 20:45 Stevenage STVNG - Northampton Town NRTH  
      17 Sep 20:45 Leyton Orient LOFC - Crewe Alexandra CRWA  
      17 Sep 20:45 Scunthorpe United SUFC - Oldham Athletic OAFC  
      17 Sep 20:45 Morecambe MRC - Walsall WFC  
      17 Sep 20:45 Exeter City EXTR - Port Vale PVFC  
      17 Sep 20:45 Crawley Town CTFC - Plymouth Argyle PLMT  
      17 Sep 20:45 Mansfield Town MNSF - Cambridge United CMBR  
      17 Sep 20:45 Swindon Town STFC - Colchester United COLU  
       
          National League  
      17 Sep 20:45 Barnet BRNT - Aldershot Town AldshtTw  
       
          LaLiga2  
      17 Sep 19:00 Málaga MGA - Rayo Vallecano RAY  
      17 Sep 19:00 Racing Santander RAC - Mirandés  
      17 Sep 19:00 Almería ALM - Girona GIR  
      17 Sep 21:00 Alcorcón ALCN - Cádiz CDZ  
       
          Regional Liga Südwest  
      17 Sep 17:45 1. FC Saarbrücken Srbrckn - TSG 1899 Hoffenheim Am. 1899HoffAm.  
       
          SuperLiga  
      17 Sep 00:00 Aldosivi ALD 0 - 0
      Patronato PAT  
      17 Sep 02:10 Vélez Sarsfield VEL - Atlético Tucumán TUC  
       
          Nacional B - Zona B  
      17 Sep 02:10 Tigre TIG - Santamarina SAN  
       
          Primera B - Finalización  
      17 Sep 01:00 Atlético FC ATL - Deportivo Pereira PER  
      17 Sep 03:00 Real Cartagena CAR - Bogotá FC BOG  
       
          Primera División - 1ra. Etapa  
      17 Sep 02:15 El Nacional ENA - Técnico Universitario TEU  
       
          Série B  
      17 Sep 01:00 Operário PR OPR - Ponte Preta PPR  
       
          SHL  
      17 Sep 19:00 Linköping HC LHC - Brynäs IF BIF  
      17 Sep 19:00 IK Oskarshamn IKO - Leksands IF LIF  
      17 Sep 19:00 Växjö Lakers HC VÄX - Djurgårdens IF DIF  
      17 Sep 19:00 IF Malmö Redhawks MIF - Rögle BK RBK  
      17 Sep 19:00 Skellefteå AIK SAIK - Färjestad BK FBK  
      17 Sep 19:00 Örebro HK ÖRE - Luleå HF LHF  
      17 Sep 19:00 HV 71 HV71 - Frölunda HC FRÖ  
       
          Continental League  
      17 Sep 15:30 Barys Nur-Sultan BarysA - Spartak Moskva Spar  
      17 Sep 16:00 Avtomobilist Yekaterinburg AvtoY - Avangard Omsk Avng  
      17 Sep 16:00 Salavat Yulaev Ufa Ufa - HC Red Star Kunlun HC ReS K  
      17 Sep 18:00 Torpedo Novgorod TorN - Neftekhimik Nizhnekamsk Nef  
      17 Sep 18:30 Dynamo Moskva DynMos - Admiral Vladivostok AdmVld  
      17 Sep 18:30 HC Sochi Sochi - SKA St. Petersburg SKA  
       
          Tipsport Liga  
      17 Sep 17:30 HC Kosice KOS - Dukla Trencin DUK  
      17 Sep 18:00 HK SKP Poprad POP - MAC Budapest MCBud  
      17 Sep 18:00 HC 07 Detva DTV - HKM Zvolen ZVL  
      17 Sep 18:00 HK Nitra NIT - MHk 32 L. Mikulas LMA  
      17 Sep 18:30 DVTK Jegesmedvék DVTKJgsm - HK Dukla Michalovce MIC  
      17 Sep 18:30 HC Slovan Bratislava SLOV - HC Nove Zamky HCNZ  
       
          Extraliga  
      17 Sep 17:30 HC Vítkovice Ridera VITSt - HC Oceláři Třinec OCEL  
       
          GET-ligaen  
      17 Sep 19:00 Stavanger Ishockey STVNG - Storhamar Elite StrhmrE  
       
          National League  
      17 Sep 19:45 SCL Tigers TIGERS - HC Fribourg-Gottéron FrGott  
      17 Sep 19:45 EV Zug Zug - Lausanne HC LsnnHc  
      17 Sep 19:45 EHC Biel Biel - Rapperswil-Jona Lakers RJLakers  
      17 Sep 19:45 HC Lugano Lugano - HC Davos Davos  
      17 Sep 19:45 Geneve-Servette HC GnvS - ZSC Lions Lions  
      17 Sep 19:45 SC Bern Bern - HC Ambri-Piotta AmPtt  
       
