Argentina - Nacional B - Zona A - 2024
- Omgångar
-
28 34 16 22 17 23 5 11 12 18 1 29 35 6 7 24 30 25 31 2 13 19 20 26 8 14 9 15 32 3 33 4 10 21 27
-
28
-
Datum Tid Lag Resultat Lag 31 Aug 22:00 Agropecuario AGR - Chacarita Juniors CHA 31 Aug 22:00 All Boys Alla - Estudiantes de Caseros EST 31 Aug 22:00 Alvarado MdP ALV - Ferro Carril Oeste FCO 31 Aug 22:00 Atlético Güemes GUE - Deportivo Maipú MAI 31 Aug 22:00 Guillermo Brown GBM - San Martín Tucumán SMT 31 Aug 22:00 Patronato PAT - Quilmes QUI 31 Aug 22:00 Racing de Córdoba RCO - San Miguel SMI 31 Aug 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Arsenal de Sarandí ARS 31 Aug 22:00 Tristán Suárez TRI - Talleres de Remedios TAR 7 Sep 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Guillermo Brown GBM -
34
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 12 Oct 22:00 Patronato PAT - San Martín de San Juan SMSJ 12 Oct 22:00 Racing de Córdoba RCO - Arsenal de Sarandí ARS 12 Oct 22:00 Tristán Suárez TRI - Guillermo Brown GBM 19 Oct 22:00 Agropecuario AGR - Tristán Suárez TRI 19 Oct 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Alvarado MdP ALV 19 Oct 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Deportivo Maipú MAI 19 Oct 22:00 Chacarita Juniors CHA - Gimnasia de Jujuy GJU 19 Oct 22:00 Guillermo Brown GBM - Patronato PAT 19 Oct 22:00 Quilmes QUI - San Miguel SMI 19 Oct 22:00 San Martín Tucumán SMT - Atlético Güemes GUE -
16
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 25 May 22:00 Patronato PAT - Arsenal de Sarandí ARS 25 May 22:00 Racing de Córdoba RCO - San Martín Tucumán SMT 25 May 22:00 Tristán Suárez TRI - San Martín de San Juan SMSJ 1 Jun 22:00 Agropecuario AGR - All Boys Alla 1 Jun 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Racing de Córdoba RCO 1 Jun 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Gimnasia de Jujuy GJU 1 Jun 22:00 Chacarita Juniors CHA - Atlético Güemes GUE 1 Jun 22:00 Guillermo Brown GBM - Tristán Suárez TRI 1 Jun 22:00 Quilmes QUI - Ferro Carril Oeste FCO 1 Jun 22:00 San Martín Tucumán SMT - Alvarado MdP ALV -
22
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 13 Jul 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - San Martín de San Juan SMSJ 13 Jul 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Agropecuario AGR 13 Jul 22:00 Quilmes QUI - San Martín Tucumán SMT 13 Jul 22:00 Racing de Córdoba RCO - Patronato PAT 13 Jul 22:00 San Miguel SMI - Arsenal de Sarandí ARS 13 Jul 22:00 Talleres de Remedios TAR - Chacarita Juniors CHA 20 Jul 22:00 Agropecuario AGR - Deportivo Maipú MAI 20 Jul 22:00 All Boys Alla - Gimnasia de Jujuy GJU 20 Jul 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Quilmes QUI 20 Jul 22:00 Chacarita Juniors CHA - Estudiantes de Caseros EST -
17
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 1 Jun 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Patronato PAT 1 Jun 22:00 Talleres de Remedios TAR - Deportivo Maipú MAI 8 Jun 22:00 Alvarado MdP ALV - Arsenal de Sarandí ARS 8 Jun 22:00 Atlético Güemes GUE - San Martín Tucumán SMT 8 Jun 22:00 Deportivo Maipú MAI - Estudiantes de Caseros EST 8 Jun 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Talleres de Remedios TAR 8 Jun 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Chacarita Juniors CHA 8 Jun 22:00 Patronato PAT - Guillermo Brown GBM 8 Jun 22:00 Racing de Córdoba RCO - San Martín de San Juan SMSJ 8 Jun 22:00 San Miguel SMI - Quilmes QUI -
