|
|
  |
Div 3 - N Svealand
|
|
|
|
|
5 Jun 19:45 |
Märsta IK
MÄR
|
|
-
|
|
Sunnersta AIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
5 Jun 19:00 |
Alvesta GoIF
ALV
|
|
-
|
|
Kristianopels GoIF
|
|
5 Jun 19:30 |
Lindsdals IF
LIF
|
|
-
|
|
Älmhults IF
ÄIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Götaland
|
|
|
|
|
5 Jun 19:30 |
IF Väster
VÄS
|
|
-
|
|
Tölö IF
TIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
5 Jun 19:00 |
Forshaga IF
FIF
|
|
-
|
|
Strömtorps IK
StIK
|
|
|
|
  |
Svenska Cupen - Kval
|
|
|
|
|
5 Jun 19:00 |
Viggbyholms IK FF
VIKFF
|
|
-
|
|
Karlbergs BK
KAR
|
|
|
|
  |
Danmarksserien - Uppflyttning - Pulje 2
|
|
|
|
|
5 Jun 18:30 |
Nørresundby FB
NrrsndbFB
|
|
-
|
|
Horsens fS
Hsfs
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Pohjois-Suomi
|
|
|
|
|
5 Jun 18:30 |
Villan Pojat
|
|
-
|
|
PonPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(AC) & Keski-Suomi
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
PK-37
PK-37
|
|
-
|
|
NiemU
|
|
5 Jun 18:00 |
HoDy
HDY
|
|
-
|
|
KeuPa
|
|
5 Jun 18:30 |
Yllätys
|
|
-
|
|
AFC Keltik
|
|
5 Jun 18:45 |
Zulimanit
|
|
-
|
|
ToU
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
5 Jun 17:30 |
Edustus IPS
EduIPS
|
|
-
|
|
LAUTP
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(A) Länsi-Suomi
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
KaaPo
KPFC
|
|
-
|
|
MaPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(C) Keski-Pohjanmaa&Vaasa
|
|
|
|
|
5 Jun 17:30 |
FF Jaro Akademi
|
|
-
|
|
FC Kiisto
Kiisto
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
5 Jun 21:15 |
Keflavik
KEFL
|
|
-
|
|
Leiknir R.
LEIK
|
|
|
|
  |
Lengjudeild kvenna - Women
|
|
|
|
|
5 Jun 21:15 |
ÍA Akranes W
|
|
-
|
|
IR Reykjavik W
|
|
5 Jun 21:15 |
Grótta W
|
|
-
|
|
Grindavík W
|
|
|
|
  |
4. Div. - 16 Hordaland 1
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Sund
|
|
-
|
|
NHHI
|
|
|
|
  |
4. Div. - 23 Nordland
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Junkeren 2
|
|
-
|
|
Grand Bodø
GBOD
|
|
|
|
  |
4. Div. - 24 Hålogaland
|
|
|
|
|
5 Jun 19:00 |
Melbo
MEL
|
|
-
|
|
Landsås
LAN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 25 Troms
|
|
|
|
|
5 Jun 19:15 |
Krokelvdalen
|
|
-
|
|
Kvaløya
KVAL
|
|
|
|
  |
NM Cupen Kvinner
|
|
|
|
|
5 Jun 17:00 |
Sogndal FK
SOD
|
|
-
|
|
Asane W
ASA
|
|
5 Jun 19:00 |
KFUM
|
|
-
|
|
Lyn
LYN
|
|
|
|
  |
3.division Pomorsko - zachodniopomorska I
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Legionovia Legionowo
LEGIONO
|
|
-
|
|
Bron Radom
BRON
|
|
|
|
  |
Mineiro 2nd. Division
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Valeriodoce
VALE
|
|
-
|
|
Tupi
TUP
|
|
|
|
  |
Gaúcho 2nd. Division - Grupp A
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
SC Gaúcho
SCG
|
|
-
|
|
Glória
GLO
|
|
|
|
  |