          Metal Ligaen  
      17 Sep 19:00 Bulldogs Odense BO - Esbjerg EIK Esbrg  
      17 Sep 19:00 Blue Fox Herning BFoxH - Rødovre Mighty Bulls RMB  
      17 Sep 19:00 Rungsted Seier Capital RngIK - SønderjyskE SdrkE  
      17 Sep 19:00 Frederikshavn White Hawks FWH - Aalborg Pirates AabPrt  
       
          Handbollsligan  
      17 Sep 19:00 Ystads IF HF YstdIF - HK Varberg Vrbrg  
       
          ATP Tour - Moselle Open - Metz  
      17 Sep 11:35 Barrere Barrere - Hurkacz Hurkacz  
      17 Sep 14:05 Struff Struff - Herbert Herbert  
      17 Sep 15:30 Granollers Granollers - Gasquet Gasquet  
      17 Sep 17:00 Sonego Sonego - Otte Otte  
      17 Sep 18:05 Andujar Andujar - Tsonga Tsonga  
      17 Sep 18:30 Lenz Lenz - Carreno Busta Carreno Busta  
      17 Sep 19:30 Bedene Bedene - Roumane Roumane  
       
          ATP Tour - St. Petersburg Open  
      17 Sep 12:05 Tipsarevic Tipsarevic - Dzumhur Dzumhur  
      17 Sep 13:15 Carballes Baena Carballes Baena - Klizan Klizan  
      17 Sep 14:30 Rosol Rosol - Gerasimov Gerasimov  
      17 Sep 14:30 Donskoy Donskoy - Viola Viola  
      17 Sep 17:30 Sela Sela - Berankis Berankis  
      17 Sep 17:35 Ivashka Ivashka - Rublev Rublev  
       
          WTA Tour - Toray Pan Pacific Open - Osaka  
      17 Sep 04:05 Keys Keys - Kasatkina Kasatkina  
      17 Sep 05:35 Muguruza Muguruza - Hsieh Hsieh  
      17 Sep 05:35 Hibino Hibino - Flink Flink  
      17 Sep 07:00 Vekic Vekic - Garcia Garcia  
      17 Sep 07:00 Putintseva Putintseva - Martic Martic  
      17 Sep 10:05 Mladenovic Mladenovic - Doi Doi  
       
          WTA Tour - Guangzhou International Women’s Open - Guangzhou  
      17 Sep 08:05 Zavatska Zavatska - Ferro Ferro  
      17 Sep 08:05 Duan Duan - Zheng Zheng  
      17 Sep 08:05 Blinkova Blinkova - Sorribes Tormo Sorribes Tormo  
      17 Sep 09:30 Kenin Kenin - Siegemund Siegemund  
      17 Sep 09:30 Zidansek Zidansek - Paolini Paolini  
      17 Sep 09:30 Siniakova Siniakova - Rybakina Rybakina  
      17 Sep 11:00 Svitolina Svitolina - Jakupovic Jakupovic  
      17 Sep 11:00 Frech Frech - Stojanovic Stojanovic  
      17 Sep 11:00 Petkovic Petkovic - Pattinama Kerkhove Pattinama Kerkhove  
      17 Sep 13:05 Peng Peng - Wang Wang  
      17 Sep 14:30 Kozlova Kozlova - Zhang Zhang  
       
          WTA Tour - Korea Open - Seoul  
      17 Sep 05:05 Hon Hon - Buzarnescu Buzarnescu  
      17 Sep 05:05 Potapova Potapova - Han Han  
      17 Sep 05:05 Hercog Hercog - Bogdan Bogdan  
      17 Sep 06:30 Babos Babos - Ostapenko Ostapenko  
      17 Sep 06:30 Badosa Badosa - Teichmann Teichmann  
      17 Sep 06:30 Muchova Muchova - Van Uytvanck Van Uytvanck  
      17 Sep 08:00 Allertova Allertova - Flipkens Flipkens  
      17 Sep 08:00 Voegele Voegele - Tomljanovic Tomljanovic  
      17 Sep 08:00 Sakkari Sakkari - Tig Tig  
    • End Result Ligor*
    • Datum Tid Lag Resultat Lag
       
          Div 4 - Stockholm Mellersta  
      17 Sep 19:00 Reymersholms IK Reymers - FC Krukan FC KRU  
      17 Sep 20:00 Järla IF FK JIFFK - Långholmen FC LåFC  
       
          Div 4 - Stockholm Norra  
      17 Sep 20:00 Kista SC KSC - Husby FF  
       
          U-21 Allsvenskan Norra Spring  
      17 Sep 14:00 Örebro-U21 - IFK Norrköping FK-U21 NOR-U21  
      17 Sep 18:00 Västerås SK FK-U21 - Syrianska FC-U21  
       
