|
|
  |
Div 3 - N Norrland
|
|
|
|
|
3 Jun 19:30 |
Luleå SK
LUL
|
|
1
-
0
FT
|
|
Sunnanå SK
SUN
|
|
3 Jun 19:30 |
Boden City FC
|
|
2
-
1
FT
|
|
IFK Kalix
KAL
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupp A
|
|
|
|
|
3 Jun 17:30 |
Reipas
RPS
|
|
5
-
0
FT
|
|
JaPS 2
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupp C
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Kuopion Elo
|
|
1
-
2
FT
|
|
JS Hercules
Hercls
|
|
|
|
  |
Besta-deild
|
|
|
|
|
3 Jun 21:15 |
KR Reykjavik
KRR
|
|
-
|
|
Valur
VAL
|
|
|
|
  |
3. Division - 1
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Fana
FAN
|
|
0
-
1
FT
|
|
Haugesund 2
HAU2
|
|
|
|
  |
3. Division - 2
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Vigør
VIG
|
|
1
-
2
FT
|
|
Odd 2
|
|
3 Jun 18:00 |
Vidar
VDR
|
|
4
-
0
FT
|
|
Start 2
STA2
|
|
3 Jun 19:00 |
Mandalskameratene
MLSK
|
|
2
-
2
FT
|
|
Sandefjord Fotball 2
SAFO3
|
|
|
|
  |
3. Division - 3
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Skeid 2
SKEID2
|
|
0
-
3
FT
|
|
Nordstrand
NSTR
|
|
3 Jun 19:00 |
Mjøndalen 2
MJO2
|
|
1
-
3
FT
|
|
Sarpsborg 08 2
SAPR2
|
|
3 Jun 19:15 |
KFUM 2
|
|
3
-
1
FT
|
|
Åskollen
|
|
|
|
  |
3. Division - 4
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Tiller
TILL
|
|
6
-
2
FT
|
|
Strømsgodset 2
STR
|
|
3 Jun 19:00 |
Rosenborg 2
ROS2
|
|
0
-
3
FT
|
|
Byåsen TF
BYAS
|
|
|
|
  |
3. Division - 5
|
|
|
|
|
3 Jun 18:30 |
Molde 2
MOL2
|
|
1
-
2
FT
|
|
Træff
TRæ
|
|
3 Jun 18:30 |
Spjelkavik
SPJ
|
|
4
-
0
FT
|
|
Kristiansund BK 2
KRI2
|
|
|
|
  |
3. Division - 6
|
|
|
|
|
3 Jun 16:00 |
Bodø/Glimt 2
BO/GL2
|
|
2
-
2
FT
|
|
Fredrikstad 2
FRED2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 1 Østfold
|
|
|
|
|
3 Jun 18:30 |
Moss 2
MOS2
|
|
-
|
|
Greåker
GRK
|
|
3 Jun 20:00 |
Sprint-Jeløy 2
SPR-JE2
|
|
1
-
3
FT
|
|
Kråkerøy
KRAK
|
|
|
|
  |
4. Div. - 2 Akershus
|
|
|
|
|
3 Jun 20:15 |
Eidsvold TF 2
|
|
6
-
3
FT
|
|
Rælingen
RLG
|
|
3 Jun 20:15 |
Strømmen 2
STROM2
|
|
2
-
2
FT
|
|
Hauerseter
HRS
|
|
3 Jun 20:15 |
Løvenstad
|
|
5
-
1
FT
|
|
Blaker
|
|
3 Jun 20:15 |
Kløfta
|
|
4
-
2
FT
|
|
Fjellhamar
FHAM
|
|
3 Jun 20:30 |
Skjetten 2
|
|
4
-
5
FT
|
|
Lørenskog 2
LOR2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
3 Jun 19:30 |
Toten
TOT
|
|
8
-
3
FT
|
|
Raufoss 2
RAU2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 9 Buskerud
|
|
|
|
|
3 Jun 19:00 |
Drammens BK
|
|
5
-
1
FT
|
|
Graabein
|
|
3 Jun 19:00 |
Jevnaker
JEV
|
|
1
-
4
FT
|
|
Modum
MOD
|
|
|
|
  |
4. Div. - 10 Vestfold
|
|
|
|
|
3 Jun 20:00 |
Ørn Horten 2
ORNHO2
|
|
4
-
1
FT
|
|
Stag
|
|
|
|
  |
4. Div. - 11 Telemark
|
|
|
|
|
3 Jun 19:30 |
Skarphedin
SKAR
|
|
1
-
4
FT
|
|
Tollnes
TOL
|
|
3 Jun 20:00 |
Urædd
UR
|
|
2
-
0
FT
|
|
Notodden 2
NOTO2
|
|
3 Jun 20:00 |
Eidanger
EID
|
|
0
-
1
FT
|
|
Pors 2
PO
|
|
|
|
  |
4. Div. - 12 Agder
|
|
|
|
|
3 Jun 19:30 |
Våg
VAG
|
|
3
-
0
FT
|
|
Giv Akt
GVAK
|
|
3 Jun 19:30 |
Donn
DON
|
|
5
-
2
FT
|
|
Vindbjart 2
|
|
3 Jun 19:30 |
Lyngdal
LGDL
|
|
0
-
8
FT
|
|
Jerv 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 14 Rogaland 2
|
|
|
|
|
3 Jun 19:15 |
Bryne 2
BRY2
|
|
3
-
2
FT
|
|
Kopervik
KOP
|
|
|
|
  |
4. Div. - 16 Hordaland 1
|
|
|
|
|
3 Jun 20:00 |
Askøy 2
|
|
1
-
0
FT
|
|
Bergen Nord
BRN
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 1
|
|
|
|
|
3 Jun 20:00 |
Vuku
VUK
|
|
7
-
0
FT
|
|
Tangmoen
TANG
