Sverige - Allsvenskan - 2019

  • Alla Matcher Idag
      Mina Matcher 
    • Live Ligor*
    • Datum Tid Lag Resultat Lag
       
          EM - Kval - Grupp A  
      17 Nov 18:00 Bulgarien BUL - Tjeckien TJE  
      17 Nov 18:00 Kosovo - England ENG  
       
          EM - Kval - Grupp B  
      17 Nov 15:00 Serbien SRB - Ukraina UKR  
      17 Nov 15:00 Luxemburg LUX - Portugal POR  
       
          EM - Kval - Grupp H  
      17 Nov 20:45 Moldavien MDA - Island ISL  
      17 Nov 20:45 Albanien ALB - Frankrike FRA  
      17 Nov 20:45 Andorra AND - Turkiet TUR  
       
          League One  
      17 Nov 13:00 Tranmere Rovers TRNM - Wycombe Wanderers WCMB  
       
          LaLiga2  
      17 Nov 12:00 Ponferradina PNDN - Girona GIR  
      17 Nov 14:00 Alcorcón ALCN - Málaga MGA  
      17 Nov 16:00 Real Oviedo RLOVD - Sporting Gijón GIJ  
      17 Nov 18:30 Mirandés - Las Palmas PAL  
      17 Nov 18:30 Lugo LUG - Racing Santander RAC  
      17 Nov 21:00 Tenerife TEN - Cádiz CDZ  
       
          Serie C - Grupp A  
      17 Nov 15:00 Pistoiese PIS - Monza MON  
      17 Nov 15:00 Olbia OLB - Novara NOV  
      17 Nov 15:00 Como COM - Pro Vercelli PRO  
      17 Nov 15:00 Renate REN - US Pianese USPnss  
      17 Nov 17:30 Gozzano GOZ - Pro Patria PROP  
      17 Nov 17:30 Giana Erminio GIA - Robur Siena SIE  
      17 Nov 17:30 Carrarese CAR - Arezzo ARE  
      17 Nov 17:30 Pontedera PON - Lecco LCO  
       
          Serie C - Grupp B  
      17 Nov 15:00 Südtirol SUD - Sambenedettese SAM  
      17 Nov 15:00 Imolese IMO - Triestina TRI  
      17 Nov 15:00 Fano FAN - Piacenza PIA  
      17 Nov 15:00 Vicenza Virtus LRV - Ravenna RAV  
      17 Nov 17:30 Modena MOD - Virtus Verona VrtVer  
      17 Nov 17:30 Carpi CAR - Fermana FNA  
      17 Nov 17:30 Rimini RIM - ArzignanoChiampo ARZCH  
      17 Nov 17:30 Gubbio GUB - Cesena CES  
      17 Nov 17:30 Reggio Audace REG - Vis Pesaro VISPE  
       
          Serie C - Grupp C  
      17 Nov 15:00 Casertana CAS - Avellino AVE  
      17 Nov 15:00 Sicula Leonzio SIC - Virtus Francavilla FRA  
      17 Nov 15:00 Rieti RFC - Reggina REG  
      17 Nov 15:00 Rende REN - AZ Picerno AZP  
      17 Nov 15:00 Paganese PAG - Bari BAR  
      17 Nov 16:00 Teramo TMO - Ternana TER  
      17 Nov 17:30 Potenza POTE - Vibonese VIB  
      17 Nov 17:30 Viterbese Castrense VIT - Cavese CAVE  
      17 Nov 20:45 Catanzaro CAZ - Catania CAT  
       
          Regional Liga West  
      17 Nov 14:00 Fortuna Köln FrtKln - Borussia Dortmund Am. BorDor  
       
          Regional Liga Nord  
      17 Nov 14:00 VfB Oldenburg VfBOldnb - Holstein Kiel II HKiel II  
      17 Nov 14:00 TSV Havelse TSVHvls - SV Drochtersen/Assel DROC  
      17 Nov 14:00 FC Eintracht Norderstedt EntrNrd - Lüneburger SK Hansa LS-KHansa  
       
          Landskamper  
      17 Nov 15:00 Litauen LTU - Nya Zeeland NZL  
       
          Internationella KlubbTräningsmatcher  
      17 Nov 14:00 Krasnodar KRN - Rostov ROS  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group A  
      17 Nov 13:00 Chad CHA - Mali MLI  
      17 Nov 17:00 Guinea GUI - Namibia NAM  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group B  
      17 Nov 12:00 South Sudan SSD - Burkina Faso BFA  
      17 Nov 14:00 Uganda UGA - Malawi MWI  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group C  
      17 Nov 14:00 Sydafrika RSA - Sudan SDN  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group D  
      17 Nov 20:00 Gabon GAB - Angola ANG  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group F  
      17 Nov 17:00 Rwanda RWA - Kamerun CMR  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group I  
      17 Nov 14:00 Eswatini ESW - Senegal SEN  
      17 Nov 17:00 Kongo-Brazzaville CGO - Guinea Bissau GNB  
       
          African Cup of Nations - Qualifying Group L  
      17 Nov 14:00 Benin BEN - Sierra Leone SLE  
      17 Nov 17:00 Lesotho LES - Nigeria NGA  
       
          NordicBet Liga  
      17 Nov 13:45 Næstved NST - Fremad Amager FRAM  
      17 Nov 15:00 Skive SIK - Kolding IF KOL  
       
          Primera B Metropolitana  
      17 Nov 21:00 San Telmo STE - San Miguel SMI  
      17 Nov 21:00 Sacachispas SAC - Acassuso ACA  
      17 Nov 21:00 UAI Urquiza UAI - Talleres de Remedios TAR  
      17 Nov 21:00 Deportivo Armenio ARM - Comunicaciones COM  
      17 Nov 21:10 Almirante Brown ALB - Argentino de Quilmes ARQ  
       
          Nacional B - Zona B  
      17 Nov 21:00 Gimnasia de Mendoza GIM - Instituto INS  
      17 Nov 23:15 Tigre TIG - Brown de Adrogué ADR  
       