          Div 5 - Gestrikland  
      17 Sep 18:30 Älvkarleby IK - Årsunda IF 2  
      17 Sep 19:00 Helges IF - Jarbo IF JIF  
       
          Div 5 - Norrbotten Södra  
      17 Sep 19:30 IFK Arvidsjaur ARV - Alterdalens IF ALIF  
      17 Sep 20:00 Hedens IF United - Gammelstads IF  
       
          Div 5 - Stockholm Mellersta  
      17 Sep 20:15 IFK Lidingö BK - Kransen United FF  
       
          U-21 Allsvenskan Södra Autumn  
      17 Sep 17:00 IF Elfsborg U21 IFE U21 - Falkenbergs FF U21  
      17 Sep 17:00 IFK Värnamo U21 - Kalmar FF U21  
       
          Danmarksserien 1  
      17 Sep 18:30 Allerød FK ALR - Taastrup FC TAAS  
       
          Reserveligaen Pulje 3 - Autumn  
      17 Sep 13:00 Esbjerg (Res) EfBR - Silkeborg IF (Res) SIFR  
       
          DBU Jylland Serie 1 Pulje 5 Autumn  
      17 Sep 18:00 RKG RKG - Brønderslev IF BDVIF  
       
          DBU Jylland Serie 1 Pulje 8 Autumn  
      17 Sep 19:00 IFSK IFSK - Viby IF I VbyIfI  
       
          DBU Jylland Serie 1 Pulje 10 Autumn  
      17 Sep 18:00 Bramdrupdam GIF BrmGIF - Haderslev FK I HdrvFC  
       
          DBU Jylland Serie 2 Pulje 17 Autumn  
      17 Sep 17:30 VSK Aarhus II VSKAIII - HOG Hinnerup HINN  
       
          DBU Jylland Serie 2 Pulje 16 Autumn  
      17 Sep 19:00 Vildbjerg SF I VSFI - Herning Fremad I HrnFrdI  
       
          DBU Jylland Serie 2 Pulje 18 Autumn  
      17 Sep 17:45 Hasle B HasB - Fuglebakken KFUM Arhus FKAI  
       
          DBU Jylland Serie 2 Pulje 19 Autumn  
      17 Sep 18:00 Stjær B StjB - Galten FS GltFS  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 24 Autumn  
      17 Sep 18:15 Ulsted B UlsB - IF Skjold Sæby II IFSSII  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 28 Autumn  
      17 Sep 18:30 Strandby IF Farsø STIFF - Aars IK (2) Arsik2  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 44 Autumn  
      17 Sep 19:00 Sædding/G IF II SGIFIII - Brørup GF  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 39 Autumn  
      17 Sep 19:30 FC Skanderborg II FCSknbgII - Stensballe IK I STIKI  
      17 Sep 20:00 Hatting-Torsted Fodbold I HTFI - FC Sydbyen FCS  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 37 Autumn  
      17 Sep 17:45 Aarhus 1900 I A1900I - VSK Aarhus I VSKA  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 34 Autumn  
      17 Sep 18:00 Romalt IF - Hornbæk SF I  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 33 Autumn  
      17 Sep 18:00 Purhus IF PRH - Terndrup IF  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 27 Autumn  
      17 Sep 19:30 Svenstrup-Godthåb IF StGbIF - Vaarst/Fjellerad B Vt/FdB  
       
          DBU Jylland Serie 3 Pulje 26 Autumn  
      17 Sep 18:00 Vestbjerg IF - Aalborg Freja II AlbrgFrj1  
       
          National League North  
      17 Sep 20:45 Hereford United HRFRDU - Gateshead FC GtshdFC  
       
          Ryman Isthmian League  
      17 Sep 20:45 Bishops Stortford BshpsStrtf - Cray Wanderers CrWand  
      17 Sep 20:45 Horsham Hrshm - Wingate and Finchley W&F  
      17 Sep 20:45 Bognor Regis Town BgnRgTw - Cheshunt FC Ches  
       
          Southern Central League  
      17 Sep 20:45 Barwell Brwll - Tamworth Tmwth  
      17 Sep 20:45 Redditch United RddtchU - Coalville Town ClvllTw  
      17 Sep 20:45 Nuneaton Borough NntnB - Stourbridge Strbrdg  
      17 Sep 20:45 St Ives Town SIvTn - Kings Langley KngLgl  
      17 Sep 20:45 Bromsgrove Sporting - Rushall Olympic RshllOlmpc  
      17 Sep 20:45 Hednesford Town HdnsfTw - Banbury United BnbrU  
      17 Sep 20:45 Leiston Lstn - Biggleswade Town BgglTw  
      17 Sep 20:45 Stratford Town StrtfrdTw - Alvechurch ALCH  
       