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 2
|
|
|
|
|
3 Jun 19:00 |
Ranheim TF 2
|
|
5
-
3
FT
|
|
Rindal
|
|
|
|
  |
4. Div. - 23 Nordland
|
|
|
|
|
3 Jun 19:00 |
Sandnessjøen
SSJ
|
|
0
-
4
FT
|
|
Rana FK 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 25 Troms
|
|
|
|
|
3 Jun 19:15 |
Tromsdalen 2
|
|
7
-
1
FT
|
|
Senja
SEN
|
|
|
|
  |
Super lige Relegation
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
FK Javor Ivanjica
JAVO
|
|
1
-
1
FT
|
|
FK Tekstilac Odzaci
|
|
3 Jun 20:00 |
FK Zeleznicar Pancevo
|
|
2
-
0
FT
|
|
FK Indija
|
|
|
|
  |
Ligue 1
|
|
|
|
|
3 Jun 19:00 |
CS Constantine
CSC
|
|
1
-
1
FT
|
|
USM Alger
UAL
|
|
|
|
  |
Primera C - Apertura
|
|
|
|
|
3 Jun 20:30 |
Berazategui
BER
|
|
5
-
2
FT
|
|
Atlas
ATL
|
|
3 Jun 20:30 |
Sportivo Barracas
SBA
|
|
1
-
1
FT
|
|
Deportivo Español
ESP
|
|
3 Jun 20:30 |
Deportivo Paraguayo
PAR
|
|
0
-
5
FT
|
|
Real Pilar
RPI
|
|
3 Jun 20:30 |
El Porvenir
POR
|
|
0
-
0
FT
|
|
Victoriano Arenas
VAR
|
|
|
|
  |
NPFL
|
|
|
|
|
3 Jun 17:00 |
Akwa United
AKW
|
|
2
-
0
FT
|
|
Heartland FC
HEA
|
|
|
|
  |
NISA - Serie
|
|
|
|
|
3 Jun 01:00 |
Club de Lyon
CDL
|
|
1
-
2
FT
|
|
Michigan Stars FC
MSF
|
|
3 Jun 02:00 |
Arizona Monsoon
|
|
0
-
1
FT
|
|
Irvine Zeta
|
|
|
|
  |
Pro B - Slutspel
|
|
|
|
|
3 Jun 20:45 |
La Rochelle
LR
|
|
67
-
49
FT
|
|
Boulazac
BLZC
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Slutspel
|
|
|
|
|
3 Jun 21:00 |
2B Control Trapani
TRAP
|
|
72
-
70
FT
|
|
Fortitudo Bologna
AGR
|
|
|
|
  |
Liga Endesa - Slutspel
|
|
|
|
|
3 Jun 20:30 |
UCAM Murcia CB
MUR
|
|
79
-
88
FT
|
|
Unicaja Baloncesto
BAL
|
|
|
|
  |
Pro Basketball League - Slutspel
|
|
|
|
|
3 Jun 20:30 |
Telenet Giants Antwerp
ANTW
|
|
71
-
74
FT
|
|
Filou Oostende
OOST
|
|
|
|
  |
Super Ligi - Slutspel
|
|
|
|
|
3 Jun 19:30 |
Beşiktaş
BES
|
|
77
-
86
FT
|
|
Fenerbahçe
FEN
|
|
|
|
  |
Nacional A - Relegation Playoffs
|
|
|
|
|
3 Jun 02:00 |
Comunicaciones
COM
|
|
61
-
93
FT
|
|
Argentino de Junín
ARG
|
|
|
|
  |
Super Liga Playoffs
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Crvena Zvezda mts
CRVZV
|
|
89
-
88
FT
|
|
Partizan NIS
PMB
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp A
|
|
|
|
|
3 Jun 00:00 |
Llaneros de Guárico
LDG
|
|
75
-
78
FT
|
|
Gladiadores de Anzoátegui
GDA
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp B
|
|
|
|
|
3 Jun 00:00 |
Gaiteros del Zulia
GDZ
|
|
67
-
72
FT
|
|
Panteras de Miranda
|
|
3 Jun 00:00 |
Marinos de Anzoátegui
MAR
|
|
71
-
74
FT
|
|
Cocodrilos de Caracas
COC
|
|
|
|
  |
Liga Uruguaya - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
3 Jun 02:15 |
Peñarol
CAP
|
|
65
-
66
FT
|
|
Aguada
AGU
|
|
|
|
  |
LNB - Play Offs
|
|
|
|
|
3 Jun 01:30 |
Puente Alto CD
PAC
|
|
69
-
75
FT
|
|
CD Español Osorno
CDE
|
|
3 Jun 02:00 |
CD Valdivia
|
|
83
-
93
FT
|
|
Universidad de Concepción
UCO
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Zagreb Open - Zagreb
|
|
|
|
|
3 Jun 13:00 |
Rocha
Rocha
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Alvarez Varona
Alvarez Varona
|
|
3 Jun 15:00 |
Dougaz
Dougaz
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Prizmic
Prizmic
|
|
3 Jun 16:15 |
Pacheco Mendez
Pacheco Mendez
|
|
-
|
|
Moreno De Alboran
Moreno De Alboran
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Unicredit Czech Open - Prostejov
|
|
|
|
|
3 Jun 12:00 |
