|
|
  |
Div 3 - M Norrland
|
|
|
|
|
23 May 19:30 |
Fränsta IK
FRIK
|
|
-
|
|
Selånger FK
SEL
|
|
|
|
  |
Div 3 - N Svealand
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
BKV Norrtälje
BKVN
|
|
-
|
|
Märsta IK
MÄR
|
|
|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Alvesta GoIF
ALV
|
|
-
|
|
Högsby IK
HÖG
|
|
23 May 19:00 |
Växjö Norra IF
VNIF
|
|
-
|
|
Kristianopels GoIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Linero IF
|
|
-
|
|
IF Limhamn Bunkeflo
IFLB
|
|
|
|
  |
Meistriliiga
|
|
|
|
|
23 May 17:00 |
Nomme Utd
|
|
-
|
|
Trans Narva
TRNN
|
|
23 May 19:00 |
Vaprus Parnu
VRSP
|
|
-
|
|
Tammeka Tartu
TMKT
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupp A
|
|
|
|
|
23 May 17:30 |
JaPS 2
|
|
-
|
|
MyPa
MyPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
23 May 19:15 |
HooGee
|
|
-
|
|
FC Espoo
Espoo
|
|
23 May 19:20 |
PPJ/Ruoholahti
|
|
-
|
|
EsPa
EsPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
23 May 18:15 |
Atlantis FC/PM
|
|
-
|
|
Gnistan/Ogeli
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
23 May 17:30 |
HaPK Edustus
HaPK
|
|
-
|
|
MP/2
|
|
23 May 17:30 |
Kultsu FC
KULT
|
|
-
|
|
LAUTP
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
AC Estudiantes
ACE
|
|
-
|
|
Ylöjärvi United FC
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(C) Keski-Pohjanmaa&Vaasa
|
|
|
|
|
23 May 18:30 |
VPS Akatemia
VPS-j
|
|
-
|
|
Närpes Kraft Akademi
|
|
|
|
  |
Super League 2 - Promotion Group
|
|
|
|
|
23 May 15:00 |
Makedonikos Neapolis
MFC
|
|
-
|
|
Niki Volou
NIKI
|
|
|
|
  |
Super League 2 - Relegation Group
|
|
|
|
|
23 May 15:00 |
Panathinaikos B
PAN
|
|
1
-
4
FT
|
|
Olympiacos Piraeus B
|
|
23 May 15:00 |
Egaleo
EGA
|
|
1
-
0
FT
|
|
Panachaiki
PKI
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Fjolnir
FJOL
|
|
-
|
|
Throttur
|
|
|
|
  |
2.delid
|
|
|
|
|
23 May 21:15 |
Volsungur
|
|
-
|
|
KF Fjallabyggd
KF
|
|
23 May 21:15 |
Throttur Vogar
|
|
-
|
|
KFG Gardabaer
|
|
|
|
  |
Lengjudeild kvenna - Damer
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
IBV Vestmannaeyjar W
|
|
-
|
|
Grótta W
|
|
23 May 20:00 |
Selfoss W
|
|
-
|
|
IR Reykjavik W
|
|
23 May 21:15 |
Afturelding W
|
|
-
|
|
Grindavík W
|
|
23 May 21:15 |
ÍA Akranes W
|
|
-
|
|
Fram W
|
|
|
|
  |
3.delid
|
|
|
|
|
23 May 21:15 |
KFK
|
|
-
|
|
Árbær
|
|
|
|
  |
3. Division - 2
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Sola
SOL
|
|
-
|
|
Vidar
VDR
|
|
|
|
  |
4. Div. - 9 Buskerud
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Jevnaker
JEV
|
|
-
|
|
Drammens BK
|
|
|
|
  |
4. Div. - 10 Vestfold
|
|
|
|
|
23 May 19:30 |
Åsgårdstrand
ASG
|
|
-
|
|
Re FK
RFK
|
|
23 May 19:30 |
Runar
RUN
|
|
-
|
|
Teie
|
|
23 May 19:30 |
Store Bergan
STBE
|
|
-
|
|
Stag
|
|
23 May 20:00 |
Nøtterøy
|
|
-
|
|
Sandefjord BK
SANBK
|
|
|