          Primera B - Finalización Quadrangular A  
      17 Nov 01:00 Deportes Quindío QUI 3 - 3
      FT
      Cortuluá COR  
      17 Nov 01:00 Tigres FC TIG 0 - 5
      FT
      Deportivo Pereira PER  
       
          Primera B - Finalización Quadrangular B  
      17 Nov 21:00 Real Cartagena CAR - Bogotá FC BOG  
       
          Torneo de Invierno  
      17 Nov 00:00 Pérez Zeledón PEZ 1 - 0
      FT
      Herediano HER  
      17 Nov 03:00 Deportivo Saprissa SAP 0 - 2
      FT
      AD Grecia GRE  
       
          Torneo Clausura - Slutspel  
      17 Nov 21:00 Deportivo Lara LAR - Llaneros de Guanare LLA  
       
          Keuken Kampioen Divisie  
      17 Nov 12:15 SC Telstar TLSR - Go Ahead Eagles GOAHD  
      17 Nov 14:30 FC Den Bosch FCDB - Excelsior EXCL  
      17 Nov 16:45 SC Cambuur CAMB - Almere City FC ALMER  
       
          Liga de Ascenso - Apertura Playoffs  
      17 Nov 00:00 Atlante ATE 2 - 0
      FT
      Mineros de Zacatecas MIN  
      17 Nov 03:00 Tampico Madero TAM 0 - 0
      FT
      Celaya FC CEL  
      17 Nov 19:00 Universidad de Guadalajara UDG - Atlético Zacatepec ZAC  
       
          Primera División Clausura  
      17 Nov 02:00 Sport Boys SBO 2 - 1
      FT
      Deportivo Binacional BIN  
      17 Nov 17:00 Sporting Cristal CRI - Alianza Universidad ALI  
      17 Nov 19:00 Deportivo Municipal MUN - Universidad San Martín USM  
      17 Nov 21:30 UTC Cajamarca UTC - Universitario UNI  
       
          Segunda Liga  
      17 Nov 12:15 Mafra MAF - Sporting Covilhã COV  
       
          FNL  
      17 Nov 10:00 FC Enisey ENIS - Tomsk TOM  
      17 Nov 11:00 Tekstilshik TEKS - FC Neftekhimik Nizhnekamsk NEFN  
      17 Nov 11:30 Spartak Moskva-2 SPA2 - Luch Vladivostok LUCH  
      17 Nov 12:00 Avangard Kursk AvKS - Shinik SHIN  
      17 Nov 13:00 FC Olimpiyets Nizhny VLGOL - FC Chayka CHAY  
      17 Nov 13:00 FC Mordovia Saransk MOR - Fakel Voronezh FVZ  
      17 Nov 13:00 Rotor Volgograd ROTOR - Krasnodar-2 KRAS-2  
      17 Nov 14:00 FC Armavir ARMV - Torpedo Moskva TORM  
      17 Nov 15:00 Khimki KHIM - Chertanovo CRV  
      17 Nov 15:00 Baltika BALT - FC SKA-Khabarovsk FC SKA  
       
          2. Ligi - Group 1 (Beyaz)  
      17 Nov 11:00 Hekimoğlu Trabzon HTR - Samsunspor SAM  
      17 Nov 11:00 Amed Sportif Faliyetler AME - Afjet Afyonspor AFJ  
      17 Nov 11:00 Sanliurfaspor SAN - Sariyer SARI  
      17 Nov 11:30 Kirklarelispor KIR - Tarsus Idman Yurdu TIY  
      17 Nov 11:30 Inegölspor INE - BAK Spor Kulübü BUG  
      17 Nov 11:30 Yeni Çorumspor ÇOR - Manisa BB MBB  
      17 Nov 11:30 Zonguldak Kömürspor ZON - Gümüshanespor GÜM  
       
          2. Ligi - Group 2 (Kirmizi)  
      17 Nov 11:00 Kardemir Karabükspor KKA - Bodrum Bld. Bodrumspor BOD  
      17 Nov 11:00 Elazigspor ELA - Sivas Belediyespor SIV  
      17 Nov 11:00 Bayburt Özel Idarespor BOI - Etimesgut Belediyespor ETI  
      17 Nov 11:30 Bandirmaspor BAN - Ergene Velimese Spor ERG  
      17 Nov 11:30 Kirsehir Belediyespor KirseKH - Utas Usakspor USA  
      17 Nov 11:30 Kastamonuspor 1966 KAS - Van Büyüksehir Bld. VBB  
      17 Nov 11:30 Nigde Anadolu FK NIG - Kahramanmarasspor KAH  
      17 Nov 12:30 Sakaryaspor SAK - Eyüpspor EYÜ  
       
          3. Ligi - Grupp 2  
      17 Nov 11:00 1877 Alemdağspor ALS - Elazığ Belediyespor ELA  
      17 Nov 11:00 Fatsa Belediyespor FatsaBld - Agri 1970 Spor AGR  
      17 Nov 11:30 Karsiyaka KARS - Fethiyespor FET  
      17 Nov 11:30 Erbaaspor ERB - Payasspor PAY  
      17 Nov 11:30 Kozan Belediyespor KOZ - Cizre Spor CIZ  
      17 Nov 11:30 Kemerspor 2003 KEM - Kocaelispor KOC  
       
          3. Ligi - Grupp 3  
      17 Nov 11:00 Batman Petrolspor BAT - Halide Edip Adivarspor HAL  
      17 Nov 11:00 1954 Kelkit Belediyespor KelkitH - Modafen Spor MOD  
      17 Nov 11:30 Altindag Belediyespor YAB - Karacabey Belediyespor KBS  
      17 Nov 11:30 Nazilli Belediyespor NAZ - Nevşehir Belediyespor NEV  
      17 Nov 11:30 Yozgatspor 1959 YOZ - Gölcükspor GOL  
      17 Nov 11:30 Muglaspor MUG - Malatya Yesilyurt Spor MalaYS  
      17 Nov 11:30 Darıca Gençlerbirliği DAR - Diyarbekir Spor DIY  
      17 Nov 11:30 Somaspor Somas - Pazarspor PAZ  
       