Paulson
Paulson
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Kachmazov
Kachmazov
|
|
3 Jun 12:30 |
Albot
Albot
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Zapata Miralles
Zapata Miralles
|
|
3 Jun 13:15 |
Djere
Djere
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Skatov
Skatov
|
|
3 Jun 13:45 |
Onclin
Onclin
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Jacquet
Jacquet
|
|
3 Jun 13:45 |
Novak
Novak
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Cachin
Cachin
|
|
3 Jun 14:30 |
Campana Lee
Campana Lee
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Klizan
Klizan
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Neckar Cup - Heilbronn
|
|
|
|
|
3 Jun 15:30 |
Gakhov
Gakhov
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Galan
Galan
|
|
3 Jun 15:30 |
Rodionov
Rodionov
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Martineau
Martineau
|
|
3 Jun 18:00 |
Ramos-Vinolas
Ramos-Vinolas
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Ritschard
Ritschard
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Surbiton Trophy - Surbiton
|
|
|
|
|
3 Jun 15:00 |
Harris
Harris
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Shang
Shang
|
|
3 Jun 15:00 |
Mochizuki
Mochizuki
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Atmane
Atmane
|
|
3 Jun 15:00 |
Riedi
Riedi
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Stricker
Stricker
|
|
3 Jun 16:15 |
Shimabukuro
Shimabukuro
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Ruusuvuori
Ruusuvuori
|
|
3 Jun 16:15 |
Fery
Fery
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Kukushkin
Kukushkin
|
|
|
|
  |
WTA Tour Qualification - Open delle Puglie - Bari
|
|
|
|
|
3 Jun 11:00 |
Soboleva
Soboleva
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Tona
Tona
|
|
3 Jun 11:00 |
Fourlis
Fourlis
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Ricci
Ricci
|
|
3 Jun 12:30 |
Shinikova
Shinikova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Colmegna
Colmegna
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Open delle Puglie - Bari
|
|
|
|
|
3 Jun 12:30 |
Kalieva
Kalieva
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Bara
Bara
|
|
3 Jun 12:30 |
Chirico
Chirico
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Jorge
Jorge
|
|
3 Jun 14:00 |
Starodubtseva
Starodubtseva
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Oz
Oz
|
|
3 Jun 14:00 |
You
You
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Bassols Ribera
Bassols Ribera
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Zagreb Open - Zagreb
|
|
|
|
|
3 Jun 10:30 |
Taberner
Taberner
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Giustino
Giustino
|
|
3 Jun 10:30 |
Bonadio
Bonadio
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Elias
Elias
|
|
3 Jun 10:30 |
Serdarusic
Serdarusic
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Erel
Erel
|
|
3 Jun 12:00 |
Vale
Vale
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Zakharov
Zakharov
|
|
3 Jun 12:00 |
Erhard
Erhard
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Popovic
Popovic
|
|
3 Jun 12:00 |
Matusevich
Matusevich
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Den Ouden
Den Ouden
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Surbiton Trophy - Surbiton
|
|
|
|
|
3 Jun 13:00 |
Lajal
Lajal