|
  |
4. Div. - 13 Rogaland 1
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Forus og Gausel
|
|
-
|
|
Sandved
SDD
|
|
|
|
  |
4. Div. - 14 Rogaland 2
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Stavanger 2
|
|
-
|
|
Torvastad
|
|
23 May 19:00 |
Kåsen
|
|
-
|
|
Nord
NOR
|
|
23 May 19:00 |
Avaldsnes
AVLD
|
|
-
|
|
Åkra
AKR
|
|
|
|
  |
4. Div. - 16 Hordaland 1
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Bergen Nord
BRN
|
|
-
|
|
Nordhordland
NRHL
|
|
|
|
  |
4. Div. - 18 Sogn og Fjordane
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Sogndal 2
SOG2
|
|
-
|
|
Eid
EID
|
|
|
|
  |
Virsliga
|
|
|
|
|
23 May 17:00 |
FK Auda
|
|
-
|
|
FK Jelgava
JELG
|
|
|
|
  |
2. HNL
|
|
|
|
|
23 May 15:50 |
NK Radnik Sesvete
RadSes
|
|
-
|
|
HNK Cibalia
Cib
|
|
|
|
  |
Super lige Championship
|
|
|
|
|
23 May 18:30 |
TSC Backa Topola
|
|
-
|
|
Napredak Krusevac
NAPR
|
|
|
|
  |
Prva Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 17:30 |
Nafta
NAF
|
|
-
|
|
Radomlje
RADO
|
|
|
|
  |
European Under-17 Championship - Grupp A
|
|
|
|
|
23 May 17:00 |
Ukraine-U17
UKR-U17
|
|
-
|
|
Czech Republic-U17
CZE-U17
|
|
23 May 19:30 |
Cyprus-U17
CYP-U17
|
|
-
|
|
Serbia-U17
SRB-U17
|
|
|
|
  |
European Under-17 Championship - Grupp B
|
|
|
|
|
23 May 17:00 |
Denmark-U17
DEN-U17
|
|
-
|
|
Croatia-U17
CRO-U17
|
|
23 May 19:30 |
Austria-U17
AUT-U17
|
|
-
|
|
Wales-U17
WAL-U17
|
|
|
|
  |
Oberliga Westfalen
|
|
|
|
|
23 May 19:30 |
SC Preußen Münster II
|
|
-
|
|
SV Westfalia Rhynern
WstRhn
|
|
|
|
  |
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Nord
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
1. FC Kaiserslautern Am.
KaisAm.
|
|
-
|
|
FC Bitburg
|
|
|
|
  |
AFC Cup - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Al Nahda
NAHD
|
|
-
|
|
Al Ahed
AHED
|
|
|
|
  |
Premier League - Play Offs
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Al-Hidd
HADD
|
|
-
|
|
Al-Ittihad Bahrain
|
|
23 May 18:00 |
East Riffa
EaRif
|
|
-
|
|
Malkia
|
|
|
|
  |
Erovnuli Liga
|
|
|
|
|
23 May 14:30 |
Samtredia
SAMT
|
|
0
-
0
FT
|
|
Dila Gori
DILA
|
|
23 May 17:00 |
Saburtalo Tbilisi
SAB
|
|
-
|
|
FC Kolkheti-1913 Poti
KOLK
|
|
23 May 18:00 |
Dinamo Tbilisi
DINT
|
|
-
|
|
Dinamo Batumi
DINB
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Al Feiha
|
|
-
|
|
Al-Taawon
TAA
|
|
23 May 20:00 |
Al-Raed
RAED
|
|
-
|
|
Al Ahli SC
AhlJddh
|
|
23 May 20:00 |
Al Riyadh SC
Riyadh
|
|
-
|
|
Al-Nassr
NsrRiy
|
|
23 May 20:00 |
Al-Ittihad FC
ItthJed
|
|
-
|
|
Damac
|
|
23 May 20:00 |
Abha
|
|
-
|
|
Al-Khaleej Club Saihat
AL-KHAL
|
|
23 May 20:00 |
Al-Hilal
HilRiya
|
|
-
|
|
Al Taee
|
|
23 May 20:00 |
Al Akhdoud
|
|
-
|
|
Al Wehda
|
|
23 May 20:00 |
Al-Ettifaq
EttfqDmam
|
|
-
|
|
Al-Shabab
ShabRiy
|
|
23 May 20:00 |
Al-Fateh
FAT
|
|
-
|
|
Al-Hazem
|
|
|
|
  |