          3. Ligi - Grupp 1  
      17 Nov 11:00 24Erzincanspor ERZ - Kizilcabölükspor KIZ  
      17 Nov 11:30 Buca FK BFK - Yeni Orduspor ORD  
      17 Nov 11:30 Düzcespor DÜZ - Karaköprü Belediyespor KAR  
      17 Nov 11:30 Şile Yıldızspor YIL - Artvin Hopaspor ART  
      17 Nov 11:30 68 Aksaray Belediyespor AKS - Yomraspor YOM  
      17 Nov 11:30 Manisaspor MAN - Çatalcaspor ÇAT  
      17 Nov 11:30 Erzin Belediyespor ERZ - Tokatspor TOK  
       
          Primera División Clausura  
      17 Nov 20:00 Club Nacional NAC - Peñarol PEÑ  
       
          Série A  
      17 Nov 20:00 Grêmio GRE - Flamengo FLA  
      17 Nov 20:00 Bahia BAH - Palmeiras PAL  
      17 Nov 22:00 Chapecoense CHA - Ceará CEA  
      17 Nov 22:00 Corinthians COR - Internacional INT  
      17 Nov 22:00 Atlético Paranaense APR - Botafogo BOT  
      17 Nov 23:00 Fortaleza FOR - CSA CSA  
       
          Série B  
      17 Nov 20:00 São Bento BEN - Brasil de Pelotas PEL  
      17 Nov 20:00 Sport Recife SPO - Vila Nova GO VNO  
      17 Nov 22:30 Figueirense FIG - Cuiabá CUI  
       
          Primera División - Apertura  
      17 Nov 22:00 CD El Vencedor CDV - Jocoro FC JFC  
      17 Nov 22:15 Independiente FC IFC - Municipal Limeño MUN  
      17 Nov 23:00 Sonsonate FC SON - Once Deportivo ODA  
       
          Under-17 World Cup - Third place match  
      17 Nov 19:00 Nederländerna-U17 NED-U17 - Frankrike-U17 FRA-U17  
       
          Under-17 World Cup - Final  
      17 Nov 23:00 Mexiko-U17 MEX-U17 - Brasilien-U17 BRA-U17  
       
          A-Liga  
      17 Nov 06:00 Brisbane Roar FC BrsbnR 4 - 3
      FT
      Melbourne City FC Melb City FC  
      17 Nov 08:30 Sydney FC Sdny 0 - 0
      Melbourne Victory FC MELB VICT FC  
       
          Nations League B - Grupp A  
      17 Nov 23:00 Franska Guyana GUF - St. Kitts & Nevis KNA  
       
          Nations League B - Grupp B  
      17 Nov 00:00 St. Lucia LCA 1 - 0
      FT
      Dominikanska Republiken DOM  
      17 Nov 04:00 El Salvador SLV 1 - 0
      FT
      Montserrat MSR  
       
          Nations League C - Grupp A  
      17 Nov 01:30 Caymanöarna CAY 1 - 0
      FT
      US Virgin Islands VIR  
       
          Nations League C - Grupp B  
      17 Nov 21:00 Bonaire BON - Bahamas BHS  
       
          Nations League C - Grupp C  
      17 Nov 02:00 Guatemala GUA 5 - 0
      FT
      Puerto Rico PUR  
       
          HockeyAllsvenskan  
      17 Nov 15:00 Karlskrona HK KHK - HC Vita Hästen HCVH  
       
          SDHL  
      17 Nov 12:30 Göteborg HC 1 Gtbg1 - SDE HF SDE  
      17 Nov 15:30 HV 71 HV71 - AIK IF AIK  
      17 Nov 16:00 MODO Hockey MODO - Brynäs IF BrIF  
       
          Mestis  
      17 Nov 14:00 RoKi RoKi - SaPKo SapKo  
       
          Continental League  
      17 Nov 08:00 Admiral Vladivostok ADM 1 - 0
      SKA St. Petersburg SKA  
      17 Nov 08:00 HC Amur AMR 0 - 1
      Jokerit JOK  
      17 Nov 10:30 HC Red Star Kunlun KRS - Metallurg Magnitogorsk MMG  
      17 Nov 13:00 Traktor Chel TRK - Avtomobilist Yekaterinburg AVT  
      17 Nov 15:30 Torpedo Novgorod TOR - Vityaz Podolsk Chekhov VIT  
      17 Nov 16:00 Dynamo Riga DRG - HC Sochi SCH  
       
          Tipsport Liga  
      17 Nov 16:00 HC 05 Banska Bystrica HC05 - HKM Zvolen ZVL  
      17 Nov 16:00 HC Nove Zamky HCNZ - HK Dukla Michalovce MIC  
      17 Nov 17:00 Dukla Trencin DUK - MAC Budapest MCBud  
      17 Nov 17:00 MHk 32 L. Mikulas LMA - HC 07 Detva DTV  
      17 Nov 17:30 DVTK Jegesmedvék DVTKJgsm - HC Kosice KOS  
      17 Nov 18:00 HC Slovan Bratislava SLOV - HK Nitra NIT  
       
          Extraliga  
      17 Nov 14:20 Mountfield HK MHK - HC Oceláři Třinec OCEL  
      17 Nov 15:00 HC Kometa Brno KOMBR - HC Energie Karlovy Vary KVA  
      17 Nov 15:30 HC VERVA Litvínov HCLit - HC Sparta Praha SPA  
      17 Nov 15:30 Aukro Berani Zlín PSGZLI - Bili Tygri Liberec LIB  
      17 Nov 16:00 BK Mlada Boleslav BKMLD - HC Skoda Plzen PLZ  
      17 Nov 16:00 HC Vítkovice Ridera VITSt - HC Dynamo Pardubice PCE  
      17 Nov 17:00 HC Olomouc OLMC - Rytiri Kladno KLA  
       