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Brouwer
Brouwer
|
|
3 Jun 13:00 |
Schoolkate
Schoolkate
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Chidekh
Chidekh
|
|
3 Jun 13:00 |
Edmund
Edmund
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Peniston
Peniston
|
|
3 Jun 14:30 |
Huesler
Huesler
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Wendelken
Wendelken
|
|
3 Jun 14:30 |
Jones
Jones
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Bolt
Bolt
|
|
3 Jun 14:30 |
Jasika
Jasika
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Jubb
Jubb
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Unicredit Czech Open - Prostejov
|
|
|
|
|
3 Jun 10:00 |
Krumich
Krumich
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Kym
Kym
|
|
3 Jun 10:00 |
Majchrzak
Majchrzak
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Gea
Gea
|
|
3 Jun 10:00 |
Kodat
Kodat
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Bittoun Kouzmine
Bittoun Kouzmine
|
|
3 Jun 11:30 |
Safwat
Safwat
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Oberleitner
Oberleitner
|
|
3 Jun 11:30 |
Vrbensky
Vrbensky
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Bobrov
Bobrov
|
|
3 Jun 13:00 |
Soto
Soto
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Kivattsev
Kivattsev
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Neckar Cup - Heilbronn
|
|
|
|
|
3 Jun 10:30 |
Gavrielides
Gavrielides
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Handel
Handel
|
|
3 Jun 10:30 |
Bertola
Bertola
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Dutra Da Silva
Dutra Da Silva
|
|
3 Jun 11:30 |
Basilashvili
Basilashvili
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Echargui
Echargui
|
|
3 Jun 12:15 |
Gill
Gill
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Gerch
Gerch
|
|
3 Jun 13:00 |
Poertner
Poertner
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Wessels
Wessels
|
|
3 Jun 13:30 |
Unknown1
Unknown1
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
3 Jun 13:45 |
Unknown1
Unknown1
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Heller
Heller
|
|
3 Jun 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
ATP Double - French Open
|
|
|
|
|
3 Jun 11:00 |
G.Barrere/L.Pouille
G.Barrere/L.Pouille
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
R.Ram/J.Salisbury
R.Ram/J.Salisbury
|
|
3 Jun 11:00 |
T.Machac/Z.Zhang
T.Machac/Z.Zhang
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
R.Haase/B.van de Zandschulp
R.Haase/B.van de Zandschulp
|
|
3 Jun 12:30 |
M.Arevalo/M.Pavic
M.Arevalo/M.Pavic
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
K.Krawietz/T.Puetz
K.Krawietz/T.Puetz
|
|
3 Jun 12:30 |
M.Purcell/J.Thompson
M.Purcell/J.Thompson
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
S.Bolelli/A.Vavassori
S.Bolelli/A.Vavassori
|
|
3 Jun 12:30 |
M.Granollers/H.Zeballos
M.Granollers/H.Zeballos
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
H.Nys/J.Zielinski
H.Nys/J.Zielinski
|
|
3 Jun 14:00 |
I.Dodig/A.Krajicek
I.Dodig/A.Krajicek
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
P.Tsitsipas/S.Tsitsipas
P.Tsitsipas/S.Tsitsipas
|
|
3 Jun 14:00 |
N.S.Balaji/M.A.Reyes-Varela
N.S.Balaji/M.A.Reyes-Varela
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
R.Bopanna/M.Ebden
R.Bopanna/M.Ebden
|
|
3 Jun 14:00 |
H.Heliovaara/H.Patten
H.Heliovaara/H.Patten
|
|
-
|
