|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
4 Jun 19:00 |
Götene IF
GöIF
|
|
-
|
|
Skara FC
SkFC
|
|
|
|
  |
Svenska Cupen - Kval
|
|
|
|
|
4 Jun 19:00 |
IF Lödde
IFL
|
|
-
|
|
Ariana FC
|
|
4 Jun 19:00 |
Landvetter IS
LAIS
|
|
-
|
|
Falkenbergs FF
FFF
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group B
|
|
|
|
|
4 Jun 19:25 |
LPS
LPS
|
|
-
|
|
HIFK/2
HIFK/2
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
4 Jun 18:00 |
PeKa
PeKa
|
|
-
|
|
Union Plaani
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
4 Jun 18:00 |
FC Haka j.
HakaJ
|
|
-
|
|
Loiske
Loi
|
|
4 Jun 19:00 |
NoPS
NoPS
|
|
-
|
|
TP-49
|
|
|
|
  |
4. Div. - 2 Akershus
|
|
|
|
|
4 Jun 19:30 |
Eidsvold IF
ETF
|
|
-
|
|
Ullensaker/Kisa 2
ULL/K2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 3 Oslo 1
|
|
|
|
|
4 Jun 20:15 |
BVH
|
|
-
|
|
Oslojuvelene
OSJUV
|
|
4 Jun 20:15 |
Holmlia
HLM
|
|
-
|
|
Lyn 1896 FK 2
LYN2
|
|
4 Jun 20:15 |
Union Carl Berner
|
|
-
|
|
Ullern 2
|
|
4 Jun 20:15 |
Christiania BK
|
|
-
|
|
Nordstrand 2
|
|
4 Jun 20:15 |
Grüner
GRNR
|
|
-
|
|
Manglerud Star
MANS
|
|
4 Jun 20:15 |
Bærum 2
BæR2
|
|
-
|
|
Oppsal 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 4 Oslo 2
|
|
|
|
|
4 Jun 20:15 |
Lambertseter FK
|
|
-
|
|
Heming
HEM
|
|
4 Jun 20:15 |
Kjelsås 2
KJE2
|
|
-
|
|
Grei
GRE
|
|
4 Jun 20:15 |
Lommedalen
LOMM
|
|
-
|
|
Grorud 2
GRO2
|
|
4 Jun 20:15 |
Asker 2
ASK2
|
|
-
|
|
Bøler
BLR
|
|
4 Jun 20:15 |
Årvoll
ARV
|
|
-
|
|
Follo 2
FOL2
|
|
4 Jun 20:35 |
Lokomotiv Oslo 2
|
|
-
|
|
Stovner SK
STN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 10 Vestfold
|
|
|
|
|
4 Jun 19:30 |
Runar
RUN
|
|
-
|
|
FK Eik Tønsberg 871 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 11 Telemark
|
|
|
|
|
4 Jun 20:00 |
Gulset
GUL
|
|
-
|
|
Storm
|
|
4 Jun 20:00 |
Stathelle
STATH
|
|
-
|
|
Herkules
HRKL
|
|
4 Jun 20:00 |
Hei
HEI
|
|
-
|
|
Odd 3
ODD3
|
|
|
|
  |
4. Div. - 26 Finnmark
|
|
|
|
|
4 Jun 19:00 |
Alta 2
ALT2
|
|
-
|
|
Porsanger
PORS
|
|
|
|
  |
Landskamper - Women U23
|
|
|
|
|
4 Jun 19:00 |
Sweden-U23
SWE-U23
|
|
-
|
|
Germany-U23
|
|
|
|
  |
Queensland League
|
|
|
|
|
4 Jun 12:30 |
Sunshine Coast Wanderers
|
|
-
|
|
Brisbane City
BrsbCi
|
|
|
|
  |
T-Com 1.CFL Relegation Playoff
|
|
|
|
|
4 Jun 19:00 |
FK Podgorica
|
|
-
|
|
FK Otrant
|
|
4 Jun 19:00 |
Jedinstvo
JO
|
|
-
|
|
FK Podgorica
|
|
|
|
  |
LNB Pro A - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 18:30 |