          GET-ligaen  
      17 Nov 14:00 Grüner Ishockey IL GRU - Narvik IHK NAR  
      17 Nov 16:00 Manglerud Star Elite MSElite - Stavanger Ishockey STVNG  
       
          DEL  
      17 Nov 14:00 Eisbären Berlin EisbB - Iserlohn Roosters IseRst  
      17 Nov 14:00 Thomas Sabo Ice Tigers TSaboIT - Schwenninger Wild Wings ShhwWW  
      17 Nov 14:00 Kölner Haie KölnH - Straubing Tigers STigers  
      17 Nov 16:30 Krefeld Pinguine KrfldP - Augsburger Panther AuPnth  
      17 Nov 16:30 ERC Ingolstadt ERCI - Grizzly Adams Wolfsburg GAWlf  
      17 Nov 17:00 Adler Mannheim ADLMnn - Pinguins Bremerhaven PinBre  
      17 Nov 19:00 Düsseldorfer EG DssEG - EHC Red Bull München EHLRBM  
       
          EBEL  
      17 Nov 16:00 Moser Medical Graz99ers G99 - EC Red Bull Salzburg RBS  
      17 Nov 16:00 EC-KAC KAC - HC TWK Innsbruck Die Haie HCI  
      17 Nov 17:30 Dornbirn Bulldogs DEC - SAPA Fehervar AV19 AVS  
      17 Nov 17:30 UPC Vienna Capitals VIC - EC VSV ESVSV  
      17 Nov 17:30 HC Orli Znojmo OrZno - HC Bolzano HCSUDTIROL  
       
          NHL  
      17 Nov 01:00 Pittsburgh Penguins PIT 6 - 1
      FT
      Toronto Maple Leafs TOR  
      17 Nov 01:00 Montreal Canadiens MON 3 - 4 sd
      FT
      New Jersey Devils NJD  
      17 Nov 01:00 Philadelphia Flyers PHI 3 - 4 str
      FT
      New York Islanders NYI  
      17 Nov 01:00 Florida Panthers FLO 4 - 3
      FT
      New York Rangers NYR  
      17 Nov 01:00 Buffalo Sabres BUF 4 - 2
      FT
      Ottawa Senators OTT  
      17 Nov 01:00 Boston Bruins BOS 2 - 3 str
      FT
      Washington Capitals WAS  
      17 Nov 02:00 Nashville Predators NAS 2 - 7
      FT
      Chicago Blackhawks CHI  
      17 Nov 02:00 St. Louis Blues STL 1 - 4
      FT
      Anaheim Ducks ANA  
      17 Nov 04:00 Vancouver Canucks VAN 4 - 5 sd
      FT
      Colorado Avalanche COL  
      17 Nov 04:30 San Jose Sharks SJS 4 - 3 str
      FT
      Detroit Red Wings DET  
       
          Handbollsligan  
      17 Nov 15:00 Redbergslids IK RdbdsIK - IFK Kristianstad IFKKrstd  
      17 Nov 17:30 Eskilstuna Guif EsklstnGf - IFK Skövde HK IFKSkvd  
       
          SHE  
      17 Nov 15:30 Lugi HF LgHF - BK Heid BKHd  
       
          DKB Handball - Bundesliga  
      17 Nov 13:45 THW Kiel Kiel - TSV Hannover-Burgdorf HannBur  
      17 Nov 16:00 Frisch Auf Göppingen FAGöpp - HBW Balingen-Weilstetten BalWeil  
      17 Nov 16:00 TVB 1898 Stuttgart Bitten - Bergischer HC BergHC  
      17 Nov 16:00 Die Eulen Ludwigshafen Friesenheim - HSG Nordhorn-Lingen NordLin  
       
          ATP Tour - Nitto ATP World Tour Finals  
      17 Nov 19:05 Tsitsipas Tsitsipas - Thiem Thiem  
       
          NBA  
      17 Nov 00:00 Chicago Bulls CHG 111 - 117
      FT
      Brooklyn Nets BKL  
      17 Nov 01:00 Indiana Pacers IND 83 - 102
      FT
      Milwaukee Bucks MIL  
      17 Nov 01:30 New York Knicks NYK 102 - 103
      FT
      Charlotte Hornets CHL  
      17 Nov 02:00 Miami Heat MIA 109 - 94
      FT
      New Orleans Pelicans NOL  
      17 Nov 02:00 Minnesota Timberwolves MIN 105 - 125
      FT
      Houston Rockets HOU  
      17 Nov 02:30 San Antonio Spurs SAS 116 - 121
      FT
      Portland Trail Blazers POR  
      17 Nov 02:30 Dallas Mavericks DAL 110 - 102
      FT
      Toronto Raptors TOR  
      17 Nov 04:30 L.A. Clippers LAC 150 - 101
      FT
      Atlanta Hawks ATL  
      17 Nov 21:00 Cleveland Cavaliers CLE - Philadelphia 76ers PHI  
      17 Nov 21:30 Sacramento Kings SAC - Boston Celtics BOS  
       
          WTA Tour - OEC Taipei Open - Taipei  
      17 Nov 08:00 Diatchenko Diatchenko - Babos Babos  
    • End Result Ligor*
    • Datum Tid Lag Resultat Lag
       
          Belgian First Division B  
      17 Nov 16:00 R.Union Saint-Gilloise USG - R.Excelsior Virton VIR  
      17 Nov 20:00 K.SV.Roeselare ROE - KVC Westerlo WES  
       
          Second Amateur Division Group VFV A  
      17 Nov 15:00 K.FC.Sparta Petegem PETE - FC Gullegem GULL  
      17 Nov 15:00 KRC Harelbeke HAR - KFC Mandel United KFCMU  
      17 Nov 15:00 VK Westhoek WEST - Dikkelvenne fc DFC  
       
