|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
26 Jun 19:15 |
Älmhults IF
ÄIF
|
|
2
-
0
FT
|
|
Saxemara IF
SAX
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
26 Jun 19:00 |
Tomelilla IF
TOM
|
|
1
-
4
FT
|
|
Eslövs BK
EBK
|
|
|
|
  |
Div 3 - SV Götaland
|
|
|
|
|
26 Jun 19:00 |
Vinbergs IF
VIN
|
|
1
-
2
FT
|
|
Stafsinge IF
STA
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
26 Jun 17:30 |
FC Kirkkonummi
|
|
1
-
4
FT
|
|
HooGee
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
26 Jun 17:00 |
PKKU/2
|
|
1
-
2
FT
|
|
TiPS
TiPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(AC) & Keski-Suomi
|
|
|
|
|
26 Jun 16:30 |
Rangers
|
|
1
-
1
FT
|
|
HoDy
HDY
|
|
26 Jun 18:00 |
PK-37
PK-37
|
|
5
-
2
FT
|
|
Zulimanit
|
|
26 Jun 19:00 |
FC Blackbird
Blckbrd
|
|
5
-
1
FT
|
|
Huima/Urho
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(C) Keski-Pohjanmaa&Vaasa
|
|
|
|
|
26 Jun 16:00 |
VPV
|
|
0
-
3
FT
|
|
SIF
SIF
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
26 Jun 20:00 |
Keflavik
KEFL
|
|
1
-
1
FT
|
|
Njardvik
|
|
26 Jun 20:00 |
Grindavik
GRIN
|
|
3
-
1
FT
|
|
IBV Vestmannaeyjar
IBV
|
|
26 Jun 21:15 |
Dalvik/Reynir
|
|
-
|
|
Thor Akureyri
THOR
|
|
26 Jun 21:15 |
Afturelding
|
|
-
|
|
Fjolnir
FJOL
|
|
26 Jun 21:15 |
Leiknir R.
LEIK
|
|
-
|
|
Throttur
|
|
26 Jun 21:15 |
Grotta
|
|
-
|
|
IR Reykjavik
ÍR
|
|
|
|
  |
4. Div. - 24 Hålogaland
|
|
|
|
|
26 Jun 19:00 |
Landsås
LAN
|
|
1
-
3
FT
|
|
Skånland
|
|
|
|
  |
NM Cupen Kvinner
|
|
|
|
|
26 Jun 18:00 |
Arna-Bjørnar
Arn-Bjrnr
|
|
2
-
4
FT
|
|
Viking W
|
|
26 Jun 18:00 |
Røa Fotball Elite
ROA
|
|
2
-
1
FT
|
|
Tromso
TRO
|
|
26 Jun 18:00 |
Asane W
ASA
|
|
0
-
4
FT
|
|
SK Brann
BRA
|
|
26 Jun 18:00 |
Molde W
|
|
0
-
4
FT
|
|
Rosenborg BK Kvinner
RBK
|
|
26 Jun 18:00 |
Stabæk
STBK
|
|
2
-
1
FT
|
|
Hønefoss BK
|
|
26 Jun 18:00 |
Aalesund W
|
|
2
-
1
FT
|
|
LSK Kvinner 2
|
|
26 Jun 19:30 |
Lyn
LYN
|
|
2
-
1
FT
|
|
Bodo/Glimt
|
|
|
|
  |
Virsliga
|
|
|
|
|