Ligue 1 - Relegation Group
|
|
|
|
|
23 May 16:30 |
ES Métlaoui
MET
|
|
-
|
|
Olympique de Béja
OBE
|
|
23 May 16:30 |
CA Bizertin
BIZ
|
|
-
|
|
EGS Gafsa
GAF
|
|
|
|
  |
NISA - Serie
|
|
|
|
|
23 May 01:00 |
Maryland Bobcats FC
MBF
|
|
2
-
1
FT
|
|
Georgia Lions
|
|
|
|
  |
AHL - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 01:00 |
Syracuse Crunch
|
|
4
-
6
FT
|
|
Cleveland Monsters
|
|
23 May 01:00 |
Grand Rapids Griffins
|
|
2
-
3
sd
FT
|
|
Milwaukee Admirals
|
|
23 May 01:00 |
Hartford Wolf Pack
|
|
1
-
4
FT
|
|
Hershey Bears
|
|
|
|
  |
LNB Pro A - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 19:00 |
Monaco
MNC
|
|
-
|
|
Bourg-en-Bresse
BRGBR
|
|
23 May 21:05 |
Paris Basketball
|
|
-
|
|
ASVEL Lyon-Villeurbanne
LYON
|
|
|
|
  |
Esake - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 19:15 |
Promitheas Patras
PRO
|
|
-
|
|
Aris Thesalonikis
ARI
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 20:30 |
Tezenis Verona
VERON
|
|
-
|
|
2B Control Trapani
TRAP
|
|
|
|
  |
Tauron Basket Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Spojnia Stargard
|
|
-
|
|
King Wilki Morskie Szczecin
SZCZ
|
|
|
|
  |
Liga Nationala - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
CS Universitatea Cluj Napoca
UNIV CJ
|
|
-
|
|
CSM CSU Oradea
ORD
|
|
|
|
  |
G4S Meistriliiga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Pärnu Sadam
PÄR
|
|
-
|
|
AVIS UTILITAS Rapla
Rapla KK
|
|
|
|
  |
LKL - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 17:30 |
Panevezio Lietkabelis
LIET
|
|
-
|
|
Zalgiris Kaunas
ZAL
|
|
|
|
  |
Liga Endesa - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 20:30 |
Iberostar Tenerife
TEN
|
|
-
|
|
FC Barcelona Lassa
BARC
|
|
|
|
  |
Admiral Bundesliga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
UBSC Raiffeisen Graz
UBSC RG
|
|
-
|
|
Unger Steel Gunners Oberwart
RGO
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 17:30 |
NH Ostrava
OSTR
|
|
-
|
|
BK ARMEX Děčín
BKDec
|
|
|
|
  |
Bundesliga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:30 |
SC RASTA Vechta
VECH
|
|
-
|
|
Chemnitz
|
|
|
|
  |
Pro A - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 19:30 |
PS Karlsruhe LIONS
|
|
-
|
|
Phoenix Hagen
HAG
|
|
|
|
  |
Super League - Nedflyttningsgrupp
|
|
|
|
|
23 May 17:40 |
Hapoel Beer Sheva
|
|
-
|
|
Hapoel Afula
|
|
23 May 18:30 |
Hapoel Haifa
|
|
-
|
|
Hapoel Eilat
|
|
23 May 19:40 |
Bnei Herzeliya
|
|
-
|
|
Galil Elyon
|
|
|
|
  |
NBB Liga Nacional - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 00:00 |
Minas TC
MIN
|
|
72
-
82
FT
|
|
Franca
FRA
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
23 May 09:30 |
Whai
|
|
72
-
86
FT
|
|
Canterbury Rams
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp A
|
|
|
|
|
23 May 01:00 |
Brillantes de Maracaibo
BDM
|