|
S.Gille/J.Vliegen
S.Gille/J.Vliegen
|
|
3 Jun 15:30 |
G.Andreozzi/R.Hijikata
G.Andreozzi/R.Hijikata
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
WTA Double - French Open
|
|
|
|
|
3 Jun 11:00 |
M.Kostyuk/E.Ruse
M.Kostyuk/E.Ruse
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
M.Bouzkova/S.Sorribes Tormo
M.Bouzkova/S.Sorribes Tormo
|
|
3 Jun 11:00 |
C.Dolehide/D.Krawczyk
C.Dolehide/D.Krawczyk
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
A.Potapova/Y.Sizikova
A.Potapova/Y.Sizikova
|
|
3 Jun 12:30 |
C.Gauff/K.Siniakova
C.Gauff/K.Siniakova
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
M.Kolodziejova/A.Siskova
M.Kolodziejova/A.Siskova
|
|
3 Jun 12:30 |
G.Olmos/A.Panova
G.Olmos/A.Panova
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
B.Krejcikova/L.Siegemund
B.Krejcikova/L.Siegemund
|
|
3 Jun 12:30 |
L.Fernandez/E.Routliffe
L.Fernandez/E.Routliffe
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
E.Hozumi/M.Ninomiya
E.Hozumi/M.Ninomiya
|
|
3 Jun 14:00 |
A.Anshba/A.Detiuc
A.Anshba/A.Detiuc
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
L.Kichenok/J.Ostapenko
L.Kichenok/J.Ostapenko
|
|
3 Jun 14:00 |
X.Wang/Y.Yuan
X.Wang/Y.Yuan
|
|
-
|
|
N.Melichar-Martinez/E.Perez
N.Melichar-Martinez/E.Perez
|
|
|
|
  |
Grand Slam - Mixed Double - French Open
|
|
|
|
|
3 Jun 15:30 |
D.Krawczyk/N.Skupski
D.Krawczyk/N.Skupski
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
H.Watson/J.Salisbury
H.Watson/J.Salisbury
|
|
3 Jun 15:30 |
A.Muhammad/A.Behar
A.Muhammad/A.Behar
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
S.Zhang/M.Arevalo
S.Zhang/M.Arevalo
|
|
3 Jun 15:30 |
E.Routliffe/M.Venus
E.Routliffe/M.Venus
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
C.Burel/H.Gaston
C.Burel/H.Gaston
|
|
3 Jun 15:30 |
E.Shibahara/N.Lammons
E.Shibahara/N.Lammons
|
|
-
|
|
P.Badosa/S.Tsitsipas
P.Badosa/S.Tsitsipas
|
|
3 Jun 17:00 |
N.Melichar-Martinez/J.Peers
N.Melichar-Martinez/J.Peers
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
M.Kato/T.Puetz
M.Kato/T.Puetz
|
|
3 Jun 17:00 |
E.Perez/M.Ebden
E.Perez/M.Ebden
|
|
-
|
|
L.Kichenok/M.Pavic
L.Kichenok/M.Pavic
|
|
3 Jun 17:00 |
B.Krejcikova/J.Vliegen
B.Krejcikova/J.Vliegen
|
|
-
|
|
U.Eikeri/M.Gonzales
U.Eikeri/M.Gonzales
|
|
3 Jun 17:00 |
L.Samsonova/A.Vavassori
L.Samsonova/A.Vavassori
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
SW.Hsieh/J.Zielinski
SW.Hsieh/J.Zielinski
|
|
|
|
  |
LOI Premier Division
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Sligo Rovers
SLI
|
|
2
-
1
FT
|
|
Drogheda United
DRO
|
|
3 Jun 18:15 |
St. Patrick's Athletic
SPA
|
|
2
-
3
FT
|
|
Dundalk
DUN
|
|
3 Jun 19:00 |
Derry City
DER
|
|
3
-
0
FT
|
|
Waterford
WAT
|
|
|
|
  |
LOI 1st Division
|
|
|
|
|
3 Jun 16:00 |
Wexford
WEX
|
|
2
-
2
FT
|
|
Longford Town
LON
|
|
3 Jun 18:00 |
Bray Wanderers
BRA
|
|
3
-
1
FT
|
|
Cobh Ramblers
COB
|
|
3 Jun 18:00 |
Kerry FC
KFC
|
|
2
-
1
FT
|
|
Treaty United
TFC
|
|
3 Jun 18:00 |
Finn Harps
FIN
|
|
1
-
1
FT
|
|
Athlone Town
ATH
|
|
3 Jun 18:00 |
Cork City
COR
|
|
0
-
0
FT
|
|
UCD
UCD
|
|
|
|
  |
USL
|
|
|
|
|
3 Jun 01:00 |
Monterey Bay FC
MBF
|
|
1
-
0
FT
|
|
New Mexico United
NMU
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
3 Jun 20:30 |
Future FC
FFC
|
|
-
|
|
Al Ahly Cairo
AHL
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
3 Jun 01:30 |
Motilones del Norte