Gaúcho 2nd. Division - Grupp B
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Grêmio Bagé
GBA
|
|
-
|
|
Futvida
FT
|
|
5 Jun 20:00 |
Pelotas
PEL
|
|
-
|
|
Lajeadense
LAJ
|
|
5 Jun 22:00 |
Aimoré
AIM
|
|
-
|
|
Monsoon FC
MFC
|
|
|
|
  |
Carioca 2nd Division - 1st Phase
|
|
|
|
|
5 Jun 19:45 |
Audax Rio
AUD
|
|
-
|
|
Americano
ANO
|
|
|
|
  |
European Under-17 Championship - Final
|
|
|
|
|
5 Jun 19:30 |
Italy-U17
ITA-U17
|
|
-
|
|
Portugal-U17
POR-U17
|
|
|
|
  |
Fotbolls-VM - Kval - Africa - Grupp A
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Sierra Leone
SLE
|
|
-
|
|
Djibouti
DJI
|
|
|
|
  |
Fotbolls-VM - Kval - Africa - Grupp B
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Togo
TOG
|
|
-
|
|
South Sudan
SSD
|
|
|
|
  |
Pro-Liga
|
|
|
|
|
5 Jun 16:20 |
Emirates Club
EMC
|
|
-
|
|
Al Ain
AIN
|
|
|
|
  |
Azadegan League
|
|
|
|
|
5 Jun 18:15 |
Eslamshahr
|
|
-
|
|
Esteghlal Molasani
|
|
5 Jun 18:15 |
Naft Gachsaran
|
|
-
|
|
Astara
|
|
5 Jun 18:15 |
Damash
Dama
|
|
-
|
|
Saipa
Saipa
|
|
5 Jun 18:15 |
Shahre Raz
|
|
-
|
|
Kheybar Khorramabad
|
|
5 Jun 18:15 |
Pars Janoobi Jam
|
|
-
|
|
Fajr Sepasi
Fajr
|
|
5 Jun 18:15 |
Mes Shahr Babak
|
|
-
|
|
Shahin Bandar Ameri
|
|
5 Jun 18:15 |
Mes Soongoun
|
|
-
|
|
Mes Kerman
MesK
|
|
5 Jun 18:15 |
Chadormalu
|
|
-
|
|
Darya Babol
DB
|
|
5 Jun 18:15 |
Naft M.I.S
NaftMS
|
|
-
|
|
Khooshe Talaee
|
|
|
|
  |
Derde Divisie Relegation
|
|
|
|
|
5 Jun 14:00 |
Watergraafsmeer
|
|
-
|
|
HBC
|
|
5 Jun 14:00 |
Achilles Veen
|
|
-
|
|
Smitshoek
|
|
5 Jun 20:00 |
Raalte
|
|
-
|
|
SV Huizen
|
|
5 Jun 20:00 |
GVV Unitas
GVV
|
|
-
|
|
FC 's-Gravenzande
|
|
|
|
  |
Tweede Divisie Relegation
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Harkemase Boys
HARK BOYS
|
|
-
|
|
Excelsior Maassluis
EXC M
|
|
5 Jun 20:00 |
Blauw Geel'38
|
|
-
|
|
SC Genemuiden
SC GENEM
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
5 Jun 17:00 |
Great Olympics
GRE
|
|
-
|
|
Dreams FC
DRE
|
|
|
|
  |
AHL - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 01:00 |
Cleveland Monsters
|
|
2
-
6
FT
|
|
Hershey Bears
|
|
5 Jun 02:00 |
Milwaukee Admirals
|
|
2
-
5
FT
|
|
Coachella Valley Firebirds
|
|
|
|
  |
Esake - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:15 |
Panathinaikos
PAN
|
|
-
|
|
Olympiakos
OLY
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Playouts
|
|
|
|
|
5 Jun 20:30 |
HDL Nardò
PAN
|
|
-
|
|
Umana Chiusi
CH
|
|
5 Jun 20:30 |
Luiss Roma
|
|
-
|
|
Tramec Cento
TC
|
|
5 Jun 20:30 |
Latina Basket
LAT
|
|
-
|
|
Moncada Energy Agrigento
MEA
|
|
|
|
  |
Tauron Basket Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
King Wilki Morskie Szczecin
SZCZ
|
|
-
|
|
Trefl Sopot
SOP
|
|
|
|
  |
VTB United League - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 18:30 |
Unics
UNI
|
|
-
|
|