23
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 20 Jul 22:00 Guillermo Brown GBM - Ferro Carril Oeste FCO 20 Jul 22:00 Patronato PAT - Alvarado MdP ALV 20 Jul 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - San Miguel SMI 20 Jul 22:00 San Martín Tucumán SMT - Talleres de Remedios TAR 20 Jul 22:00 Tristán Suárez TRI - Atlético Güemes GUE 27 Jul 22:00 Alvarado MdP ALV - Racing de Córdoba RCO 27 Jul 22:00 Estudiantes de Caseros EST - San Martín Tucumán SMT 27 Jul 22:00 Atlético Güemes GUE - Patronato PAT 27 Jul 22:00 Deportivo Maipú MAI - All Boys Alla 27 Jul 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Agropecuario AGR -
5
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 2 Mar 21:00 Tristán Suárez TRI 2 - 2 Alvarado MdP ALV 2 Mar 21:00 Estudiantes de Caseros EST 1 - 1 Almagro ALM 2 Mar 21:00 Agropecuario AGR 1 - 2 Gimnasia de Jujuy GJU 3 Mar 21:00 Guillermo Brown GBM 1 - 1 Deportivo Maipú MAI 3 Mar 23:00 San Martín de San Juan SMSJ 3 - 2 Ferro Carril Oeste FCO 4 Mar 00:00 Patronato PAT 2 - 1 Racing de Córdoba RCO 5 Mar 01:10 San Martín Tucumán SMT 0 - 0 Quilmes QUI 10 Mar 21:00 Atlético Güemes GUE 2 - 2 Tristán Suárez TRI 10 Mar 22:00 Alvarado MdP ALV 2 - 0 Patronato PAT -
11
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 20 Apr 01:10 San Martín Tucumán SMT 0 - 0 Guillermo Brown GBM 20 Apr 20:00 Estudiantes de Caseros EST 1 - 1 All Boys Alla 21 Apr 01:00 Talleres de Remedios TAR 1 - 0 Tristán Suárez TRI 21 Apr 18:00 San Miguel SMI 2 - 0 Racing de Córdoba RCO 21 Apr 18:00 Arsenal de Sarandí ARS 0 - 0 San Martín de San Juan SMSJ 21 Apr 20:30 Chacarita Juniors CHA 2 - 1 Agropecuario AGR 22 Apr 20:00 Deportivo Maipú MAI 1 - 1 Atlético Güemes GUE 23 Apr 02:10 Quilmes QUI 2 - 2 Patronato PAT 24 Apr 00:00 Ferro Carril Oeste FCO 3 - 0 Alvarado MdP ALV 27 Apr 23:40 Agropecuario AGR 0 - 1 San Martín Tucumán SMT 29 Apr 00:10 All Boys Alla 0 - 0 Chacarita Juniors CHA -
12
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 27 Apr 19:30 Tristán Suárez TRI 0 - 1 Estudiantes de Caseros EST 27 Apr 21:35 Patronato PAT 1 - 1 Talleres de Remedios TAR 28 Apr 20:00 Guillermo Brown GBM 2 - 0 Arsenal de Sarandí ARS 28 Apr 20:30 Alvarado MdP ALV 1 - 0 San Miguel SMI 28 Apr 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU 2 - 0 Deportivo Maipú MAI 28 Apr 21:30 Atlético Güemes GUE 1 - 3 Ferro Carril Oeste FCO 29 Apr 02:10 Racing de Córdoba RCO 1 - 0 Quilmes QUI 4 May 20:30 Arsenal de Sarandí ARS 1 - 0 Agropecuario AGR 4 May 20:30 Estudiantes de Caseros EST 0 - 0 Patronato PAT 5 May 20:30 Chacarita Juniors CHA 1 - 2 Tristán Suárez TRI -
18
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 8 Jun 22:00 Tristán Suárez TRI - Agropecuario AGR 15 Jun 22:00 Alvarado MdP ALV - San Martín de San Juan SMSJ 15 Jun 22:00 Atlético Güemes GUE - Arsenal de Sarandí ARS 15 Jun 22:00 Deportivo Maipú MAI - Chacarita Juniors CHA 15 Jun 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Estudiantes de Caseros EST 15 Jun 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - San Martín Tucumán SMT 15 Jun 22:00 Patronato PAT - Agropecuario AGR 15 Jun 22:00 Racing de Córdoba RCO - Guillermo Brown GBM 15 Jun 22:00 San Miguel SMI - Talleres de Remedios TAR 15 Jun 22:00 Tristán Suárez TRI - All Boys Alla -