Monaco
MNC
|
|
-
|
|
Paris Basketball
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 20:30 |
Acqua S.Bernardo Cantù
CANT
|
|
-
|
|
Pallacanestro Trieste
TRIE
|
|
|
|
  |
Tauron Basket Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 20:00 |
WKS Slask Wroclaw
WROC
|
|
-
|
|
Spojnia Stargard
|
|
|
|
  |
LKL - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 17:50 |
BC Wolves
|
|
-
|
|
Lietuvos Rytas
LIET
|
|
|
|
  |
Bundesliga - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 18:30 |
Chemnitz
|
|
-
|
|
Alba Berlin
ALBA
|
|
|
|
  |
Nacional A - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
4 Jun 02:00 |
Peñarol
PEÑ
|
|
-
|
|
San Martín de Corrientes
SMC
|
|
|
|
  |
Dutch Basketball League - Slutspel
|
|
|
|
|
4 Jun 20:00 |
Zorg en Zekerheid Leiden
ZORG
|
|
-
|
|
New Heroes Den Bosch
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp A
|
|
|
|
|
4 Jun 02:00 |
Broncos BBC
BBC
|
|
-
|
|
Brillantes de Maracaibo
BDM
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Zagreb Open - Zagreb
|
|
|
|
|
4 Jun 10:00 |
Dalla Valle
Dalla Valle
|
|
-
|
|
Noguchi
Noguchi
|
|
4 Jun 10:00 |
Den Ouden
Den Ouden
|
|
-
|
|
Couacaud
Couacaud
|
|
4 Jun 10:00 |
Olivieri
Olivieri
|
|
-
|
|
Serdarusic
Serdarusic
|
|
4 Jun 11:30 |
Roca Batalla
Roca Batalla
|
|
-
|
|
Elias
Elias
|
|
4 Jun 12:00 |
Zakharov
Zakharov
|
|
-
|
|
Misolic
Misolic
|
|
4 Jun 12:30 |
Maestrelli
Maestrelli
|
|
-
|
|
Halys
Halys
|
|
4 Jun 13:00 |
Demin
Demin
|
|
-
|
|
Hardt
Hardt
|
|
4 Jun 13:30 |
Taberner
Taberner
|
|
-
|
|
Dodig
Dodig
|
|
4 Jun 14:00 |
Olivo
Olivo
|
|
-
|
|
Popko
Popko
|
|
4 Jun 14:30 |
Erhard
Erhard
|
|
-
|
|
Rincon
Rincon
|
|
4 Jun 15:30 |
Dzumhur
Dzumhur
|
|
-
|
|
Jorda Sanchis
Jorda Sanchis
|
|
4 Jun 17:00 |
Horvat
Horvat
|
|
-
|
|
Mikrut
Mikrut
|
|
4 Jun 17:00 |
Fatic
Fatic
|
|
-
|
|
Andreev
Andreev
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Unicredit Czech Open - Prostejov
|
|
|
|
|
4 Jun 10:00 |
Neumayer
Neumayer
|
|
-
|
|
Vesely
Vesely
|
|
4 Jun 10:00 |
Krumich
Krumich
|
|
-
|
|
De Loore
De Loore
|
|
4 Jun 10:00 |
Molcan
Molcan
|
|
-
|
|
Passaro
Passaro
|
|
4 Jun 11:30 |
Soto
Soto
|
|
-
|
|
Nishioka
Nishioka
|
|
4 Jun 11:30 |
Blanchet
Blanchet
|
|
-
|
|
Sachko
Sachko
|
|
4 Jun 11:30 |
Kodat
Kodat
|
|
-
|
|
Tseng
Tseng
|
|
4 Jun 13:00 |
Gea
Gea
|
|
-
|
|
Kym
Kym
|
|
4 Jun 13:00 |
Vrbensky
Vrbensky
|
|
-
|
|