          Second Amateur Division Group VFV B  
      17 Nov 14:30 Olympia Wijgmaal WIJG - SK Pepingen Halle  
      17 Nov 14:30 KVV Vosselaar - Hoogstraten VV. HOOG  
      17 Nov 14:30 K.Londerzeel SK. LOND - KFC Duffel DFFL  
      17 Nov 14:30 K.Bocholter VV. BOCH - R.Cappellen FC. CAP  
      17 Nov 15:00 K.Berchem Sport 2004 BER - SC.Eendracht Aalst ENDR  
      17 Nov 15:00 K.VK. Tienen TIE - A.S.V.Geel GEEL  
      17 Nov 15:00 K.Diegem Sport DIEG - SP. Hasselt HASS  
       
          First Amateurliga  
      17 Nov 15:00 K.Rupel Boom FC. RUP - RWDM47 MLNB  
      17 Nov 15:00 K.Sint-Eloois-Winkel Sp. SEW - FC.V.Dender E.H. DEN  
      17 Nov 15:00 RFC Liege LIEG - Seraing United SERA  
      17 Nov 15:00 CS Vise VISE - U.R. La Louviere Centre LOUV  
       
          FA Women's National League North  
      17 Nov 15:00 Derby County LFC DERBY - Sunderland AFC Ladies SFCL  
      17 Nov 15:00 Fylde Ladies FldLFC - Loughborough Foxes WFC LGBGF  
      17 Nov 15:00 Huddersfield Town LFC HUDER - Sheffield United LFC SHEF  
       
          FA Women's National League South  
      17 Nov 16:00 Watford LFC WFLFC - Keynsham Town LFC KEYNS  
       
          FA Women's Super League  
      17 Nov 13:30 Manchester City LFC MCLFC - West Ham United LFC WHU  
      17 Nov 15:00 Brighton and Hove Albion WFC BRIG - Birmingham City LFC BLFC  
      17 Nov 15:00 Reading FC Women RFCW - Bristol City WFC BCWFC  
      17 Nov 15:00 Chelsea LFC CLFC - Manchester United WFC MANUW  
      17 Nov 16:00 Tottenham Hotspur LFC TOTEN - Arsenal LFC ALFC  
      17 Nov 16:00 Liverpool LFC LIFC - Everton LFC EVELFC  
       
          FA Women's Championship  
      17 Nov 13:00 Durham WFC DWFC - London Bees LFC LBS  
      17 Nov 14:00 Lewes LFC LEW - Sheffield United LFC SHEF  
      17 Nov 15:00 Charlton Athletic WFC CHARL - Leicester City WFC Lstr  
      17 Nov 15:00 Coventry United LFC COVEN - Aston Villa LFC AVLFC  
      17 Nov 15:00 Crystal Palace LFC CryLFC - New London Lionesses FC  
       
          Football League  
      17 Nov 14:00 Trikala TRI - Egaleo EGA  
      17 Nov 14:00 Aspropyrgos Asprprgs - Ierapetra IER  
      17 Nov 14:00 Veria NFC 2019 ELP - Thesprotos THE  
      17 Nov 14:00 Ionikos IONI - Diagoras Rodou DIA  
      17 Nov 14:00 Kavala KAV - Kalamata KAL  
      17 Nov 14:00 Ialysos IALY - Triglia Rafinas TRI  
       
          1.division  
      17 Nov 12:40 Warta Poznan WAR - Stal Mielec STAMIEL  
       
          3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska II  
      17 Nov 13:30 Jarota Jarocin JARO - Grom Nowy Staw  
      17 Nov 13:30 Mieszko Gniezno - Radunia Stezyca  
       
          3.division Pomorsko - zachodniopomorska I  
      17 Nov 11:15 Pelikan Lowicz PELI - Lechia Tomaszow Mazowiecki LECHTO  
      17 Nov 13:00 Swit Nowy Dwor SWIT - KS Wasilkow WASIL  
      17 Nov 13:00 RKS Radomsko RAD - Ursus Warszawa URSUS  
       
          3.division Opolsko - Slaska IV  
      17 Nov 13:00 Stal Krasnik KRAS - Chelmianka Chelm CHELM  
      17 Nov 13:00 Wisla Sandomierz WISLAS - Wisla Pulawy WISLA  
       
          2.division  
      17 Nov 13:00 Pogon Siedlce POGON - Stal Rzeszow STALRZE  
      17 Nov 13:05 Znicz Pruszkow ZNICZ - GKS Gieksa Katowice GKSKAT  
       
          Segunda Division B1  
      17 Nov 12:00 UD Ibiza-Eivissa - Getafe B GTFB  
      17 Nov 12:00 SADCF Internacional DSL - Las Palmas B LPLB  
      17 Nov 12:00 Racing Ferrol RGFL - Melilla MLL  
      17 Nov 12:00 CF Rayo Majadahonda MAJ - UP Langreo UPLR  
      17 Nov 12:00 Atlético Baleares ATBL - Real Madrid Castilla RLMCS  
      17 Nov 12:00 SS de los Reyes SSRS - SCR Peña Deportiva  
      17 Nov 17:00 Pontevedra PON - Marino de Luanco MRLC  
       
          Segunda Division B2  
      17 Nov 12:00 Tudelano TDLN - Real Sociedad B RLSCB  
      17 Nov 15:30 Valladolid B VLDB - CD Calahorra Calahorra  
      17 Nov 17:00 UD Logroñés UDLN - Burgos BRGS  
      17 Nov 17:00 Salamanca CF UDS - Deportivo Alavés B  
      17 Nov 17:00 Cultural Leonesa CLLS - Haro Deportivo  
      17 Nov 18:00 Real Unión RLUN - Guijuelo GJL  
       