1
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 2 Feb 21:10 Agropecuario AGR 1 - 0 Patronato PAT 3 Feb 21:00 All Boys Alla 1 - 0 Tristán Suárez TRI 3 Feb 21:00 Chacarita Juniors CHA 2 - 0 Deportivo Maipú MAI 3 Feb 21:30 Estudiantes de Caseros EST 1 - 0 Ferro Carril Oeste FCO 3 Feb 21:30 Talleres de Remedios TAR 0 - 0 San Miguel SMI 3 Feb 23:05 Quilmes QUI 2 - 0 Temperley TEM 4 Feb 00:00 San Martín Tucumán SMT 1 - 0 Gimnasia de Jujuy GJU 4 Feb 21:00 Arsenal de Sarandí ARS 1 - 1 Atlético Güemes GUE 4 Feb 21:00 Guillermo Brown GBM 1 - 1 Racing de Córdoba RCO 4 Feb 23:00 San Martín de San Juan SMSJ 1 - 0 Alvarado MdP ALV -
29
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 7 Sep 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Tristán Suárez TRI 7 Sep 22:00 Chacarita Juniors CHA - All Boys Alla 7 Sep 22:00 Deportivo Maipú MAI - Gimnasia de Jujuy GJU 7 Sep 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Atlético Güemes GUE 7 Sep 22:00 Quilmes QUI - Racing de Córdoba RCO 7 Sep 22:00 San Martín Tucumán SMT - Agropecuario AGR 7 Sep 22:00 San Miguel SMI - Alvarado MdP ALV 7 Sep 22:00 Talleres de Remedios TAR - Patronato PAT 14 Sep 22:00 Agropecuario AGR - Arsenal de Sarandí ARS 14 Sep 22:00 All Boys Alla - San Martín Tucumán SMT -
35
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 19 Oct 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Racing de Córdoba RCO 19 Oct 22:00 Talleres de Remedios TAR - Ferro Carril Oeste FCO -
6
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 9 Mar 21:00 San Miguel SMI 1 - 1 San Martín de San Juan SMSJ 9 Mar 21:00 Estudiantes de Caseros EST 0 - 0 Chacarita Juniors CHA 9 Mar 23:00 Ferro Carril Oeste FCO 1 - 2 Guillermo Brown GBM 10 Mar 01:30 Quilmes QUI 0 - 0 Arsenal de Sarandí ARS 10 Mar 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU 0 - 1 All Boys Alla 10 Mar 21:30 Deportivo Maipú MAI 1 - 2 Agropecuario AGR 10 Mar 23:10 Talleres de Remedios TAR 1 - 3 San Martín Tucumán SMT 16 Mar 21:35 All Boys Alla 3 - 2 Deportivo Maipú MAI 17 Mar 19:00 Arsenal de Sarandí ARS 2 - 1 Talleres de Remedios TAR 17 Mar 23:00 Patronato PAT 0 - 0 Atlético Güemes GUE 19 Mar 01:45 Agropecuario AGR 1 - 2 Ferro Carril Oeste FCO -
7
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 16 Mar 01:30 San Martín de San Juan SMSJ 0 - 3 Quilmes QUI 16 Mar 19:30 Chacarita Juniors CHA 1 - 4 Defensores de Belgrano DBE 16 Mar 20:00 Tristán Suárez TRI 2 - 1 Gimnasia de Jujuy GJU 17 Mar 20:00 Guillermo Brown GBM 1 - 1 San Miguel SMI 17 Mar 20:30 Racing de Córdoba RCO 2 - 0 Alvarado MdP ALV 17 Mar 22:00 San Martín Tucumán SMT 2 - 0 Estudiantes de Caseros EST 23 Mar 21:40 Quilmes QUI 1 - 0 Guillermo Brown GBM 25 Mar 23:00 Ferro Carril Oeste FCO 2 - 2 All Boys Alla -
24
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 27 Jul 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Tristán Suárez TRI 27 Jul 22:00 Quilmes QUI - San Martín de San Juan SMSJ 27 Jul 22:00 San Miguel SMI - Guillermo Brown GBM 27 Jul 22:00 Talleres de Remedios TAR - Arsenal de Sarandí ARS 3 Aug 22:00 Agropecuario AGR - San Miguel SMI 3 Aug 22:00 All Boys Alla - Ferro Carril Oeste FCO 3 Aug 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Estudiantes de Caseros EST 3 Aug 22:00 Guillermo Brown GBM - Quilmes QUI 3 Aug 22:00 Patronato PAT - Gimnasia de Jujuy GJU 3 Aug 22:00 Racing de Córdoba RCO - Atlético Güemes GUE -