Safwat
Safwat
|
|
4 Jun 14:00 |
Kopriva
Kopriva
|
|
-
|
|
Travaglia
Travaglia
|
|
4 Jun 15:30 |
Royer
Royer
|
|
-
|
|
Svrcina
Svrcina
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Neckar Cup - Heilbronn
|
|
|
|
|
4 Jun 10:30 |
Barrios Vera
Barrios Vera
|
|
-
|
|
Hassan
Hassan
|
|
4 Jun 11:30 |
Gill
Gill
|
|
-
|
|
Moro Canas
Moro Canas
|
|
4 Jun 11:30 |
Sanchez Izquierdo
Sanchez Izquierdo
|
|
-
|
|
Dutra Da Silva
Dutra Da Silva
|
|
4 Jun 11:30 |
Heller
Heller
|
|
-
|
|
Molleker
Molleker
|
|
4 Jun 13:00 |
Blancaneaux
Blancaneaux
|
|
-
|
|
Poertner
Poertner
|
|
4 Jun 13:00 |
Squire
Squire
|
|
-
|
|
Vallejo
Vallejo
|
|
4 Jun 13:30 |
Masur
Masur
|
|
-
|
|
Marterer
Marterer
|
|
4 Jun 14:30 |
Janvier
Janvier
|
|
-
|
|
Van Assche
Van Assche
|
|
4 Jun 14:30 |
Kasnikowski
Kasnikowski
|
|
-
|
|
Fanselow
Fanselow
|
|
4 Jun 15:30 |
Choinski
Choinski
|
|
-
|
|
Hanfmann
Hanfmann
|
|
4 Jun 16:00 |
Barranco Cosano
Barranco Cosano
|
|
-
|
|
Holmgren
Holmgren
|
|
4 Jun 16:00 |
Nagal
Nagal
|
|
-
|
|
Basilashvili
Basilashvili
|
|
4 Jun 18:00 |
Altmaier
Altmaier
|
|
-
|
|
Topo
Topo
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Surbiton Trophy - Surbiton
|
|
|
|
|
4 Jun 12:00 |
Shapovalov
Shapovalov
|
|
-
|
|
Vukic
Vukic
|
|
4 Jun 12:00 |
Cressy
Cressy
|
|
-
|
|
Zhukayev
Zhukayev
|
|
4 Jun 12:00 |
Nava
Nava
|
|
-
|
|
Schoolkate
Schoolkate
|
|
4 Jun 13:30 |
McDonald
McDonald
|
|
-
|
|
Bolt
Bolt
|
|
4 Jun 13:30 |
Huesler
Huesler
|
|
-
|
|
Harris
Harris
|
|
4 Jun 13:30 |
Michelsen
Michelsen
|
|
-
|
|
Jubb
Jubb
|
|
4 Jun 15:00 |
Nakashima
Nakashima
|
|
-
|
|
Bellucci
Bellucci
|
|
4 Jun 15:00 |
Walton
Walton
|
|
-
|
|
Evans
Evans
|
|
4 Jun 15:00 |
O'Connell
O'Connell
|
|
-
|
|
Duckworth
Duckworth
|
|
4 Jun 16:30 |
Svajda
Svajda
|
|
-
|
|
Brouwer
Brouwer
|
|
4 Jun 16:30 |
Fonseca
Fonseca
|
|
-
|
|
Edmund
Edmund
|
|
|
|
  |
WTA Tour Qualification - Makarska Open - Makarska
|
|
|
|
|
4 Jun 10:00 |
Joint
Joint
|
|
-
|
|
Gorgodze
Gorgodze
|
|
4 Jun 10:00 |
Mladenovic
Mladenovic
|
|
-
|
|
Svetac
Svetac
|
|
4 Jun 10:00 |
Timofeeva
Timofeeva
|
|
-
|
|
Radisic
Radisic
|
|
4 Jun 11:30 |
Strakhova
Strakhova
|
|
-
|
|
Jani
Jani
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Makarska Open - Makarska
|
|
|
|
|
4 Jun 11:30 |
Makarova
Makarova
|
|
-
|
|
Avdeeva
Avdeeva
|
|
4 Jun 11:30 |
Waltert
Waltert
|
|
-
|
|
Fruhvirtova
Fruhvirtova
|
|
4 Jun 13:00 |
Baindl
Baindl
|
|
-
|