          Southern South League  
      17 Sep 20:45 Metropolitan Police MyrpltnPlc - Walton Casuals  
      17 Sep 20:45 Chesham United ChshmU - Hayes and Yeading Utd H&YUtd  
      17 Sep 20:45 Harrow Borough HrrwBrgh - Beaconsfield Town BDT  
      17 Sep 20:45 Weston-Super-Mare W-S-M - Salisbury FC SBFC  
      17 Sep 20:45 Wimborne Town WmbrnTw - Truro City TrrC  
      17 Sep 20:45 Dorchester Town DchstrT - Taunton Town TauT  
       
          Meistriliiga  
      17 Sep 16:45 JK Viljandi Tulevik TLVL - Nomme Kalju NOMMK  
      17 Sep 18:30 JK Tallinna Kalev KVTL - Kuressaare KSSR  
       
          Kolmonen - Kaakkois-Suomi  
      17 Sep 18:30 PeKa PeKa - Union Plaani  
       
          3. Division - 1  
      17 Sep 19:00 Lørenskog LORN - Sarpsborg 08 2 SAPR2  
       
          3. Division - 2  
      17 Sep 19:00 Ullern ULL - Vålerenga 2 VAL2  
       
          4. Div. - 2 Akershus  
      17 Sep 19:15 Raumnes & Årnes - Eidsvold TF 2  
       
          4. Div. - 3 Oslo 1  
      17 Sep 20:15 Manglerud Star MANS - Majorstuen  
      17 Sep 20:15 Follo 2 FOL2 - Korsvoll KORS  
      17 Sep 20:15 Oppsal 2 - Sagene SGN  
      17 Sep 20:15 Lommedalen LOMM - Holmen HOL  
      17 Sep 20:15 Oslo City OSCI - Heggedal  
       
          4. Div. - 4 Oslo 2  
      17 Sep 20:15 Oslojuvelene OSJUV - Vollen  
      17 Sep 20:15 Kolbotn KOL - Grorud 2 GRO2  
      17 Sep 20:15 Lyn 3 - Stabæk 3  
      17 Sep 20:15 KFUM 2 - Furuset  
      17 Sep 20:15 Holmlia HLM - Hasle-Løren HAS-L  
       
          4. Div. - 5 Oslo 3  
      17 Sep 20:15 Vestli VEST - Ski SKI  
      17 Sep 20:15 Wam-Kam - Bærum 2 BæR2  
      17 Sep 20:15 Fagerborg FGB - Gøy-Nor(Christiania BK)  
      17 Sep 20:15 Kjelsås 2 KJE2 - Ready 2  
       
          4. Div. - 10 Vestfold  
      17 Sep 20:00 Re FK RFK - Tønsberg 2 TONS2  
       
          4. Div. - 11 Telemark  
      17 Sep 18:00 Notodden 2 NOTO2 - Odd 3 ODD3  
      17 Sep 19:00 Hei HEI - Pors Grenland 2 PG2  
      17 Sep 19:30 Urædd UR - Skarphedin SKAR  
      17 Sep 19:30 Ulefoss/Skade - Langesund  
       
          4. Div. - 16 Hordaland 1  
      17 Sep 20:00 Gneist - Åsane 2  
       
          4. Div. - 17 Hordaland 2  
      17 Sep 18:30 Norges Handelshøgskoles NHS - Trio TRI  
       
          4. Div. - 25 Troms  
      17 Sep 19:15 Ishavsbyen ISVB - Krokelvdalen  
       
          5. Div. - Hordaland 2  
      17 Sep 20:00 Tornado Bergen - Bønes  
       
          5. Div. - Rogaland 1  
      17 Sep 19:00 Moi - Undheim IL  
       
          5. Div. - Indre Østland 1  
      17 Sep 19:30 Skreia - Reinsvoll 2  
       
          5. Div. - Trøndelag 2  
      17 Sep 19:30 Lånke - Kvik 2  
       
          5. Div. - Trøndelag 3  
      17 Sep 19:00 Byneset - Støren  
       
          5. Div. - Sogn og Fjordane 1  
      17 Sep 19:00 Sogndal 3 - Sandane  
       
          5. Div. - Østfold 1  
      17 Sep 20:15 Lervik - Råde 2  
       
          5. Div. - Akershus  
      17 Sep 19:00 Hauerseter HRS - Aurskog-Høland 2  
      17 Sep 20:15 Gjelleråsen 2 - Gjerdrum GJDR  
      17 Sep 20:15 Løvenstad - Aurskog/Finstadbru  
      17 Sep 20:15 Bjerke BJK - Skjetten 2  
      17 Sep 20:30 Flisbyen - Skedsmo 2  
       