30
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 14 Sep 22:00 Alvarado MdP ALV - Quilmes QUI 14 Sep 22:00 Atlético Güemes GUE - San Miguel SMI 14 Sep 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Ferro Carril Oeste FCO 14 Sep 22:00 Guillermo Brown GBM - San Martín de San Juan SMSJ 14 Sep 22:00 Patronato PAT - Estudiantes de Caseros EST 14 Sep 22:00 Racing de Córdoba RCO - Talleres de Remedios TAR 14 Sep 22:00 Tristán Suárez TRI - Chacarita Juniors CHA 21 Sep 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - All Boys Alla 21 Sep 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Racing de Córdoba RCO 21 Sep 22:00 Chacarita Juniors CHA - Patronato PAT -
25
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 3 Aug 22:00 San Martín Tucumán SMT - Chacarita Juniors CHA 3 Aug 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Talleres de Remedios TAR 3 Aug 22:00 Tristán Suárez TRI - Deportivo Maipú MAI 10 Aug 22:00 Estudiantes de Caseros EST - San Martín de San Juan SMSJ 10 Aug 22:00 Chacarita Juniors CHA - Arsenal de Sarandí ARS 10 Aug 22:00 Atlético Güemes GUE - Alvarado MdP ALV 10 Aug 22:00 Deportivo Maipú MAI - Patronato PAT 10 Aug 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Tristán Suárez TRI 10 Aug 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Racing de Córdoba RCO 10 Aug 22:00 Quilmes QUI - Agropecuario AGR -
31
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 21 Sep 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Deportivo Maipú MAI 21 Sep 22:00 Quilmes QUI - Atlético Güemes GUE 21 Sep 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Agropecuario AGR 21 Sep 22:00 San Martín Tucumán SMT - Tristán Suárez TRI 21 Sep 22:00 San Miguel SMI - Gimnasia de Jujuy GJU 21 Sep 22:00 Talleres de Remedios TAR - Alvarado MdP ALV 28 Sep 22:00 Agropecuario AGR - Guillermo Brown GBM 28 Sep 22:00 All Boys Alla - San Martín de San Juan SMSJ 28 Sep 22:00 Alvarado MdP ALV - Estudiantes de Caseros EST 28 Sep 22:00 Atlético Güemes GUE - Talleres de Remedios TAR -
2
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 9 Feb 23:10 Ferro Carril Oeste FCO 0 - 2 Chacarita Juniors CHA 10 Feb 21:00 Quilmes QUI 0 - 0 Talleres de Remedios TAR 10 Feb 21:00 San Miguel SMI 0 - 0 Estudiantes de Caseros EST 11 Feb 21:00 Atlético Güemes GUE 1 - 0 San Martín de San Juan SMSJ 11 Feb 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU 1 - 0 Arsenal de Sarandí ARS 11 Feb 22:30 Deportivo Maipú MAI 0 - 2 San Martín Tucumán SMT 11 Feb 23:00 Racing de Córdoba RCO 1 - 3 Agropecuario AGR 12 Feb 00:00 Patronato PAT 0 - 0 All Boys Alla 12 Feb 00:00 Alvarado MdP ALV 2 - 1 Guillermo Brown GBM -
13
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 28 Apr 21:00 San Martín de San Juan SMSJ 2 - 1 Atlético Rafaela RAF 4 May 20:30 San Miguel SMI 1 - 0 Atlético Güemes GUE 4 May 21:00 San Martín de San Juan SMSJ 1 - 0 Guillermo Brown GBM 5 May 00:40 San Martín Tucumán SMT 0 - 0 All Boys Alla 5 May 22:00 Ferro Carril Oeste FCO 2 - 0 Gimnasia de Jujuy GJU 6 May 02:00 Quilmes QUI 1 - 1 Alvarado MdP ALV 7 May 20:05 Talleres de Remedios TAR 0 - 0 Racing de Córdoba RCO 11 May 22:30 Agropecuario AGR - San Martín de San Juan SMSJ 12 May 20:05 Atlético Güemes GUE - Quilmes QUI 12 May 20:30 Alvarado MdP ALV - Talleres de Remedios TAR 14 May 02:05 All Boys Alla - Arsenal de Sarandí ARS -