|
Sun
Sun
|
|
4 Jun 13:00 |
Hibino
Hibino
|
|
-
|
|
Bondar
Bondar
|
|
4 Jun 13:00 |
Semenistaja
Semenistaja
|
|
-
|
|
Sherif
Sherif
|
|
4 Jun 14:30 |
Noha Akugue
Noha Akugue
|
|
-
|
|
Kudermetova
Kudermetova
|
|
4 Jun 14:30 |
Shymanovich
Shymanovich
|
|
-
|
|
Volynets
Volynets
|
|
4 Jun 14:30 |
Hercog
Hercog
|
|
-
|
|
Schmiedlova
Schmiedlova
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Open delle Puglie - Bari
|
|
|
|
|
4 Jun 12:00 |
Sakellaridi
Sakellaridi
|
|
-
|
|
Lys
Lys
|
|
4 Jun 12:00 |
Todoni
Todoni
|
|
-
|
|
Ferro
Ferro
|
|
4 Jun 12:00 |
Podoroska
Podoroska
|
|
-
|
|
Dinu
Dinu
|
|
4 Jun 13:30 |
Cristian
Cristian
|
|
-
|
|
Rosatello
Rosatello
|
|
4 Jun 13:30 |
Zarazua
Zarazua
|
|
-
|
|
Kulambayeva
Kulambayeva
|
|
4 Jun 13:30 |
Ricci
Ricci
|
|
-
|
|
Brancaccio
Brancaccio
|
|
4 Jun 15:00 |
Zavatska
Zavatska
|
|
-
|
|
Colmegna
Colmegna
|
|
4 Jun 15:00 |
Pedone
Pedone
|
|
-
|
|
Udvardy
Udvardy
|
|
4 Jun 15:00 |
Raimondo
Raimondo
|
|
-
|
|
Zidansek
Zidansek
|
|
4 Jun 16:30 |
Soboleva
Soboleva
|
|
-
|
|
Bronzetti
Bronzetti
|
|
4 Jun 16:30 |
Li
Li
|
|
-
|
|
Ormaechea
Ormaechea
|
|
4 Jun 18:00 |
Trevisan
Trevisan
|
|
-
|
|
Mikulskyte
Mikulskyte
|
|
|
|
  |
ATP Double - French Open
|
|
|
|
|
4 Jun 12:30 |
T.Machac/Z.Zhang
T.Machac/Z.Zhang
|
|
-
|
|
M.Gonzalez/A.Molteni
M.Gonzalez/A.Molteni
|
|
|
|
  |
WTA Double - French Open
|
|
|
|
|
4 Jun 11:00 |
C.Dolehide/D.Krawczyk
C.Dolehide/D.Krawczyk
|
|
-
|
|
H.Chan/V.Kudermetova
H.Chan/V.Kudermetova
|
|
4 Jun 11:00 |
E.Navarro/D.Shnaider
E.Navarro/D.Shnaider
|
|
-
|
|
C.Bucsa/M.Niculescu
C.Bucsa/M.Niculescu
|
|
4 Jun 11:00 |
S.Errani/J.Paolini
S.Errani/J.Paolini
|
|
-
|
|
A.Anshba/A.Detiuc
A.Anshba/A.Detiuc
|
|
4 Jun 12:30 |
M.Andreeva/V.Zvonareva
M.Andreeva/V.Zvonareva
|
|
-
|
|
U.Eikeri/I.Neel
U.Eikeri/I.Neel
|
|
4 Jun 12:30 |
M.Kato/N.Kichenok
M.Kato/N.Kichenok
|
|
-
|
|
N.Melichar-Martinez/E.Perez
N.Melichar-Martinez/E.Perez
|
|
4 Jun 14:00 |
C.Gauff/K.Siniakova
C.Gauff/K.Siniakova
|
|
-
|
|
E.Shibahara/X.Wang
E.Shibahara/X.Wang
|
|
4 Jun 14:00 |
L.Fernandez/E.Routliffe
L.Fernandez/E.Routliffe
|
|
-
|
|
M.Kostyuk/E.Ruse
M.Kostyuk/E.Ruse
|
|
|
|
  |
Grand Slam - Mixed Double - French Open
|
|
|
|
|
4 Jun 14:00 |
D.Krawczyk/N.Skupski
D.Krawczyk/N.Skupski
|
|
-
|
|
S.Zhang/M.Arevalo
S.Zhang/M.Arevalo
|
|
4 Jun 15:30 |
E.Perez/M.Ebden
E.Perez/M.Ebden
|
|
-
|
|
SW.Hsieh/J.Zielinski
SW.Hsieh/J.Zielinski