CSKA Moscow
CSKA M
|
|
|
|
  |
LKL - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 17:30 |
Zalgiris Kaunas
ZAL
|
|
-
|
|
Lietuvos Rytas
LIET
|
|
|
|
  |
Liga Endesa - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:30 |
Unicaja Baloncesto
BAL
|
|
-
|
|
UCAM Murcia CB
MUR
|
|
|
|
  |
Super League - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Maccabi Tel Aviv
MACC
|
|
-
|
|
Hapoel Jerusalem
HAPJ
|
|
|
|
  |
Philippine Cup - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 13:30 |
San Miguel Beermen
|
|
-
|
|
Meralco Bolts
|
|
|
|
  |
Super Liga Playoffs
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
Partizan NIS
PMB
|
|
-
|
|
Crvena Zvezda mts
CRVZV
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
5 Jun 09:30 |
Wellington Saints
|
|
-
|
|
Manawatu Jets
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp A
|
|
|
|
|
5 Jun 00:30 |
Pioneros
|
|
83
-
76
FT
|
|
Brillantes de Maracaibo
BDM
|
|
5 Jun 01:00 |
Toros de Aragua
TDA
|
|
71
-
91
FT
|
|
Gladiadores de Anzoátegui
GDA
|
|
5 Jun 01:00 |
Trotamundos de Carabobo
TDC
|
|
89
-
78
FT
|
|
Llaneros de Guárico
LDG
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp B
|
|
|
|
|
5 Jun 01:00 |
Panteras de Miranda
|
|
76
-
68
FT
|
|
Héroes de Falcon
HDF
|
|
5 Jun 01:00 |
Guaiqueríes de Margarita
GDM
|
|
86
-
90
FT
|
|
Piratas de La Guaira
BUC
|
|
5 Jun 01:00 |
Marinos de Anzoátegui
MAR
|
|
82
-
69
FT
|
|
Centauros de Portuguesa
CDP
|
|
|
|
  |
LPB - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:00 |
FC Porto
FCP
|
|
-
|
|
SL Benfica
BEN
|
|
|
|
  |
Handball Liga Austria - Slutspel
|
|
|
|
|
5 Jun 20:20 |
Alpla HC Hard
|
|
-
|
|
HC Linz AG
|
|
|
|
  |
Liga Asobal - Degradering
|
|
|
|
|
5 Jun 20:30 |
San Pablo Burgos
|
|
-
|
|
Frigorificos Morrazo Cangas
CANGA
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Zagreb Open - Zagreb
|
|
|
|
|
5 Jun 10:00 |
Fatic
Fatic
|
|
-
|
|
Andreev
Andreev
|
|
5 Jun 10:00 |
Olivo
Olivo
|
|
-
|
|
Popko
Popko
|
|
5 Jun 10:00 |
Erhard
Erhard
|
|
-
|
|
Rincon
Rincon
|
|
5 Jun 11:30 |
Horvat
Horvat
|
|
-
|
|
Mikrut
Mikrut
|
|
5 Jun 13:00 |
Dzumhur
Dzumhur
|
|
-
|
|
Jorda Sanchis
Jorda Sanchis
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Unicredit Czech Open - Prostejov
|
|
|
|
|
5 Jun 10:00 |
Kym
Kym
|
|
-
|
|
Nishioka
Nishioka
|
|
5 Jun 10:00 |
Sachko
Sachko
|
|
-
|
|
Jacquet
Jacquet
|
|
5 Jun 11:15 |
Kopriva
Kopriva
|
|
-
|
|
Tseng
Tseng
|
|
5 Jun 11:15 |
Vrbensky
Vrbensky
|
|
-
|
|
Passaro
Passaro
|
|
5 Jun 12:30 |
Neumayer
Neumayer
|
|
-
|
|
Svrcina
Svrcina
|
|
5 Jun 12:30 |
De Loore
De Loore
|
|
-
|
|
Cachin
Cachin
|
|
5 Jun 13:45 |
Albot
Albot
|
|
-
|
|
Paulson
Paulson
|
|
5 Jun 15:00 |
Djere
Djere
|
|
-
|
|
Campana Lee
Campana Lee
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Neckar Cup - Heilbronn
|
|
|