26 Jun 17:00 |
FK Jelgava
JELG
|
|
0
-
0
FT
|
|
FK Tukums 2000 TSS
|
|
26 Jun 17:00 |
Riga FC
|
|
1
-
0
FT
|
|
FK Auda
|
|
26 Jun 19:00 |
RFS
|
|
4
-
1
FT
|
|
Valmiera
|
|
|
|
  |
A Lyga
|
|
|
|
|
26 Jun 17:00 |
Suduva
SUD
|
|
1
-
3
FT
|
|
FK Panevezys
|
|
26 Jun 17:00 |
Hegelmann Litauen
|
|
0
-
0
FT
|
|
Siauliai
SIAL
|
|
26 Jun 18:00 |
Dainava Alytus
ALYD
|
|
3
-
1
FT
|
|
Dziugas Telsiai
|
|
26 Jun 18:00 |
Banga
BNG
|
|
0
-
2
FT
|
|
Zalgiris
ZAL
|
|
26 Jun 18:30 |
Kauno Zalgiris
SPYR
|
|
2
-
0
FT
|
|
Transinvest
|
|
|
|
  |
Gaúcho 2nd. Division - Grupp B
|
|
|
|
|
26 Jun 20:00 |
Aimoré
AIM
|
|
-
|
|
Monsoon FC
MFC
|
|
|
|
  |
Baiano - Série B
|
|
|
|
|
26 Jun 22:00 |
Grapiúna
GRA
|
|
1
-
1
FT
|
|
Colo Colo
COL
|
|
26 Jun 22:00 |
Feirense
FEI
|
|
-
|
|
Fluminense de Feira
FFE
|
|
26 Jun 22:00 |
SSA
ssa
|
|
-
|
|
Jacobinense
JFC
|
|
26 Jun 22:00 |
Galícia
GAL
|
|
-
|
|
Leonico
LEO
|
|
26 Jun 22:00 |
Vitória da Conquista
VDC
|
|
-
|
|
Porto SC
psc
|
|
|
|
  |
Carioca 2nd Division - 1st Phase
|
|
|
|
|
26 Jun 19:45 |
Artsul
ART
|
|
0
-
3
FT
|
|
Audax Rio
AUD
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
26 Jun 17:00 |
Metallurg Bekabad
|
|
0
-
0
FT
|
|
Nasaf Qarshi
QAR
|
|
26 Jun 17:00 |
Andijan
|
|
3
-
0
FT
|
|
Navbahor Namangan
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
26 Jun 13:00 |
Shanghai Shenhua
SHAN
|
|
3
-
0
FT
|
|
Meizhou Hakka
|
|
26 Jun 13:35 |
Qingdao Hainiu F.C.
Q H F
|
|
1
-
5
FT
|
|
Chengdu Rongcheng
|
|
26 Jun 13:35 |
Changchun Yatai
ChangYa
|
|
2
-
2
FT
|
|
Shandong Luneng Taishan
ShLnTs
|
|
26 Jun 14:00 |
Beijing Guoan
BeijingG
|
|
4
-
0
FT
|
|
Cangzhou
ShiEvBri
|
|
|
|
  |
K League 1
|
|
|
|
|
26 Jun 12:30 |
Seoul
SEO
|
|
2
-
0
FT
|
|
Gangwon
|
|
26 Jun 12:30 |
Jeju Utd
JEJU
|
|
1
-
0
FT
|
|
Incheon
|
|
26 Jun 12:30 |
Jeonbuk
JEON
|
|
1
-
1
FT
|
|
Pohang
PhngSt
|
|
26 Jun 12:30 |
Ulsan Hyundai Horang-i
UHH
|
|
1
-
0
FT
|
|
Daegu
|
|
|
|
  |
K League 2
|
|
|
|
|
26 Jun 12:30 |
Seoul E.