          Segunda Division B3  
      17 Nov 12:00 Prat PRT - Espanyol B ESPLB  
      17 Nov 12:00 Llagostera LGST - Lleida Esportiu LLD  
      17 Nov 12:00 FC Andorra - CD Ebro EBRO  
      17 Nov 12:00 Levante B LVNB - CF La Nucía  
      17 Nov 17:00 Orihuela ORHL - Castellón  
      17 Nov 17:00 Sabadell SBDL - Gimnàstic Tarragona Nàstic  
      17 Nov 18:00 Barcelona B BRCB - UD Cornella UDCL  
      17 Nov 18:00 Hércules HER - Valencia B VLNB  
       
          Segunda Division B4  
      17 Nov 12:00 Granada B GRNDB - Villarrubia CF  
      17 Nov 12:00 Recreativo Huelva REC - Real Murcia RLMRC  
      17 Nov 16:30 Atlético Sanluqueño ATSNQ - Sevilla Atlético SVAT  
      17 Nov 16:30 Marbella MAR - Yeclano YCLN  
      17 Nov 17:00 UCAM Murcia UCAMM - Córdoba COR  
      17 Nov 17:00 Cartagena CTG - CF Talavera de la Reina  
      17 Nov 17:00 Mérida MRD - Algeciras ALGS  
      17 Nov 17:00 Linense LNNS - Badajoz  
      17 Nov 17:00 Don Benito - Cádiz CF B  
       
          Primera División Femenina  
      17 Nov 12:00 Real Betis Balompié Real Betis - Sevilla FC  
      17 Nov 12:00 Real Sociedad - FC Barcelona  
      17 Nov 12:00 Athletic Club Bilbao - CD Tacón  
      17 Nov 13:00 Valencia CF - Atlético de Madrid  
      17 Nov 16:00 RC Deportivo La Coruña - EDF Logrono  
      17 Nov 16:00 Madrid CFF - Rayo Vallecano  
       
          Ligue 1  
      17 Nov 18:45 MC Alger MCA - CA Bordj Bou Arréridj BoBoAr  
       
          Primera C Metropolitana  
      17 Nov 21:00 San Martín de Burzaco SMB - Luján LUJ  
      17 Nov 21:00 Real Pilar RPI - Deportivo Merlo MER  
      17 Nov 21:00 Excursionistas EXC - Deportivo Laferrere LAF  
       
          Federal A - Grupp 1  
      17 Nov 21:00 San Martín de Formosa SMF - Chaco For Ever CFE  
      17 Nov 21:00 Juventud U Gualeguaychú JUG - Unión de Sunchales USU  
      17 Nov 22:00 Def. de Belgrano VR BVR - Gimnasia Concepción GIC  
      17 Nov 23:00 Atlético Güemes GUE - Douglas Haig DOU  
      17 Nov 23:30 Sarmiento de Resistencia SRE - Crucero del Norte CRU  
       
          Federal A - Grupp 2  
      17 Nov 21:00 Sportivo Peñarol CSP - Juventud U San Luis JSL  
      17 Nov 21:00 Olimpo OLI - Sansinena BB SBB  
      17 Nov 22:00 Cipolletti CIP - Atlético Camioneros CAM  
       
          European Under-21 Championship - Kval - Grupp 9  
      17 Nov 16:00 Germany-U21 GER-U21 - Belgium-U21 BEL-U21  
       
          Oberliga Hamburg  
      17 Nov 14:00 Union Tornesch - Niendorfer TSV Nind  
      17 Nov 15:00 TSV Sasel - SC Victoria Hamburg SCVcHam  
       
          Oberliga Westfalen  
      17 Nov 14:30 FC Eintracht Rheine EinRh - TSG Sprockhövel SPR  
      17 Nov 14:30 Holzwickeder Sport Club - TuS Erndtebrück TuSErn  
      17 Nov 14:30 SC Preußen Münster II - RSV Meinerzhagen  
      17 Nov 14:30 SV Westfalia Rhynern WstRhn - ASC 09 Dortmund A09Drt  
      17 Nov 14:30 TuS Ennepetal TuSEnn - FC Gütersloh Gtrsl  
      17 Nov 14:30 1. FC Kaan-Marienborn - SC Wiedenbrück 2000 SCW2000  
      17 Nov 14:30 SV Schermbeck 1912 SCHRMB - Hammer SpVg HmrSp  
      17 Nov 14:30 SC Paderborn 07 II PDBII - Sportfreunde Siegen SptfSgn  
      17 Nov 15:15 SC Westfalia Herne WstHr - Rot Weiss Ahlen RtWsAh  
       
          Bremen-Liga  
      17 Nov 11:00 ESC Geestemünde GEEST - Bremer SV BrmrSV  
      17 Nov 14:00 SFL Bremerhaven - SG Aumund-Vegesack AumVg  
      17 Nov 14:30 SV Hemelingen - Leher TS Lhr  
      17 Nov 14:30 FC Union 60 Un60 - Bremer TS Neustadt BTSN  
      17 Nov 15:00 SC Borgfeld 1981 - Blumenthaler SV Blum  
       
          Schleswig-Holstein-Liga  
      17 Nov 14:00 Eckernförder SV - SC Weiche Flensburg 08 2  
      17 Nov 14:00 SV Eichede Eichd - 1.FC Phönix Lübeck  
      17 Nov 14:00 SV Todesfelde Todsf - TSV Bordesholm Bord  
       
          Hessenliga  
      17 Nov 14:45 SV Neuhof - FC Eddersheim  
      17 Nov 14:45 RW Walldorf - SV Steinbach1920  
       
          Mittelrheinliga  
      17 Nov 14:30 1. FC Düren - SV Deutz 05  
      17 Nov 14:30 FC Wegberg-Beeck WEG - VfL 08 Vichttal  
      17 Nov 14:45 FC BW Friesdorf BWFRSD - Siegburger SV 04  
      17 Nov 14:45 Spvg Wesseling-Urfeld WSLUR - FC Pesch  
      17 Nov 14:45 SV Breinig BRNG - Borussia Freialdenhoven FREI  
      17 Nov 15:00 FC Hennef 05 Hnnf05 - SpVg Frechen 20  
      17 Nov 15:00 SV Eilendorf EIL - Viktoria Arnoldsweiler ARNO  
       