19
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 22 Jun 22:00 Agropecuario AGR - Racing de Córdoba RCO 22 Jun 22:00 All Boys Alla - Patronato PAT 22 Jun 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Gimnasia de Jujuy GJU 22 Jun 22:00 Estudiantes de Caseros EST - San Miguel SMI 22 Jun 22:00 Chacarita Juniors CHA - Ferro Carril Oeste FCO 22 Jun 22:00 Guillermo Brown GBM - Alvarado MdP ALV 22 Jun 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Atlético Güemes GUE 22 Jun 22:00 San Martín Tucumán SMT - Deportivo Maipú MAI 22 Jun 22:00 Talleres de Remedios TAR - Quilmes QUI 29 Jun 22:00 Alvarado MdP ALV - Agropecuario AGR -
20
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 29 Jun 22:00 Atlético Güemes GUE - Guillermo Brown GBM 29 Jun 22:00 Deportivo Maipú MAI - Arsenal de Sarandí ARS 29 Jun 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - San Martín Tucumán SMT 29 Jun 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - San Martín de San Juan SMSJ 29 Jun 22:00 Patronato PAT - Tristán Suárez TRI 29 Jun 22:00 Quilmes QUI - Estudiantes de Caseros EST 29 Jun 22:00 Racing de Córdoba RCO - All Boys Alla 29 Jun 22:00 San Miguel SMI - Chacarita Juniors CHA 6 Jul 22:00 Agropecuario AGR - Atlético Güemes GUE 6 Jul 22:00 All Boys Alla - Alvarado MdP ALV -
26
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 10 Aug 22:00 San Miguel SMI - All Boys Alla 10 Aug 22:00 Talleres de Remedios TAR - Guillermo Brown GBM 17 Aug 22:00 Agropecuario AGR - Talleres de Remedios TAR 17 Aug 22:00 All Boys Alla - Quilmes QUI 17 Aug 22:00 Alvarado MdP ALV - Gimnasia de Jujuy GJU 17 Aug 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - San Martín Tucumán SMT 17 Aug 22:00 Guillermo Brown GBM - Estudiantes de Caseros EST 17 Aug 22:00 Patronato PAT - Ferro Carril Oeste FCO 17 Aug 22:00 Racing de Córdoba RCO - Deportivo Maipú MAI 17 Aug 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Chacarita Juniors CHA -
8
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 21 Mar 19:30 Talleres de Remedios TAR 0 - 0 San Martín de San Juan SMSJ 23 Mar 19:30 Estudiantes de Caseros EST 1 - 0 Arsenal de Sarandí ARS 23 Mar 19:30 San Miguel SMI 1 - 1 Agropecuario AGR 23 Mar 19:35 Aldosivi ALD 0 - 0 Alvarado MdP ALV 23 Mar 21:00 Deportivo Maipú MAI 1 - 0 Tristán Suárez TRI 24 Mar 01:00 Gimnasia de Jujuy GJU 1 - 1 Patronato PAT 25 Mar 19:00 Chacarita Juniors CHA 1 - 0 San Martín Tucumán SMT 26 Mar 00:30 Atlético Güemes GUE 0 - 1 Racing de Córdoba RCO 31 Mar 21:00 Alvarado MdP ALV 0 - 0 Atlético Güemes GUE 31 Mar 22:00 Patronato PAT 1 - 2 Deportivo Maipú MAI 31 Mar 22:45 All Boys Alla 0 - 0 San Miguel SMI 1 Apr 00:00 San Martín de San Juan SMSJ 0 - 0 Estudiantes de Caseros EST -
14