|
|
4 Jun 15:30 |
M.Kato/T.Puetz
M.Kato/T.Puetz
|
|
-
|
|
U.Eikeri/M.Gonzales
U.Eikeri/M.Gonzales
|
|
4 Jun 17:00 |
E.Shibahara/N.Lammons
E.Shibahara/N.Lammons
|
|
-
|
|
L.Siegemund/E.Roger-Vasselin
L.Siegemund/E.Roger-Vasselin
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
4 Jun 00:00 |
Titanes de Barranquilla
TDB
|
|
-
|
|
Caribbean Storm Islands
CSI
|
|
|
|
  |
Div 4 - Serie
|
|
|
|
|
4 Jun 21:15 |
Tindastóll
|
|
-
|
|
Skallagrímur
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Tyler Tennis Championships - Tyler
|
|
|
|
|
4 Jun 15:00 |
Galarneau
Galarneau
|
|
-
|
|
Quan
Quan
|
|
4 Jun 15:01 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Wu
Wu
|
|
4 Jun 15:02 |
Holt
Holt
|
|
-
|
|
Takahashi
Takahashi
|
|
4 Jun 15:03 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Krueger
Krueger
|
|
4 Jun 15:04 |
Hong
Hong
|
|
-
|
|
Andrade
Andrade
|
|
4 Jun 15:05 |
Mejia
Mejia
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 15:06 |
Shimizu
Shimizu
|
|
-
|
|
Mayo
Mayo
|
|
4 Jun 15:07 |
Chappell
Chappell
|
|
-
|
|
Draxl
Draxl
|
|
4 Jun 15:09 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Kuzuhara
Kuzuhara
|
|
4 Jun 15:11 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Hsu
Hsu
|
|
4 Jun 15:12 |
Tomic
Tomic
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - AAT Challenger Santander Edicion Santa Fe - Santa Fe
|
|
|
|
|
4 Jun 14:00 |
Dellien
Dellien
|
|
-
|
|
Leite
Leite
|
|
4 Jun 14:05 |
Aboian
Aboian
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 14:06 |
Villanueva
Villanueva
|
|
-
|
|
Estevez
Estevez
|
|
4 Jun 14:07 |
Monferrer
Monferrer
|
|
-
|
|
Guillen Meza
Guillen Meza
|
|
4 Jun 14:08 |
Bueno
Bueno
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 14:09 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 14:10 |
Mena
Mena
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 14:11 |
Justo
Justo
|
|
-
|
|
Rodriguez Taverna
Rodriguez Taverna
|
|
4 Jun 14:12 |
Sakamoto
Sakamoto
|
|
-
|
|
Midon
Midon
|
|
4 Jun 14:14 |
Boscardin Dias
Boscardin Dias
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
4 Jun 14:15 |
Blanch
Blanch
|
|
-
|
|
Dellien
Dellien
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
4 Jun 02:00 |
Manatí Osos
MAN
|
|
-
|
|
Carolina Gigantes
CAR
|
|
4 Jun 02:00 |
Arecibo Capitanes
ARE
|
|
-
|
|
Mayagüez Indios
MAY
|
|
4 Jun 02:00 |
Criollos de Caguas
|
|
-
|
|
Santurce Cangrejeros
SAN
|
|