          5. Div. - Agder 2  
      17 Sep 19:30 Vindbjart 2 - Hægebostad  
       
          5. Div. - Hålogaland SØR-TROMS  
      17 Sep 19:00 Grytøy - Skånland 2  
      17 Sep 19:00 Liland - Medkila 2  
       
          5. Div. - Hålogaland LOFOTEN  
      17 Sep 19:00 Ballstad UIL 2 - Leknes 2 LKS2  
      17 Sep 19:00 Gravdal - Kabelvåg  
      17 Sep 19:00 Flakstad - Stamsund  
      17 Sep 19:00 Reine IL - Knausen  
       
          5. Div. - Finnmark Vest  
      17 Sep 19:00 Alta 3 - Bossekop 3  
       
          5. Div. - Finnmark Øst  
      17 Sep 19:00 Kirkenes 2 - Norild 3  
       
          Regionalleague Ost  
      17 Sep 19:30 FC Mauerwerk - SC Wiener Viktoria VIK  
       
          Regionalleague Mitte  
      17 Sep 19:00 RZ Pellets WAC Amateure WACA - USV St. Anna/A.  
       
          Primera C Metropolitana  
      17 Sep 00:30 Deportivo Laferrere LAF - Midland MID  
       
          AFC Champion League - Kvartsfinaler  
      17 Sep 12:30 Urawa Reds UrwReds - Shanghai SIPG F.C SSIPG  
      17 Sep 19:00 Al Hilal Riyadh HilRiya - Al Ittihad Jeddah ItthJed  
       
          K League 2  
      17 Sep 12:00 Daejeon Citizen - Busan Ipark  
      17 Sep 12:00 Seoul E-Land FC - Chunnam Dragons  
       
          FFA Cup  
      17 Sep 11:30 Hume City Hum - Central Coast Mariners FC Cen Coas Mar FC  
      17 Sep 11:30 Adelaide United FC AdlUn - Newcastle Jets FC New Jets FC  
       
          Premier League  
      17 Sep 14:00 Lori FC LFC - FC Urartu BANA  
      17 Sep 14:15 Alashkert FC ALAS - FC Yerevan 1995  
      17 Sep 15:30 FC Gandzasar GANDZ - FC Pyunik Yerevan PYUN  
       
          Division 2 - Öst  
      17 Sep 10:30 Chita CHITA - Irtysh Omsk OMSK  
      17 Sep 11:00 Zenit Irkutsk ZENIT-IRK - Dynamo Barnaul DYNB  
       
          Premier League  
      17 Sep 03:30 Arnett Gardens ARN - UWI Pelicans UWI  
       
          1.Liga  
      17 Sep 17:00 Slovakia-U18 SVK-U18 - Spisska Nova Ves SNV  
       
          Extraliga - Division A  
      17 Sep 18:00 Neman Grodno NemG - HC Gomel HCG  
      17 Sep 18:00 HC Dinamo-Molodechno HCDM - Yunost Minsk YM  
      17 Sep 18:00 HC Lida HCL - HC Metalurg-Zhlobin HCMZ  
      17 Sep 18:00 Shakhter Soligorsk SSol - HC Mogilev HCM  
       
          PHL  
      17 Sep 18:00 Naprzod Janow NaprJnw - TatrySki Podhale TatrySkiP  
      17 Sep 18:00 KS Unia Oswiecim UOsw - Nesta Mires Torun NestaT  
      17 Sep 18:00 GKS Tychy GKSTch - Comarch Cracovia CmchCrc  
      17 Sep 19:00 Zaglebie Sosnowiec ZglbSsnw - JKH GKS Jastrzebie JKHGKSJ  
       
          Ligue Magnus  
      17 Sep 20:00 Chamonix/Morzine CHMX/MRZN - Mulhouse HC MlhHC  
      17 Sep 20:00 Nice Nice - Grenoble GRNBL  
      17 Sep 20:15 Amiens Amns - Rouen Rouen  
      17 Sep 20:15 Bordeaux BRDX - Briancon BRNCN  
      17 Sep 20:30 Angers Angers - Anglet Hormadi Élite  
       
          VHL  
      17 Sep 14:00 Toros Neftekamsk TOROS - Neftyanik Almetievsk NEFTA  
      17 Sep 16:00 Rubin Tyumen RUBIT - Molot Prikamie Perm MOLOT  
      17 Sep 16:00 Yugra Khanty-Mansiysk YugraKM - Izhstal Izhevsk IZHST  
      17 Sep 17:30 HC Bars BARS - Dizel Penza DIZEL  
      17 Sep 18:00 HC Ryazan RYAZ - Lada Togliatti Lad  
      17 Sep 18:00 SKA Neva NEVA - Saryarka Karaganda SARY  
      17 Sep 18:00 THC Tver TVER - Nomad Astana  
       
          MHL  
      17 Sep 14:00 Stalnye Lisy STALIS - Beliye Medvedi BELMED  
      17 Sep 14:30 HC Altai Ust-Kamenogorsk ALTAI UST-KAM - Tolpar TOLP  
      17 Sep 17:30 HK Riga SKRIG - Amurskie Tigry AMUT  
      17 Sep 18:00 ORG Juniors Beijing - MHK Krylya Sovetov KRYLS  
       