          Oberliga Baden-Württemberg  
      17 Nov 14:30 FC Rielasingen-Arlen - FC Nöttingen Nttngn  
       
          Oberliga Niederrhein  
      17 Nov 14:30 FC Kleve KLEV - 1. FC Bocholt BOCH  
      17 Nov 14:30 SSVg Velbert VELB - TSV Meerbusch MRBSCH  
      17 Nov 15:00 Ratingen SPVG 04/19 RAT - FC Kray Kray  
      17 Nov 15:00 VfB 03 Hilden HILD - ETB Schwarz-Weiß Essen SWEssen  
      17 Nov 15:15 SC Union Nettetal - SC Velbert 2004  
      17 Nov 15:30 SF Niederwenigern - Cronenberger SC  
       
          Oberliga Niedersachsen  
      17 Nov 14:00 U.L.M Wolfsburg WOLF - BSV Kickers Emden  
      17 Nov 14:00 TB Uphusen UPH - MTV Wolfenbüttel  
      17 Nov 14:00 TuS Bersenbruck - VfV Borussia 06 Hildesheim HILD  
      17 Nov 14:00 1.FC Germania Egestorf-Langreder EGES - FC Eintracht Northeim EINT  
      17 Nov 14:00 FC Hagen / Uthlede - Heeslinger SC  
      17 Nov 14:00 FT Braunschweig Brnschw - Atlas Delmenhorst  
      17 Nov 14:00 VfL Oldenburg OLD - MTV Gifhorn  
      17 Nov 14:00 SV Arminia Hannover HANN - SC Spelle-Venhaus VENH  
       
          Premier League  
      17 Nov 02:00 Team Wellington Team Welling 2 - 2
      FT
      Wellington Phoenix Reserves Welling Phoen Reserv  
       
          J-League Division 3  
      17 Nov 05:00 Kamatamare Sanuki KmtmSnk 1 - 0
      FT
      SC Sagamihara  
      17 Nov 05:00 Blaublitz Akita 3 - 0
      FT
      Gamba Osaka-U23  
      17 Nov 05:00 Gainare Tottori GnrTttr 1 - 2
      FT
      Fukushima United  
      17 Nov 05:00 Vanraure Hachinohe 2 - 0
      FT
      Kataller Toyama KtllTm  
      17 Nov 05:00 Fujieda MYFC 0 - 1
      FT
      Cerezo Osaka-U23  
      17 Nov 05:00 Nagano Parceiro 1 - 0
      FT
      Azul Claro Numazu ACN  
      17 Nov 06:00 F.C. Tokyo-U23 2 - 0
      FT
      Yokohama S&CC  
      17 Nov 11:00 Thespa Kusatsu ThspKsts - Giravanz Kitakyushu GrvnzKtk  
      17 Nov 11:00 Roasso Kumamoto RssKmmt - Grulla Morioka  
       
          Superliga Feminin  
      17 Nov 10:00 Vasas Femina VAS - Piros Security Arad PIR  
      17 Nov 10:00 Independenta Baia Mare IBM - Luceafarul Filiași LUF  
      17 Nov 10:00 Selena SN Constanţa SEL - ACS Heniu HEN  
      17 Nov 10:00 CFF Olimpia Cluj OLI - AFC Fair Play FAIR  
      17 Nov 10:00 Universitatea Alexandria UAL - CSS Târgoviste TAR  
      17 Nov 10:00 Fortuna Becicherecu FOR - Universitatea Galati UGL  
       
          Liga II  
      17 Nov 10:00 Concordia Chiajna CON - CS Mioveni MIO  
      17 Nov 11:00 Arges Pitesti ARG - Petrolul Ploiesti PPO  
      17 Nov 13:00 CS Metaloglobus MET - UTA Arad UTA  
      17 Nov 15:30 Turris-Oltul Turnu Măgurele AFT - Universitatea Cluj UCL  
       
          Division 2 - Syd  
      17 Nov 11:00 Krasnodar-3 KRAS-3 - Spartak Nalchik SPAN  
      17 Nov 12:00 Inter Cherkessk - Druzhba Maykop DRUZ  
      17 Nov 12:00 Spartak Vladikavkaz - FC Anzhi Makhachkala ANZH  
      17 Nov 12:00 Dynamo Stavropol DINST - FC Urozhay Krasnodar FCUK  
      17 Nov 12:00 Makhachkala - Biolog-Novokubansk BINO  
      17 Nov 13:00 Volgar Astrakhan VASTR - Legion Dynamo LEGD  
       
          Derde Divisie Zondag  
      17 Nov 14:00 RKVV DEM - EVV EVV  
      17 Nov 14:00 VV Hoogland - Gemert GEM  
      17 Nov 14:00 RKVV Westlandia - USV Hercules USV HERC  
      17 Nov 14:00 HV & CV Quick - Oss '20 OSS  
      17 Nov 14:30 VV Dongen - ADO'20 ADO'20  
      17 Nov 14:30 HSC'21 HSC'21 - FC Lienden FC LIEN  
      17 Nov 14:30 OFC Oostzaan OFC - UNA UNA  
      17 Nov 14:30 Groene Ster GRO STER - Jong ADO Den Haag ADO Jong  
       
          Tweede Divisie  
      17 Nov 14:30 AFC AFC - Jong Sparta Rotterdam SPAR ROTT Jong  
       
           
      17 Nov 14:00 Onduparaka FC OND - SC Villa VILL  
       
          LPF - Apertura  
      17 Nov 00:00 Tauro TAU 0 - 0
      FT
      Árabe Unido DAU  
      17 Nov 00:00 Atlético Chiriquí CHI 3 - 1
      FT
      Alianza ALI  
      17 Nov 00:00 Costa del Este CDE 2 - 2
      FT
      Plaza Amador PLA  
      17 Nov 00:00 San Francisco SAF 0 - 0
      FT
      CD Universitario CDU  
      17 Nov 00:00 Sporting San Miguelito SMI 1 - 0
      FT
      Independiente La Chorrera ILC  
       