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 11 May 20:30 Tristán Suárez TRI - San Martín Tucumán SMT 12 May 20:30 Deportivo Maipú MAI - Ferro Carril Oeste FCO 12 May 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU - San Miguel SMI 12 May 21:00 Patronato PAT - Chacarita Juniors CHA 18 May 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Tristán Suárez TRI 18 May 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Alvarado MdP ALV 18 May 22:00 Chacarita Juniors CHA - Racing de Córdoba RCO 18 May 22:00 Guillermo Brown GBM - Agropecuario AGR 18 May 22:00 Quilmes QUI - Gimnasia de Jujuy GJU -
9
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 29 Mar 19:00 Guillermo Brown GBM 1 - 1 Talleres de Remedios TAR 29 Mar 23:05 Agropecuario AGR 1 - 1 Quilmes QUI 30 Mar 17:05 Arsenal de Sarandí ARS 3 - 1 Chacarita Juniors CHA 30 Mar 20:00 Tristán Suárez TRI 1 - 1 Ferro Carril Oeste FCO 31 Mar 21:30 Racing de Córdoba RCO 1 - 0 Gimnasia de Jujuy GJU 6 Apr 19:10 Chacarita Juniors CHA 1 - 1 San Martín de San Juan SMSJ 7 Apr 00:00 Ferro Carril Oeste FCO 1 - 1 Patronato PAT 7 Apr 02:10 San Martín Tucumán SMT 3 - 0 Arsenal de Sarandí ARS 7 Apr 19:00 San Miguel SMI 3 - 2 Tristán Suárez TRI 7 Apr 20:30 Estudiantes de Caseros EST 2 - 1 Guillermo Brown GBM 7 Apr 20:30 Talleres de Remedios TAR 1 - 5 Agropecuario AGR 7 Apr 21:05 Quilmes QUI 1 - 0 All Boys Alla 7 Apr 22:00 Deportivo Maipú MAI 1 - 0 Racing de Córdoba RCO -
15
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 12 May 20:00 Guillermo Brown GBM - Deportivo Madryn MAD 18 May 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - All Boys Alla 18 May 22:00 San Martín Tucumán SMT - Patronato PAT 18 May 22:00 San Miguel SMI - Deportivo Maipú MAI 18 May 22:00 Talleres de Remedios TAR - Atlético Güemes GUE 25 May 22:00 All Boys Alla - Guillermo Brown GBM 25 May 22:00 Alvarado MdP ALV - Chacarita Juniors CHA 25 May 22:00 Atlético Güemes GUE - Estudiantes de Caseros EST 25 May 22:00 Deportivo Maipú MAI - Quilmes QUI 25 May 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - San Miguel SMI 25 May 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Talleres de Remedios TAR -
32
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 28 Sep 22:00 Deportivo Maipú MAI - San Miguel SMI 28 Sep 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Quilmes QUI 28 Sep 22:00 Patronato PAT - San Martín Tucumán SMT 28 Sep 22:00 Racing de Córdoba RCO - Chacarita Juniors CHA 28 Sep 22:00 Tristán Suárez TRI - Arsenal de Sarandí ARS 5 Oct 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Patronato PAT 5 Oct 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Atlético Güemes GUE 5 Oct 22:00 Chacarita Juniors CHA - Alvarado MdP ALV 5 Oct 22:00 Guillermo Brown GBM - All Boys Alla 5 Oct 22:00 Quilmes QUI - Deportivo Maipú MAI -
3
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 16 Feb 21:00 Chacarita Juniors CHA 1 - 1 San Miguel SMI 17 Feb 21:00 Tristán Suárez TRI 0 - 1 Patronato PAT 17 Feb 21:30 Estudiantes de Caseros EST 1 - 2 Quilmes QUI 17 Feb 21:30 Talleres de Remedios TAR 2 - 0 Brown de Adrogué ADR 18 Feb 00:00 Agropecuario AGR 1 - 1 Alvarado MdP ALV 18 Feb 21:00 Arsenal de Sarandí ARS 2 - 0 Deportivo Maipú MAI 18 Feb 21:00 Guillermo Brown GBM 1 - 0 Atlético Güemes GUE 18 Feb 22:15 San Martín Tucumán SMT 1 - 2 Ferro Carril Oeste FCO 18 Feb 23:00 San Martín de San Juan SMSJ 2 - 1 Gimnasia de Jujuy GJU 20 Feb 00:00 All Boys Alla 0 - 0 Racing de Córdoba RCO -
33