          VHL-B  
      17 Sep 16:00 Junior Kurgan YUNI - Kristall Saratov KRIST  
      17 Sep 16:00 HK Orenburg - Krasnoyarskiye Rysi  
      17 Sep 17:30 HC Chelny CHELN - HC Altai ALTAI  
       
          Swiss League  
      17 Sep 19:45 EHC Olten OLT - GCK Lions LIONS  
      17 Sep 20:00 HC Ajoie AJO - EVZ Academy Zug  
      17 Sep 20:00 HCB Ticino Rockets - Chaux-de-Fonds CHAU  
      17 Sep 20:00 EHC Winterthur WIN - HC Thurgau THUR  
      17 Sep 20:00 SC Langenthal LANGE - EHC Kloten KltnFl  
       
          NHL Försäsong  
      17 Sep 01:00 Montreal Canadiens MON - New Jersey Devils NJD  
      17 Sep 01:00 New Jersey Devils NJD - Boston Bruins BOS  
      17 Sep 01:00 Buffalo Sabres BUF - Pittsburgh Penguins PIT  
      17 Sep 01:00 Philadelphia Flyers PHI - New York Islanders NYI  
      17 Sep 01:00 Washington Capitals WAS - Chicago Blackhawks CHI  
      17 Sep 02:00 Nashville Predators NAS - Florida Panthers FLO  
      17 Sep 02:30 Dallas Stars DAL - St. Louis Blues STL  
      17 Sep 03:00 Edmonton Oilers EDM - Winnipeg Jets WIN  
      17 Sep 03:00 Calgary Flames CAL - Vancouver Canucks VAN  
      17 Sep 04:00 Vancouver Canucks VAN - Calgary Flames CAL  
      17 Sep 23:30 Toronto Maple Leafs TOR - Ottawa Senators OTT  
       
          Champions League - Qualification Round 1  
      17 Sep 17:30 Kauhajoen Karhu KauKar - BC Tsmoki-Minsk TSMM  
      17 Sep 18:00 BK Inter Bratislava BRAT - Fribourg Olympic FRIB  
      17 Sep 18:00 Keravnos Strovolou Roster - Bakken Bears BAKK  
      17 Sep 18:00 Falco KC Szombathely SZOM - CSM Oradea ORD  
      17 Sep 18:30 Södertälje Kings SÖD - Balkan Botevgrad BAL  
      17 Sep 18:30 SL Bénfica BEN - Donar Groningen GRON  
      17 Sep 20:00 KB Sigal Prishtina - Legia Warszawa BC  
      17 Sep 20:00 ece bulls Kapfenberg ebK - KIEV-Basket  
       
          Santander Cup  
      17 Sep 18:30 TMS Ringsted TMSR - Skanderborg Håndbold SKD  
      17 Sep 20:30 Aalborg Håndbold AAL - GOG Håndbold GOG  
       
          Santander Cup - Damer  
      17 Sep 18:30 NFH Nykøbing F. HK NYK - København Håndbold KOB  
      17 Sep 20:30 HC Odense ODS - Viborg HK VHK  
       
          Judsk Handball Forbund - 2. Division Women Pulje 1  
      17 Sep 19:00 Farsø KFUM HK - Aars HK W  
       
          Judsk Handball Forbund - 2. Division Herrer Pulje 2  
      17 Sep 19:00 Svendborg Håndboldklub SVN - Faaborg ØH  
      17 Sep 19:30 AGF Århus ARH - Rækker Mølle KFUM RMK  
       
          2. division - Kvinner avd. 03  
      17 Sep 20:00 Østsiden Fredrikstad - Sarpsborg W  
       
          2. division - Kvinner avd. 04  
      17 Sep 20:00 Sverresborg SVE - Charlottenlund SK 2  
       
          PGNiG Superliga  
      17 Sep 18:30 Gaz-System Pogon Szczecin GAZ - Orlen Wisla Plock ORLEN  
       
          Budapest Bank Ferfi Liga  
      17 Sep 18:00 Oroshazi FKSE OrFL - MKB Veszprem KC MKBVKC  
      17 Sep 18:00 CYEB Budakalasz CYEB - MOL-Pick Szeged PicSz  
       
          BeNe League  
      17 Sep 20:45 HC Vise BM HC V BM - Handball Aalsmeer AALS  
       
          Liga Asobal  
      17 Sep 19:00 F.C. Barcelona BARCA - BM. Huesca HUES  
       
          SEHA Liga  
      17 Sep 17:15 HC Meshkov Brest MESHB - Spartak Moscow  
       
          Rankinio Lyga  
      17 Sep 19:00 HC Grifas-KKSC Girafas - Alytaus Almeida-Stronglasas Alm-Strn  
       