|
|
5 Jun 12:45 |
Rodionov
Rodionov
|
|
-
|
|
Moro Canas
Moro Canas
|
|
5 Jun 12:45 |
Ritschard
Ritschard
|
|
-
|
|
Barrios Vera
Barrios Vera
|
|
5 Jun 15:30 |
Heller
Heller
|
|
-
|
|
Choinski
Choinski
|
|
5 Jun 18:00 |
Squire
Squire
|
|
-
|
|
Marterer
Marterer
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Surbiton Trophy - Surbiton
|
|
|
|
|
5 Jun 12:00 |
Svajda
Svajda
|
|
-
|
|
Brouwer
Brouwer
|
|
5 Jun 12:00 |
Fonseca
Fonseca
|
|
-
|
|
Edmund
Edmund
|
|
5 Jun 13:30 |
Nakashima
Nakashima
|
|
-
|
|
Bellucci
Bellucci
|
|
5 Jun 14:30 |
McDonald
McDonald
|
|
-
|
|
Mochizuki
Mochizuki
|
|
5 Jun 15:00 |
Riedi
Riedi
|
|
-
|
|
Shimabukuro
Shimabukuro
|
|
5 Jun 16:00 |
Jubb
Jubb
|
|
-
|
|
Kukushkin
Kukushkin
|
|
5 Jun 17:30 |
Schoolkate
Schoolkate
|
|
-
|
|
Harris
Harris
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Makarska Open - Makarska
|
|
|
|
|
5 Jun 12:00 |
Eala
Eala
|
|
-
|
|
Timofeeva
Timofeeva
|
|
5 Jun 12:00 |
Joint
Joint
|
|
-
|
|
Ruzic
Ruzic
|
|
5 Jun 13:30 |
Sorribes Tormo
Sorribes Tormo
|
|
-
|
|
Bulgaru
Bulgaru
|
|
5 Jun 13:30 |
Strakhova
Strakhova
|
|
-
|
|
Boskovic
Boskovic
|
|
5 Jun 15:00 |
Jeanjean
Jeanjean
|
|
-
|
|
Lukas
Lukas
|
|
5 Jun 16:30 |
Martic
Martic
|
|
-
|
|
Marcinko
Marcinko
|
|
5 Jun 16:30 |
Wang
Wang
|
|
-
|
|
Svetac
Svetac
|
|
5 Jun 18:00 |
Ciric Bagaric
Ciric Bagaric
|
|
-
|
|
Seidel
Seidel
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Open delle Puglie - Bari
|
|
|
|
|
5 Jun 14:00 |
Kalieva
Kalieva
|
|
-
|
|
Todoni
Todoni
|
|
5 Jun 15:30 |
Ricci
Ricci
|
|
-
|
|
You
You
|
|
5 Jun 17:30 |
Oz
Oz
|
|
-
|
|
Zidansek
Zidansek
|
|
5 Jun 20:00 |
Podoroska
Podoroska
|
|
-
|
|
Chirico
Chirico
|
|
|
|
  |
ATP Double - French Open
|
|
|
|
|
5 Jun 11:00 |
M.Granollers/H.Zeballos
M.Granollers/H.Zeballos
|
|
-
|
|
T.Machac/Z.Zhang
T.Machac/Z.Zhang
|
|
5 Jun 11:00 |
S.Bolelli/A.Vavassori
S.Bolelli/A.Vavassori
|
|
-
|
|
R.Ram/J.Salisbury
R.Ram/J.Salisbury
|
|
5 Jun 13:00 |
S.Gille/J.Vliegen
S.Gille/J.Vliegen
|
|
-
|
|
R.Bopanna/M.Ebden
R.Bopanna/M.Ebden
|
|
5 Jun 16:00 |
P.Tsitsipas/S.Tsitsipas
P.Tsitsipas/S.Tsitsipas
|
|
-
|
|
M.Guinard/G.Jacq
M.Guinard/G.Jacq
|
|
|
|
  |
WTA Double - French Open
|
|
|
|
|
5 Jun 11:00 |
C.Dolehide/D.Krawczyk
C.Dolehide/D.Krawczyk
|
|
-
|
|
G.Olmos/A.Panova
G.Olmos/A.Panova
|
|
5 Jun 12:30 |
C.Gauff/K.Siniakova
C.Gauff/K.Siniakova
|
|
-
|
|
M.Kato/N.Kichenok
M.Kato/N.Kichenok
|
|
5 Jun 14:00 |
E.Navarro/D.Shnaider
E.Navarro/D.Shnaider
|
|
-
|
|
S.Errani/J.Paolini
S.Errani/J.Paolini
|
|
5 Jun 15:30 |
M.Andreeva/V.Zvonareva
M.Andreeva/V.Zvonareva
|
|
-
|
|
M.Kostyuk/E.Ruse
M.Kostyuk/E.Ruse
|
|
|
|
  |
Grand Slam - Mixed Double - French Open
|
|
|
|
|
5 Jun 12:30 |
E.Routliffe/M.Venus
E.Routliffe/M.Venus
|
|
-
|
|
L.Siegemund/E.Roger-Vasselin
L.Siegemund/E.Roger-Vasselin
|
|