|
85
-
76
FT
|
|
Spartans DC
ESP
|
|
23 May 01:00 |
Toros de Aragua
TDA
|
|
77
-
89
FT
|
|
Pioneros
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Rilski Sportist
RIL
|
|
-
|
|
BC Balkan
BAL
|
|
|
|
  |
LPB - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 21:00 |
FC Porto
FCP
|
|
-
|
|
Ovarense Gavex
OVA
|
|
|
|
  |
Dominos Deilid Men playoffs
|
|
|
|
|
23 May 21:15 |
Valur
|
|
-
|
|
Grindavik
|
|
|
|
  |
Lidl Starligue
|
|
|
|
|
23 May 20:00 |
Ivry
IVR
|
|
-
|
|
Nantes
NANT
|
|
|
|
  |
NLA - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:15 |
HC Kriens-Luzern
KRIE
|
|
-
|
|
Kadetten Schaffhausen
KADET
|
|
|
|
  |
Superleague Women 5-8
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Zvezda Zvenigorod
ZVEZDA
|
|
-
|
|
Dinamo-Sinara
DINAS
|
|
|
|
  |
Liga Nationala Men
|
|
|
|
|
23 May 16:00 |
ACS HC Buzau
BUZ
|
|
45
-
38
FT
|
|
CSM Dobrogea Sud Costanta
DOB
|
|
|
|
  |
Premijer Liga Championship
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
PPD Zagreb
|
|
-
|
|
RK Nexe
|
|
|
|
  |
Rankinio Lyga - Slutspel
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Granitas Kaunas
GRAK
|
|
-
|
|
HC Vilnius
Vilnius
|
|
|
|
  |
WTA Tour Qualification - Franska Öppna
|
|
|
|
|
23 May 10:00 |
Errani
Errani
|
|
-
|
|
Ruse
Ruse
|
|
23 May 10:01 |
Riera
Riera
|
|
2
-
1
slut
|
|
Eala
Eala
|
|
23 May 10:02 |
Zakharova
Zakharova
|
|
-
|
|
Lys
Lys
|
|
23 May 10:03 |
Montgomery
Montgomery
|
|
-
|
|
Jeanjean
Jeanjean
|
|
23 May 10:04 |
Niemeier
Niemeier
|
|
2
-
0
slut
|
|
Galfi
Galfi
|
|
23 May 10:05 |
Baptiste
Baptiste
|
|
-
|
|
Zidansek
Zidansek
|
|
23 May 10:06 |
Ciric Bagaric
Ciric Bagaric
|
|
-
|
|
Saito
Saito
|
|
23 May 10:07 |
Volynets
Volynets
|
|
-
|
|
Selekhmeteva
Selekhmeteva
|
|
23 May 10:08 |
Uchijima
Uchijima
|
|
2
-
0
slut
|
|
Serban
Serban
|
|
23 May 10:09 |
Stakusic
Stakusic
|
|
-
|
|
Starodubtseva
Starodubtseva
|
|
23 May 10:10 |
Danilovic
Danilovic
|
|
2
-
0
slut
|
|
Sharma
Sharma
|
|
23 May 10:11 |
Sonmez
Sonmez
|
|
2
-
0
slut
|
|
Fett
Fett
|
|
23 May 10:12 |
Dinu
Dinu
|
|
-
|
|
Pigossi
Pigossi
|
|
23 May 10:13 |
Burillo Escorihuela
Burillo Escorihuela
|
|
2
-
0
slut
|
|
Teichmann
Teichmann
|
|
23 May 10:14 |
Avdeeva
Avdeeva
|
|
-
|
|
Gadecki
Gadecki
|
|
23 May 10:15 |
Sramkova
Sramkova
|
|
-
|
|
Udvardy
Udvardy
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Grand Prix SAR La Princesse Lalla Meryem - Rabat
|
|
|
|
|
23 May 10:00 |
Rakhimova
Rakhimova
|
|
-
|
|
Cocciaretto
Cocciaretto
|
|
23 May 10:01 |
Sorribes Tormo
Sorribes Tormo
|
|
-
|
|
Sherif
Sherif
|
|
23 May 10:02 |
Stearns
Stearns
|
|
-
|
|
Bronzetti
Bronzetti
|
|
23 May 10:03 |
Tomova
Tomova
|
|
2
-
0
slut
|
|
Siegemund
Siegemund
|
|
|
|
  |
ATP Tour Qualification - Franska Öppna
|
|
|
|
|
23 May 10:00 |
Misolic
Misolic
|
|
-
|
|
Halys
Halys
|
|
23 May 10:01 |