|
|
0
-
3
FT
|
|
Ansan Greeners
|
|
26 Jun 12:30 |
Gimpo Citizen FC
|
|
1
-
1
FT
|
|
Cheongju Jikji
|
|
26 Jun 12:30 |
Cheonan City
|
|
1
-
2
FT
|
|
Bucheon FC 1995
|
|
|
|
  |
Northern NSW
|
|
|
|
|
26 Jun 10:00 |
Broadmeadow
BroadM
|
|
5
-
0
FT
|
|
Weston Workers
WeWoBea
|
|
|
|
  |
J-League Division 3
|
|
|
|
|
26 Jun 12:30 |
Toyama
KtllTm
|
|
3
-
0
FT
|
|
Grulla Morioka
|
|
|
|
  |
Iraqi League
|
|
|
|
|
26 Jun 16:00 |
Al-Qassim
|
|
2
-
2
FT
|
|
Naft Al Wasat
|
|
26 Jun 17:00 |
Al Zawraa
ZAW
|
|
2
-
0
FT
|
|
Al Hudod
|
|
26 Jun 18:00 |
Al Shorta (IRQ)
SHORIRQ
|
|
-
|
|
Naft Al-Basra
|
|
26 Jun 18:30 |
Amanat Baghdad
|
|
0
-
2
FT
|
|
Al Quwa Al Jawiya
|
|
26 Jun 18:30 |
Erbil
ERB
|
|
1
-
1
FT
|
|
Al Najaf
|
|
26 Jun 20:00 |
Al Kahrabaa
|
|
0
-
3
FT
|
|
Al Talaba
TAL
|
|
|
|
  |
Nacional A - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
26 Jun 00:30 |
Instituto de Córdoba
INS
|
|
82
-
73
FT
|
|
Ciclista Olímpico
OLI
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
26 Jun 09:30 |
Hawke’s Bay Hawks
|
|
93
-
109
FT
|
|
Taranaki Airs
|
|
|
|
  |
Liga Nacional
|
|
|
|
|
26 Jun 02:00 |
Marineros Puerto Plata
MPP
|
|
79
-
85
FT
|
|
Indios San Francisco
IND
|
|
26 Jun 02:00 |
Metros de Santiago
MET
|
|
89
-
102
FT
|
|
Cañeros del Este
CAÑ
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Aspria Tennis Cup - Milan
|
|
|
|
|
26 Jun 10:00 |
Gaio
Gaio
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Gerasimov
Gerasimov
|
|
26 Jun 10:00 |
Gomez
Gomez
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Arnaboldi
Arnaboldi
|
|
26 Jun 10:00 |
Pacheco Mendez
Pacheco Mendez
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Mager
Mager
|
|
26 Jun 11:15 |
Ramos-Vinolas
Ramos-Vinolas
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Bueno
Bueno
|
|
26 Jun 12:30 |
Cina
Cina
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Cecchinato
Cecchinato
|
|
26 Jun 12:30 |
Picchione
Picchione
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Sanchez Izquierdo
Sanchez Izquierdo
|
|
26 Jun 12:30 |
Gakhov
Gakhov
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Onclin
Onclin
|
|
26 Jun 12:30 |
Taberner
Taberner
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Tseng
Tseng
|
|
26 Jun 13:45 |
Debru
Debru
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Varillas
Varillas
|
|
26 Jun 13:45 |
Kasnikowski
Kasnikowski
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Alvarez Varona
Alvarez Varona
|
|
26 Jun 13:45 |
Lamasine
Lamasine
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Moller
Moller
|
|
26 Jun 13:45 |
Demin
Demin
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Gaubas
Gaubas
|
|
|
|
  |
ATP Tour Qualification - Wimbledon
|
|
|
|
|
26 Jun 12:00 |
Zapata Miralles
Zapata Miralles
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Bellucci
Bellucci
|
|
26 Jun 12:00 |
Bergs
Bergs
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Herbert
Herbert
|
|
26 Jun 12:00 |
Mpetshi Perricard
Mpetshi Perricard
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Escoffier
Escoffier
|
|
26 Jun 12:00 |
Yevseyev
Yevseyev
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Droguet
Droguet
|
|
26 Jun 12:00 |
Bonzi
Bonzi
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Kukushkin
Kukushkin
|
|
26 Jun 12:00 |
Janvier
Janvier
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Nava
Nava
|
|
26 Jun 12:00 |
Albot
Albot
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Bu
Bu
|
|
26 Jun 12:00 |
Kopriva
Kopriva
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Dellien
Dellien
|
|
26 Jun 12:00 |
Galan
Galan
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Diallo