5 Jun 14:00 |
SW.Hsieh/J.Zielinski
SW.Hsieh/J.Zielinski
|
|
-
|
|
D.Krawczyk/N.Skupski
D.Krawczyk/N.Skupski
|
|
|
|
  |
Série D - Grupp 6
|
|
|
|
|
5 Jun 01:00 |
Portuguesa RJ
POR
|
|
3
-
0
FT
|
|
Democrata SL
DSL
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
5 Jun 02:40 |
Motilones del Norte
MDN
|
|
-
|
|
Toros del Valle
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Tyler Tennis Championships - Tyler
|
|
|
|
|
5 Jun 00:00 |
Galarneau
Galarneau
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Quan
Quan
|
|
5 Jun 00:45 |
Chappell
Chappell
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Draxl
Draxl
|
|
5 Jun 00:45 |
Shimizu
Shimizu
|
|
2
-
0
Avslutade
|
|
Mayo
Mayo
|
|
5 Jun 01:30 |
Kirchheimer
Kirchheimer
|
|
0
-
2
Avslutade
|
|
Krueger
Krueger
|
|
5 Jun 02:15 |
Holt
Holt
|
|
2
-
1
Avslutade
|
|
Takahashi
Takahashi
|
|
5 Jun 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
5 Jun 15:01 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
5 Jun 15:02 |
Hong
Hong
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
5 Jun 15:03 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
5 Jun 15:04 |
Shelbayh
Shelbayh
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
5 Jun 15:05 |
Trotter
Trotter
|
|
-
|
|
Langmo
Langmo
|
|
5 Jun 15:06 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Moriya
Moriya
|
|
5 Jun 15:07 |
Kozlov
Kozlov
|
|
-
|
|
Wong
Wong
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - AAT Challenger Santander Edicion Santa Fe - Santa Fe
|
|
|
|
|
5 Jun 14:00 |
Dellien
Dellien
|
|
-
|
|
Pucinelli De Almeida
Pucinelli De Almeida
|
|
5 Jun 14:01 |
Torres
Torres
|
|
-
|
|
Collarini
Collarini
|
|
5 Jun 14:02 |
Barreto Sanchez
Barreto Sanchez
|
|
-
|
|
Farjat
Farjat
|
|
5 Jun 14:03 |
Villanueva
Villanueva
|
|
-
|
|
Monferrer
Monferrer
|
|
5 Jun 14:04 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Hilderbrand
Hilderbrand
|
|
5 Jun 14:05 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Justo
Justo
|
|
5 Jun 14:06 |
Midon
Midon
|
|
-
|
|
Zanellato
Zanellato
|
|
5 Jun 14:07 |
Boscardin Dias
Boscardin Dias
|
|
-
|
|
Blanch
Blanch
|
|
|
|
  |
Fotbolls-VM - Kval - Africa - Grupp H
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Namibia
NAM
|
|
-
|
|
Liberia
LBR
|
|
5 Jun 21:00 |
Tunisia
TUN
|
|
-
|
|
Equatorial Guinea
EQG
|
|
|
|
  |
Fotbolls-VM - Kval - Africa - Grupp I
|
|
|
|
|
5 Jun 18:00 |
Central African Republic
CTA
|
|
-
|
|
Chad
CHA
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Svealand
|
|
|
|
|
5 Jun 19:00 |
Syrianska Eskilstuna IF
|
|
-
|
|
Köping FF
MDFFK
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
5 Jun 02:00 |
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
-
|
|
Guaynabo Mets
GBO
|
|
5 Jun 02:00 |
Ponce Leones
PON
|
|
116
-
81
FT
|
|
San Germán Atléticos
SGA
|
|