          Premier League  
      17 Nov 21:00 Tivoli Gardens TIV - Portmore United POR  
      17 Nov 21:00 Molynes United FC MFC - UWI Pelicans UWI  
      17 Nov 21:00 Dunbeholden FC DFC - Vere United FC VFC  
      17 Nov 22:00 Mount Pleasant FC MPF - Humble Lions HUM  
      17 Nov 23:00 Cavalier CAV - Arnett Gardens ARN  
       
          Elite ONE  
      17 Nov 15:00 PWD Bamenda - Tonnerre KC TON  
      17 Nov 15:00 Avion Academy - Young Sport Academy YSA  
      17 Nov 15:00 APEJES Academy APE - Bamboutos FC BAM  
      17 Nov 15:00 Stade Renard REN - Eding Sport EDI  
      17 Nov 15:00 Dragon de Yaoundé DRA - Panthère du Ndé PAN  
      17 Nov 15:00 Union Douala UDO - Coton Sport COT  
      17 Nov 15:00 Fortuna Mfou FOR - Feutcheu FC FEU  
      17 Nov 15:00 Fovu Club de Baham FOV - Canon de Yaoundé CAN  
      17 Nov 15:00 UMS de Loum UMS - Colombe Sportive COL  
       
          NPFL  
      17 Nov 16:00 Enugu Rangers ENU - MFM FC MFM  
      17 Nov 16:00 Delta Force DFC - Jigawa Golden Stars JGS  
      17 Nov 16:00 Warri Wolves WAW - Adamawa United ADU  
      17 Nov 16:00 Katsina United KAT - Nasarawa United NAS  
      17 Nov 16:00 Heartland FC HEA - Akwa Starlets ASF  
      17 Nov 16:00 Kano Pillars KAN - Lobi Stars LOB  
      17 Nov 16:00 Ifeanyi Ubah IFE - Rivers United RIV  
      17 Nov 16:00 Abia Warriors ABI - Sunshine Stars SUN  
      17 Nov 16:00 Plateau United PLA - Wikki Tourist WIK  
      17 Nov 16:00 Enyimba FC ENY - Akwa United AKW  
       
          HockeyEttan Norra  
      17 Nov 15:00 Örnsköldsvik HF ÖrnHF - Kiruna IF KirIF  
       
          HockeyEttan Västra  
      17 Nov 16:00 Lindlövens IF LinIF - Köping HC KöHC  
      17 Nov 16:00 Borlänge HF BorHF - Mariestad BoIS HC MBolSHC  
      17 Nov 16:00 Skövde IK SkIK - Forshaga IF ForIF  
      17 Nov 16:00 Malungs IF Malungs - Eskilstuna Linden Hockey ELH  
      17 Nov 16:00 Kumla HC KHC - Surahammars IF SurIF  
       
          HockeyEttan Östra  
      17 Nov 16:00 Väsby IK HK Väsby - Hudiksvalls HC HudHC  
      17 Nov 16:00 Huddinge IK HIK - Segeltorps IF Sgltps  
      17 Nov 16:00 Hammarby IF HIF - Hanvikens SK HanvikSK  
      17 Nov 16:00 IF Vallentuna BK IFVBK - Wings HC Arlanda Wings  
       
          HockeyEttan Södra  
      17 Nov 16:00 Tyringe SoSS TSoSS - Vimmerby HC VimHC  
      17 Nov 16:00 Hanhals IF HanIF - Nybro Vikings IF NVIF  
      17 Nov 16:00 Kallinge-Ronneby IF K-RIF - Borås HC Borås  
       
          U20 SuperElit Södra  
      17 Nov 12:00 Färjestads BK-U20 FBK-U20 - Linköping HC-U20 LHC-U20  
      17 Nov 12:00 Frölunda HC-U20 FRÖ-U20 - Växjö Lakers HC-U20 VÄX-U20  
      17 Nov 12:00 Örebro HK-U20 ÖRE-U20 - Södertälje SK-U20 SöSK-U20  
       
          U20 SuperElit Norra  
      17 Nov 11:00 Luleå HF-U20 LHF-U20 - Brynäs IF-U20 BIF-U20  
      17 Nov 11:00 Timrå IK-U20 TIK-U20 - Leksands IF-U20 LIF-U20  
      17 Nov 12:00 MODO Hockey-U20 MOD-U20 - Mora IK-U20 MIK-U20  
      17 Nov 12:00 Skellefteå AIK-U20 SAIK-U20 - VIK Västerås HK-U20 VIK-U20  
      17 Nov 13:00 Djurgårdens IF-U20 DIF-U20 - AIK-U20 AIK-U20  
       
          HockeyTvåan Södra A  
      17 Nov 16:00 Kungälvs IK KunIK - Bäcken HC BäcHC  
      17 Nov 16:00 Gislaveds SK GisSK - Töreboda HF Trbd  
      17 Nov 16:00 Hisingens IK - Stenungsund HF STE  
      17 Nov 16:00 Ulricehamns IF UIF - IF Mölndal Hockey  
      17 Nov 16:00 Vänersborgs HC Vnrsb - Nittorps IK NittIK  
       
          HockeyTvåan Södra B  
      17 Nov 16:00 Mjölby HC Mjölby - Trelleborgs IF  
      17 Nov 16:00 Nässjö HC Nässjö - Alvesta SK AlveSK  
      17 Nov 16:00 Osby IK Osby - HA 74 Sävsjö HA74Svs  
      17 Nov 16:00 Boro/Vetlanda HC Boro/V - Jonstorps IF IshF Jonstorps  
      17 Nov 17:00 IK Guts - Värnamo GIK Värnamo  
       
          HockeyTvåan B  
      17 Nov 16:00 Viking HC Viking - Arvika HC Arvika  
      17 Nov 16:00 Hammarö HC Hammaro - Åmåls SK Amals