Diallo
|
|
26 Jun 12:00 |
Goffin
Goffin
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Uchiyama
Uchiyama
|
|
26 Jun 12:00 |
Galarneau
Galarneau
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Gasquet
Gasquet
|
|
26 Jun 12:00 |
Bolt
Bolt
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Molleker
Molleker
|
|
26 Jun 12:00 |
Moro Canas
Moro Canas
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Gigante
Gigante
|
|
26 Jun 12:00 |
Gaston
Gaston
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Prizmic
Prizmic
|
|
26 Jun 12:00 |
Kypson
Kypson
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Riedi
Riedi
|
|
26 Jun 12:00 |
Dzumhur
Dzumhur
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Hardt
Hardt
|
|
26 Jun 13:30 |
Shimabukuro
Shimabukuro
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
De Jong
De Jong
|
|
26 Jun 13:30 |
Cressy
Cressy
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Tirante
Tirante
|
|
26 Jun 13:30 |
Burruchaga
Burruchaga
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Napolitano
Napolitano
|
|
26 Jun 13:30 |
Ymer
Ymer
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Trungelliti
Trungelliti
|
|
26 Jun 13:30 |
Van Assche
Van Assche
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Tu
Tu
|
|
26 Jun 13:30 |
Duckworth
Duckworth
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Moreno De Alboran
Moreno De Alboran
|
|
26 Jun 13:30 |
De Loore
De Loore
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Meligeni Alves
Meligeni Alves
|
|
26 Jun 13:30 |
Ritschard
Ritschard
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Virtanen
Virtanen
|
|
26 Jun 13:30 |
Zhukayev
Zhukayev
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Medjedovic
Medjedovic
|
|
26 Jun 13:30 |
Grenier
Grenier
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Svajda
Svajda
|
|
26 Jun 13:30 |
Garin
Garin
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Barrios Vera
Barrios Vera
|
|
26 Jun 13:30 |
Rocha
Rocha
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Lajal
Lajal
|
|
26 Jun 13:30 |
Pouille
Pouille
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Vesely
Vesely
|
|
26 Jun 13:30 |
Harris
Harris
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Loffhagen
Loffhagen
|
|
26 Jun 13:30 |
Halys
Halys
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Clarke
Clarke
|
|
26 Jun 13:30 |
Skatov
Skatov
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Klein
Klein
|
|
|
|
  |
ATP Double - Rothesay International - Eastbourne
|
|
|
|
|
26 Jun 16:15 |
M.Purcell/E.Ruusuvuori
M.Purcell/E.Ruusuvuori
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
H.Heliovaara/H.Patten
H.Heliovaara/H.Patten
|
|
26 Jun 16:15 |
S.Baez/M.Navone
S.Baez/M.Navone
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
N.Skupski/M.Venus
N.Skupski/M.Venus
|
|
26 Jun 18:15 |
M.Ebden/J.Peers
M.Ebden/J.Peers
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
A.Krajicek/M.McDonald
A.Krajicek/M.McDonald
|
|
26 Jun 18:30 |
L.Glasspool/J.Rojer
L.Glasspool/J.Rojer
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
M.Arevalo/M.Pavic
M.Arevalo/M.Pavic
|
|
|
|
  |
WTA Tour Qualification - Wimbledon
|
|
|
|
|
26 Jun 15:00 |
Diyas
Diyas
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Vickery
Vickery
|
|
26 Jun 15:00 |
Sasnovich
Sasnovich
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Boskovic
Boskovic
|
|
26 Jun 15:00 |
Knutson
Knutson
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Sun
Sun
|
|
26 Jun 15:00 |
Paquet
Paquet
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Stakusic
Stakusic
|
|
26 Jun 15:00 |
Ryser