          ATP - Challenger Tour - Thindown Challenger Biella - Biella  
      17 Sep 10:00 Munoz De La Nava Munoz De La Nava - Ehrat Ehrat  
      17 Sep 10:00 Brancaccio Brancaccio - Romboli Romboli  
      17 Sep 10:00 Quinzi Quinzi - Gutierrez Gutierrez  
      17 Sep 11:15 Trungelliti Trungelliti - Casanova Casanova  
      17 Sep 11:15 Dambrosi Dambrosi - Giannessi Giannessi  
      17 Sep 11:15 Eriksson Eriksson - Arnaboldi Arnaboldi  
      17 Sep 12:30 Bonadio Bonadio - Berlocq Berlocq  
      17 Sep 12:30 Lorenzi Lorenzi - Arnaboldi Arnaboldi  
      17 Sep 12:30 Mager Mager - Roca Batalla Roca Batalla  
      17 Sep 13:45 Heller Heller - Baldi Baldi  
      17 Sep 16:30 Collarini Collarini - Giustino Giustino  
       
          ATP - Challenger Tour - Kaohsiung OEC Open - Kaohsiung  
      17 Sep 03:30 Yamasaki Yamasaki - Saville Saville  
      17 Sep 03:30 Chung Chung - Niesten Niesten  
      17 Sep 04:45 Nam Nam - Yu Yu  
      17 Sep 04:45 Bourchier Bourchier - Takahashi Takahashi  
      17 Sep 06:00 Wu Wu - Ferreira Silva Ferreira Silva  
      17 Sep 06:00 Lopez Perez Lopez Perez - King King  
      17 Sep 07:30 Hsieh Hsieh - Yang Yang  
      17 Sep 07:30 Sugita Sugita - Purcell Purcell  
      17 Sep 09:00 Noguchi Noguchi - Millman Millman  
      17 Sep 09:00 Mukund Mukund - Oliveira Oliveira  
      17 Sep 12:00 Lee Lee - Tseng Tseng  
      17 Sep 12:00 Sekiguchi Sekiguchi - Gunneswaran Gunneswaran  
      17 Sep 13:15 Moriya Moriya - Uchida Uchida  
       
          ATP - Challenger Tour - Sibiu Open - Sibiu  
      17 Sep 09:00 Sabanov Sabanov - Jianu Jianu  
      17 Sep 09:00 Sels Sels - Pospisil Pospisil  
      17 Sep 09:00 Taberner Taberner - Reboul Reboul  
      17 Sep 10:15 Arguello Arguello - Kopriva Kopriva  
      17 Sep 10:15 Barranco Cosano Barranco Cosano - Coria Coria  
      17 Sep 11:30 Hamou Hamou - O'Connell O'Connell  
      17 Sep 11:30 Safranek Safranek - Molleker Molleker  
      17 Sep 12:45 Haase Haase - Petrovic Petrovic  
      17 Sep 15:00 Varillas Varillas - Domingues Domingues  
       
          ATP - Challenger Tour - Murray Trophy - Glasgow  
      17 Sep 11:00 Marcora Marcora - Johnson Johnson  
      17 Sep 11:00 Grenier Grenier - Drzewiecki Drzewiecki  
      17 Sep 12:30 Furness Furness - Masur Masur  
      17 Sep 12:30 Jaziri Jaziri - Ocleppo Ocleppo  
      17 Sep 13:45 Mridha Mridha - Wendelken Wendelken  
      17 Sep 13:45 Machac Machac - Van De Zandschulp Van De Zandschulp  
      17 Sep 15:00 Glasspool Glasspool - Kuhn Kuhn  
      17 Sep 15:30 Blancaneaux Blancaneaux - Rodionov Rodionov  
      17 Sep 17:30 Haerteis Haerteis - Duncan Duncan  
      17 Sep 19:15 Neuchrist Neuchrist - Muller Muller  
      17 Sep 19:30 Rinderknech Rinderknech - McHugh McHugh  
       
          ATP Double - Moselle Open - Metz  
      17 Sep 11:30 G.Simon/M.Zverev G.Simon/M.Zverev - J.Erlich/F.Martin J.Erlich/F.Martin  
      17 Sep 12:45 J.O'Mara/K.Skupski J.O'Mara/K.Skupski - M.Copil/U.Humbert M.Copil/U.Humbert  
      17 Sep 14:00 D.Added/A.Olivetti D.Added/A.Olivetti - R.Arneodo/B.Paire R.Arneodo/B.Paire  
      17 Sep 15:30 L.Pouille/M.Reid L.Pouille/M.Reid - S.Arends/D.Pel S.Arends/D.Pel  
       