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 5 Oct 22:00 San Martín Tucumán SMT - Racing de Córdoba RCO 5 Oct 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Tristán Suárez TRI 5 Oct 22:00 San Miguel SMI - Ferro Carril Oeste FCO 5 Oct 22:00 Talleres de Remedios TAR - Gimnasia de Jujuy GJU 12 Oct 22:00 All Boys Alla - Agropecuario AGR 12 Oct 22:00 Alvarado MdP ALV - San Martín Tucumán SMT 12 Oct 22:00 Atlético Güemes GUE - Chacarita Juniors CHA 12 Oct 22:00 Deportivo Maipú MAI - Talleres de Remedios TAR 12 Oct 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Quilmes QUI 12 Oct 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Estudiantes de Caseros EST -
4
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 23 Feb 22:05 Talleres de Remedios TAR 0 - 1 Estudiantes de Caseros EST 24 Feb 22:00 Deportivo Maipú MAI 0 - 2 San Martín de San Juan SMSJ 25 Feb 01:45 Ferro Carril Oeste FCO 1 - 1 Arsenal de Sarandí ARS 25 Feb 21:00 Atlético Güemes GUE 1 - 1 Agropecuario AGR 25 Feb 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU 1 - 0 Guillermo Brown GBM 25 Feb 22:00 Racing de Córdoba RCO 1 - 1 Tristán Suárez TRI 26 Feb 00:00 Alvarado MdP ALV 1 - 0 All Boys Alla 26 Feb 01:45 Quilmes QUI 1 - 0 Chacarita Juniors CHA 26 Feb 21:00 San Miguel SMI 1 - 0 San Martín Tucumán SMT 2 Mar 21:00 All Boys Alla 0 - 0 Atlético Güemes GUE 3 Mar 21:00 Arsenal de Sarandí ARS 1 - 0 San Miguel SMI 3 Mar 21:00 Chacarita Juniors CHA 0 - 1 Talleres de Remedios TAR -
10
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 7 Apr 21:00 Gimnasia de Jujuy GJU 1 - 0 Alvarado MdP ALV 13 Apr 22:05 Agropecuario AGR 0 - 0 Estudiantes de Caseros EST 14 Apr 00:00 Alvarado MdP ALV 0 - 1 Deportivo Maipú MAI 14 Apr 00:10 All Boys Alla 1 - 0 Talleres de Remedios TAR 14 Apr 19:30 Tristán Suárez TRI 1 - 3 Quilmes QUI 14 Apr 20:00 Arsenal de Sarandí ARS 0 - 0 San Telmo STE 14 Apr 20:30 Guillermo Brown GBM 0 - 3 Chacarita Juniors CHA 14 Apr 21:00 Racing de Córdoba RCO 1 - 1 Ferro Carril Oeste FCO 14 Apr 23:00 Atlético Güemes GUE 1 - 1 Gimnasia de Jujuy GJU 14 Apr 23:50 San Martín de San Juan SMSJ 0 - 0 San Martín Tucumán SMT 8 May 20:00 Patronato PAT 0 - 1 San Miguel SMI -
21
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 6 Jul 22:00 Arsenal de Sarandí ARS - Ferro Carril Oeste FCO 6 Jul 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Talleres de Remedios TAR 6 Jul 22:00 Chacarita Juniors CHA - Quilmes QUI 6 Jul 22:00 Guillermo Brown GBM - Gimnasia de Jujuy GJU 6 Jul 22:00 San Martín de San Juan SMSJ - Deportivo Maipú MAI 6 Jul 22:00 San Martín Tucumán SMT - San Miguel SMI 6 Jul 22:00 Tristán Suárez TRI - Racing de Córdoba RCO 13 Jul 22:00 Alvarado MdP ALV - Tristán Suárez TRI 13 Jul 22:00 Atlético Güemes GUE - All Boys Alla 13 Jul 22:00 Deportivo Maipú MAI - Guillermo Brown GBM -
27
Tillbaka upp -
Datum Tid Lag Resultat Lag 17 Aug 22:00 Tristán Suárez TRI - San Miguel SMI 24 Aug 22:00 Estudiantes de Caseros EST - Agropecuario AGR 24 Aug 22:00 Chacarita Juniors CHA - Guillermo Brown GBM 24 Aug 22:00 Deportivo Maipú MAI - Alvarado MdP ALV 24 Aug 22:00 Ferro Carril Oeste FCO - Racing de Córdoba RCO 24 Aug 22:00 Gimnasia de Jujuy GJU - Atlético Güemes GUE 24 Aug 22:00 Quilmes QUI - Tristán Suárez TRI 24 Aug 22:00 San Martín Tucumán SMT - San Martín de San Juan SMSJ 24 Aug 22:00 San Miguel SMI - Patronato PAT 24 Aug 22:00 Talleres de Remedios TAR - All Boys Alla