Ryser
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Lepchenko
Lepchenko
|
|
26 Jun 15:00 |
Zidansek
Zidansek
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Eala
Eala
|
|
26 Jun 15:00 |
Salkova
Salkova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Ruse
Ruse
|
|
26 Jun 15:00 |
Danilovic
Danilovic
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Ruzic
Ruzic
|
|
26 Jun 15:00 |
Wei
Wei
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Kartal
Kartal
|
|
26 Jun 15:00 |
Rodionova
Rodionova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Parrizas Diaz
Parrizas Diaz
|
|
26 Jun 15:00 |
Jacquemot
Jacquemot
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Bassols Ribera
Bassols Ribera
|
|
26 Jun 15:00 |
Todoni
Todoni
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Birrell
Birrell
|
|
26 Jun 15:00 |
Gadecki
Gadecki
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Tan
Tan
|
|
26 Jun 15:00 |
Rakhimova
Rakhimova
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Montgomery
Montgomery
|
|
26 Jun 15:00 |
Banks
Banks
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Day
Day
|
|
26 Jun 15:00 |
Bai
Bai
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Tararudee
Tararudee
|
|
26 Jun 16:30 |
Zavatska
Zavatska
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Snigur
Snigur
|
|
26 Jun 16:30 |
Zakharova
Zakharova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Topalova
Topalova
|
|
26 Jun 16:30 |
Janicijevic
Janicijevic
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Lys
Lys
|
|
26 Jun 16:30 |
Sonmez
Sonmez
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Hercog
Hercog
|
|
26 Jun 16:30 |
Oz
Oz
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Galfi
Galfi
|
|
26 Jun 16:30 |
Baptiste
Baptiste
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Anisimova
Anisimova
|
|
26 Jun 16:30 |
Klugman
Klugman
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Fruhvirtova
Fruhvirtova
|
|
26 Jun 16:30 |
Joint
Joint
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Kessler
Kessler
|
|
26 Jun 16:30 |
Andreeva
Andreeva
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Papamichail
Papamichail
|
|
26 Jun 16:30 |
Martincova
Martincova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Parks
Parks
|
|
26 Jun 16:30 |
Lukas
Lukas
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Udvardy
Udvardy
|
|
26 Jun 16:30 |
Volynets
Volynets
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Waltert
Waltert
|
|
26 Jun 16:30 |
Starodubtseva
Starodubtseva
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Tikhonova
Tikhonova
|
|
26 Jun 16:30 |
Aiava
Aiava
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Gibson
Gibson
|
|
26 Jun 16:30 |
Stevanovic
Stevanovic
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Inglis
Inglis
|
|
26 Jun 16:30 |
Zarazua
Zarazua
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Selekhmeteva
Selekhmeteva
|
|
|
|
  |
WTA Double - Rothesay International - Eastbourne
|
|
|
|
|
26 Jun 14:45 |
G.Dabrowski/E.Routliffe
G.Dabrowski/E.Routliffe
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
H.Guo/X.Jiang
H.Guo/X.Jiang
|
|
26 Jun 16:00 |
A.Muhammad/A.Sutjiadi
A.Muhammad/A.Sutjiadi
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
C.Bucsa/M.Ninomiya
C.Bucsa/M.Ninomiya
|
|
26 Jun 17:15 |
L.Kichenok/J.Ostapenko
L.Kichenok/J.Ostapenko
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
B.Krejcikova/L.Siegemund
B.Krejcikova/L.Siegemund
|
|
|
|
  |
Suomen Cup
|
|
|
|
|
26 Jun 17:30 |
EIF
EIF
|
|
4
-
2
FT
|
|
HJK
HJK
|
|
|
|
  |
J-League Division 2
|
|
|
|
|
26 Jun 12:00 |
V-Varen Nagasaki
V-VarenNgs
|