MDN
|
|
89
-
73
FT
|
|
Cimarrones del Chocó
CIC
|
|
3 Jun 02:30 |
Titanes de Barranquilla
TDB
|
|
74
-
77
FT
|
|
Caribbean Storm Islands
CSI
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Tyler Tennis Championships - Tyler
|
|
|
|
|
3 Jun 00:15 |
Kumar
Kumar
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Langmo
Langmo
|
|
3 Jun 17:00 |
Smith
Smith
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Bouzige
Bouzige
|
|
3 Jun 17:00 |
Quinn
Quinn
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Rybakov
Rybakov
|
|
3 Jun 17:00 |
Borg
Borg
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Kirchheimer
Kirchheimer
|
|
3 Jun 18:30 |
Sinclair
Sinclair
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Langmo
Langmo
|
|
3 Jun 18:30 |
Ilagan
Ilagan
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Escobedo
Escobedo
|
|
3 Jun 18:30 |
Peliwo
Peliwo
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Valiev
Valiev
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Tyler Tennis Championships - Tyler
|
|
|
|
|
3 Jun 20:00 |
Kozlov
Kozlov
|
|
-
|
|
Bicknell
Bicknell
|
|
3 Jun 20:00 |
Moriya
Moriya
|
|
-
|
|
Kwiatkowski
Kwiatkowski
|
|
3 Jun 20:00 |
Kingsley
Kingsley
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Wong
Wong
|
|
3 Jun 21:30 |
Shelbayh
Shelbayh
|
|
-
|
|
Ramanathan
Ramanathan
|
|
3 Jun 21:30 |
Trotter
Trotter
|
|
-
|
|
Svajda
Svajda
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - AAT Challenger Santander Edicion Santa Fe - Santa Fe
|
|
|
|
|
3 Jun 15:00 |
Farjat
Farjat
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Ribero
Ribero
|
|
3 Jun 15:00 |
Aboian
Aboian
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Tosetto
Tosetto
|
|
3 Jun 15:00 |
Blanch
Blanch
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
De La Fuente
De La Fuente
|
|
3 Jun 16:30 |
Gomez
Gomez
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Hilderbrand
Hilderbrand
|
|
3 Jun 16:30 |
Vilicich
Vilicich
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Gomez
Gomez
|
|
3 Jun 16:30 |
Lobanov
Lobanov
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Stater
Stater
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - AAT Challenger Santander Edicion Santa Fe - Santa Fe
|
|
|
|
|
3 Jun 18:00 |
Casanova
Casanova
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Pucinelli De Almeida
Pucinelli De Almeida
|
|
3 Jun 18:00 |
Rodriguez
Rodriguez
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Torres
Torres
|
|
3 Jun 18:00 |
Habib
Habib
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Barreto Sanchez
Barreto Sanchez
|
|
3 Jun 19:30 |
Lingua Lavallen
Lingua Lavallen
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Collarini
Collarini
|
|
3 Jun 19:30 |
Alvarez
Alvarez
|
|
1
-
2
Avslutade
|
|
Zanellato
Zanellato
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division A Gold
|
|
|
|
|
3 Jun 15:30 |
FC Chelyabinsk
CHEL
|
|
1
-
1
FT
|
|
FC Murom
|
|
3 Jun 16:00 |
Krasnodar-2
KRAS-2
|
|
0
-
4
FT
|
|
FC Ufa
UFA
|
|
3 Jun 17:00 |
FK Chayka
CHAY
|
|
2
-
0
FT
|
|
Rodina Moscow 2
|
|
3 Jun 18:00 |
Metallurg Lipetsk
MGL
|
|
0
-
3
FT
|
|
FC Veles Moscow
|
|
3 Jun 18:00 |
Rotor Volgograd
ROTOR
|
|
1
-
0
FT
|
|
FK Novosibirsk
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
3 Jun 00:00 |
Ponce Leones
PON
|
|
86
-
91
FT
|
|
Aguada Santeros
AGU
|
|