          ATP Double - St. Petersburg Open  
      17 Sep 13:00 J.Kovalik/H.Podlipnik-Castillo J.Kovalik/H.Podlipnik-Castillo - S.Gille/J.Vliegen S.Gille/J.Vliegen  
      17 Sep 15:45 A.Bublik/M.Kukushkin A.Bublik/M.Kukushkin - A.Mannarino/H.Nys A.Mannarino/H.Nys  
      17 Sep 18:45 N.Monroe/A.Vasilevski N.Monroe/A.Vasilevski - E.Donskoy/K.Kravchuk E.Donskoy/K.Kravchuk  
       
          WTA Double - Korea Open - Seoul  
      17 Sep 09:00 V.Savinykh/E.Silva V.Savinykh/E.Silva - Ka.Pliskova/Kr.Pliskova Ka.Pliskova/Kr.Pliskova  
      17 Sep 09:00 S.Jang/N.Kim S.Jang/N.Kim - I.Begu/M.Gasparyan I.Begu/M.Gasparyan  
      17 Sep 09:00 T.Bacsinszky/I.Neel T.Bacsinszky/I.Neel - L.Arruabarrena/T.Maria L.Arruabarrena/T.Maria  
       
          WTA Double - Guangzhou International Women’s Open - Guangzhou  
      17 Sep 09:00 X.Jiang/Q.Tang X.Jiang/Q.Tang - Ar.Rodionova/Y.Wickmayer Ar.Rodionova/Y.Wickmayer  
      17 Sep 12:15 JJ.Lu/FY.Xun JJ.Lu/FY.Xun - M.Bouzkova/T.Zidansek M.Bouzkova/T.Zidansek  
      17 Sep 12:15 A.Krunic/L.Marozava A.Krunic/L.Marozava - N.Dzalamidze/E.Rybakina N.Dzalamidze/E.Rybakina  
       
          WTA Double - Toray Pan Pacific Open - Osaka  
      17 Sep 04:00 E.Hozumi/M.Ninomiya E.Hozumi/M.Ninomiya - L.Kichenok/A.Riske L.Kichenok/A.Riske  
      17 Sep 05:00 M.Adamczak/X.Han M.Adamczak/X.Han - H.Chan/L.Chan H.Chan/L.Chan  
      17 Sep 08:30 S.Aoyama/E.Shibahara S.Aoyama/E.Shibahara - D.Jurak/K.Srebotnik D.Jurak/K.Srebotnik  
       
          5. Div. - Hålogaland OFOTEN  
      17 Sep 19:00 Mjølner 2 - Beisfjord IL  
      17 Sep 19:00 Gratangen - Hardhaus HARD  
       
          Primera D - Apertura  
      17 Sep 20:30 Lugano LUG - Sportivo Barracas SBA  
      17 Sep 20:30 Yupanqui YUP - Centro Español ESP  
       
          ATP Challenger Tour - Columbus Challenger - Columbus 3  
      17 Sep 15:00 Escobar Escobar - Tikhomirov Tikhomirov  
      17 Sep 15:01 Unknown1 Unknown1 - Patael Patael  
      17 Sep 15:09 Leshem Leshem - Peniston Peniston  
      17 Sep 15:10 Hidalgo Hidalgo - Seelig Seelig  
      17 Sep 15:18 Brymer Brymer - Sigouin Sigouin  
      17 Sep 15:21 Unknown1 Unknown1 - Shane Shane  
      17 Sep 15:22 Novikov Novikov - Bangoura Bangoura  
      17 Sep 15:30 Sinclair Sinclair - Erler Erler  
       
          Youth League - Grupp E  
      17 Sep 14:00 Napoli-U19 NAP - Liverpool FC-U19 LIV-U19  
      17 Sep 15:00 FC Red Bull Salzburg-U19 SAL-U19 - Genk-U19  
       
          Youth League - Grupp F  
      17 Sep 14:00 Inter-U19 INT - Slavia Praha-U19  
      17 Sep 16:00 Borussia Dortmund-U19 BORD-U19 - FC Barcelona-U19 BAR-U19  
       
          Youth League - Grupp G  
      17 Sep 15:00 Olympique Lyonnais-U19 OLYL-U19 - FC Zenit Saint Petersburg-U19 ZEN-U19  
      17 Sep 16:00 Benfica-U19 BEN - RB Leipzig-U19 LEI  
       
          Youth League - Grupp H  
      17 Sep 14:00 Chelsea FC-U19 CLS-U19 - Valencia-U19 VAL-U19  
      17 Sep 14:00 AFC Ajax-U19 AJX-U19 - LOSC Lille-U19  
       
          Primera B - Nacional  
      17 Sep 00:30 Deportes Valdivia VAL - Santiago Morning MOR  
    • Games Live Now
    • Datum Tid Lag Resultat Lag
       
          SuperLiga  
      17 Sep 00:00 Aldosivi ALD 0 - 0
      Patronato PAT  
  • förkortningar
  • Live LigorLigor med live resultat
    End Result LigorLigor med endast slutresultat