|
3
-
1
FT
|
|
Iwaki
|
|
|
|
  |
Série D - Grupp 3
|
|
|
|
|
26 Jun 20:00 |
Santa Cruz RN
SCR
|
|
2
-
2
FT
|
|
Potiguar de Mossoró
PMO
|
|
|
|
  |
Série D - Grupp 4
|
|
|
|
|
26 Jun 20:00 |
Jacuipense
JCP
|
|
1
-
2
FT
|
|
CSE
CSE
|
|
|
|
  |
Série D - Grupp 6
|
|
|
|
|
26 Jun 00:00 |
Real Noroeste
ReaNo
|
|
2
-
0
FT
|
|
Democrata SL
DSL
|
|
|
|
  |
Pepsi Max kvenna - Women
|
|
|
|
|
26 Jun 20:00 |
Vikingur Reykjavik W
|
|
3
-
2
FT
|
|
Stjarnan W
|
|
26 Jun 20:00 |
Hafnarfjordur W
|
|
4
-
1
FT
|
|
Tindastóll W
|
|
|
|
  |
Lengjudeild kvenna - Women
|
|
|
|
|
26 Jun 19:30 |
ÍA Akranes W
|
|
-
|
|
IBV Vestmannaeyjar W
|
|
26 Jun 21:15 |
Fram W
|
|
-
|
|
Grindavík W
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp B
|
|
|
|
|
26 Jun 01:30 |
Gaiteros del Zulia
GDZ
|
|
97
-
84
FT
|
|
Centauros de Portuguesa
CDP
|
|
|
|
  |
ATP Double - Mallorca Championships - Mallorca
|
|
|
|
|
26 Jun 13:00 |
N.Lammons/J.Withrow
N.Lammons/J.Withrow
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Y.Bhambri/A.Olivetti
Y.Bhambri/A.Olivetti
|
|
26 Jun 13:15 |
P.Martinez/J.Munar
P.Martinez/J.Munar
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
J.Cash/R.Galloway
J.Cash/R.Galloway
|
|
26 Jun 14:15 |
S.Doumbia/F.Reboul
S.Doumbia/F.Reboul
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
D.Hidalgo/A.Tabilo
D.Hidalgo/A.Tabilo
|
|
26 Jun 14:30 |
C.Frantzen/H.Jebens
C.Frantzen/H.Jebens
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
D.Brown/D.Masur
D.Brown/D.Masur
|
|
|
|
  |
WTA Double - Bad Homburg Open - Bad Homburg
|
|
|
|
|
26 Jun 12:00 |
M.Kato/S.Zhang
M.Kato/S.Zhang
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
V.Heisen/T.Korpatsch
V.Heisen/T.Korpatsch
|
|
26 Jun 13:15 |
O.Nicholls/D.Parry
O.Nicholls/D.Parry
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
K.Siniakova/T.Townsend
K.Siniakova/T.Townsend
|
|
|
|
  |
Svenska Cupen - Kval
|
|
|
|
|
26 Jun 19:00 |
Skellefteå FF
SKE
|
|
1
-
2
FT
|
|
Piteå IF
PIF
|
|
26 Jun 19:30 |
IFK Östersund
IFKÖ
|
|
1
-
0
FT
|
|
Hudiksvalls Förenade FF
HuFö
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
26 Jun 00:40 |
Caribbean Storm Islands
CSI
|
|
104
-
82
FT
|
|
Toros del Valle
|
|
26 Jun 02:40 |
Titanes de Barranquilla
TDB
|
|
68
-
52
FT
|
|
Motilones del Norte
MDN
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Ibague Open - Ibague
|
|
|
|
|
26 Jun 00:05 |
Rodriguez
Rodriguez
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Mejia
Mejia
|
|
26 Jun 01:30 |
Cid Subervi
Cid Subervi
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Soriano Barrera
Soriano Barrera
|
|
26 Jun 15:00 |
Torres
Torres
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Aboian
Aboian
|
|
26 Jun 15:01 |
Barreiros Reyes
Barreiros Reyes
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Soto
Soto
|
|
26 Jun 15:02 |
Habib
Habib
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
26 Jun 15:03 |
Prado Angelo
Prado Angelo
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Mena
Mena
|
|
26 Jun 15:04 |
Unknown1
Unknown1
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Aboian
Aboian
|
|
26 Jun 15:05 |
Schachter
Schachter
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Guillen Meza
Guillen Meza
|
|
26 Jun 15:06 |
Pucinelli De Almeida
Pucinelli De Almeida
|
|
-
|
|
Farjat
Farjat
|
|
26 Jun 15:07 |
Lingua Lavallen
Lingua Lavallen
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
26 Jun 02:00 |
Manatí Osos
MAN
|
|
93
-
84
FT
|
|
Ponce Leones
PON
|
|
26 Jun 02:00 |
Guaynabo Mets
GBO
|
|
108
-
100
FT
|
|
Quebradillas Piratas
QUE
|
|
26 Jun 02:00 |
San Germán Atléticos
SGA
|
|
84
-
70
FT
|
|
Mayagüez Indios
MAY
|
|