Wolf
Wolf
|
|
-
|
|
De Jong
De Jong
|
|
23 May 10:02 |
Moro Canas
Moro Canas
|
|
-
|
|
Bellucci
Bellucci
|
|
23 May 10:03 |
Vavassori
Vavassori
|
|
-
|
|
Squire
Squire
|
|
23 May 10:04 |
Burruchaga
Burruchaga
|
|
-
|
|
Kovalik
Kovalik
|
|
23 May 10:05 |
Monteiro
Monteiro
|
|
-
|
|
Rincon
Rincon
|
|
23 May 10:06 |
Maestrelli
Maestrelli
|
|
-
|
|
Kukushkin
Kukushkin
|
|
23 May 10:07 |
Bergs
Bergs
|
|
-
|
|
Bourgue
Bourgue
|
|
23 May 10:08 |
Diallo
Diallo
|
|
-
|
|
Ritschard
Ritschard
|
|
23 May 10:09 |
Barrere
Barrere
|
|
-
|
|
Kudla
Kudla
|
|
23 May 10:10 |
Virtanen
Virtanen
|
|
0
-
2
slut
|
|
Zeppieri
Zeppieri
|
|
23 May 10:11 |
Heide
Heide
|
|
2
-
0
slut
|
|
Gigante
Gigante
|
|
23 May 10:12 |
Bagnis
Bagnis
|
|
0
-
1
slut
|
|
Mochizuki
Mochizuki
|
|
23 May 10:13 |
Vacherot
Vacherot
|
|
2
-
0
slut
|
|
Harris
Harris
|
|
23 May 10:14 |
Medjedovic
Medjedovic
|
|
2
-
0
slut
|
|
Blancaneaux
Blancaneaux
|
|
23 May 10:15 |
Faria
Faria
|
|
-
|
|
Meligeni Alves
Meligeni Alves
|
|
|
|
  |
ATP Double - Gonet Geneva Open - Geneva
|
|
|
|
|
23 May 10:01 |
M.Arevalo/M.Pavic
M.Arevalo/M.Pavic
|
|
2
-
1
slut
|
|
J.Cash/R.Galloway
J.Cash/R.Galloway
|
|
23 May 10:02 |
C.Frantzen/H.Jebens
C.Frantzen/H.Jebens
|
|
2
-
0
slut
|
|
A.Mies/N.Skupski
A.Mies/N.Skupski
|
|
|
|
  |
WTA Double - Internationaux de Strasbourg
|
|
|
|
|
23 May 10:00 |
L.Fernandez/E.Routliffe
L.Fernandez/E.Routliffe
|
|
-
|
|
H.Chan/F.Wu
H.Chan/F.Wu
|
|
23 May 10:03 |
G.Olmos/A.Panova
G.Olmos/A.Panova
|
|
0
-
2
slut
|
|
D.Schuurs/L.Stefani
D.Schuurs/L.Stefani
|
|
|
|
  |
LOI Premier Division
|
|
|
|
|
23 May 20:45 |
Waterford
WAT
|
|
-
|
|
Drogheda United
DRO
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
23 May 18:00 |
Zamalek SC
ZAM
|
|
-
|
|
Future FC
FFC
|
|
|
|
  |
Canadian Championship
|
|
|
|
|
23 May 01:30 |
CF Montréal
MON
|
|
1
-
2
FT
|
|
Forge FC
FFC
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
23 May 01:40 |
Cimarrones del Chocó
CIC
|
|
83
-
78
FT
|
|
Búcaros de Bucaramanga
BUB
|
|
23 May 02:00 |
Piratas de Bogotá
PIB
|
|
94
-
95
FT
|
|
Titanes de Barranquilla
TDB
|
|
|
|
  |
Superlig Women - 5th-8th places
|
|
|
|
|
23 May 16:00 |
Bursa Osmangazi Belediyesine
|
|
-
|
|
GÖRELE BLD
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Kachreti Challenger - Kachreti
|
|
|
|
|
23 May 08:00 |
Sekulic
Sekulic
|
|
2
-
1
slut
|
|
Ramanathan
Ramanathan
|
|
23 May 08:00 |
Mott
Mott
|
|
0
-
2
slut
|
|
Bakshi
Bakshi
|
|
23 May 09:15 |
Bertrand
Bertrand
|
|
2
-
0
slut
|
|
Gerasimov
Gerasimov
|
|
23 May 09:15 |
Jubb
Jubb
|
|
2
-
0
slut
|
|
Glinka
Glinka
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
23 May 02:00 |
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
96
-
85
FT
|
|
Criollos de Caguas
|
|
23 May 02:00 |
Carolina Gigantes
CAR
|
|
-
|
|
Guaynabo Mets
GBO
|
|