|
|
  |
Div 3 - S Norrland
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Avesta AIK
AvAIK
|
|
-
|
|
Kvarnsvedens IK
KvIK
|
|
10 May 19:30 |
Årsunda IF
|
|
-
|
|
Fagersta Södra IK
FAGS
|
|
10 May 19:30 |
Bollnas GIF FF
BOL
|
|
-
|
|
Helges IF
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Svealand
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
IFK Aspudden Tellus
AsTe
|
|
-
|
|
IK Viljan Strängnäs
IKV
|
|
10 May 19:30 |
FC Brandbergen
|
|
-
|
|
Älta IF
ÄIF
|
|
10 May 20:00 |
Hanvikens SK
HANV
|
|
-
|
|
Vendelsö IK
VEN
|
|
|
|
  |
Div 3 - NÖ Götaland
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
Nässjö FF
NFF
|
|
-
|
|
IK Vista
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Götaland
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Alingsås IF FF
ALI
|
|
-
|
|
IK Zenith
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
Lilla Torg FF
LTFF
|
|
-
|
|
Eslövs BK
EBK
|
|
10 May 19:30 |
Veberöds AIF
VAIF
|
|
-
|
|
Vanneberga IF
|
|
|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Strömtorps IK
StIK
|
|
-
|
|
Götene IF
GöIF
|
|
10 May 19:00 |
IFK Mariestad
IFKM
|
|
-
|
|
Tidaholms GoIF
TID
|
|
|
|
  |
Danmarksserien - Uppflyttning - Pulje 1
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
Karlslunde IF
KSL
|
|
-
|
|
Gørslev IF
GSIF
|
|
|
|
  |
3. Division Promotion
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Frem
Frem
|
|
-
|
|
Holbæk B&I
HBK
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Vitebsk
VIT
|
|
-
|
|
Smorgon
SMOR
|
|
10 May 20:00 |
FC Dnepr Mogilev
MOG
|
|
-
|
|
FC Minsk
MINS
|
|
|
|
  |
National Division 1
|
|
|
|
|
10 May 20:30 |
Olympic Charleroi
CHA
|
|
-
|
|
K.Sint-Eloois-Winkel Sp.
SEW
|
|
|
|
  |
Premijer Liga BiH
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
FK Sarajevo
SARAJ
|
|
-
|
|
Zvijezda 09
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
10 May 19:15 |
PPJ/Ruoholahti
|
|
-
|
|
FC Espoo
Espoo
|
|
10 May 19:15 |
EsPa
EsPa
|
|
-
|
|
Toukolan Teräs
|
|
10 May 19:15 |
LJS
|
|
-
|
|
FC Kirkkonummi
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group B
|
|
|
|
|
10 May 18:15 |
Ponnistus
PONS
|
|
-
|
|
PPJ/Lauttasaari
|
|
10 May 19:00 |
Töölön Taisto
Taisto
|
|
-
|
|
HPS
HPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
MPS
|
|
-
|
|
HyPS
HPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(AC) & Keski-Suomi
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Komeetat FC
|
|
-
|
|
KeuPa
|
|
10 May 18:00 |
Huima/Urho
|
|
-
|
|
FC Blackbird
Blckbrd
|
|
10 May 18:00 |
ToU
|
|
-
|
|
Yllätys
|
|
10 May 18:00 |
LPK
|
|
-
|
|
ViPa
ViPa
|
|
10 May 18:45 |
Zulimanit
|
|
-
|
|
PK-37
PK-37
|
|
10 May 19:15 |
AFC Keltik
|
|
-
|
|
Kings SC
KiN
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
10 May 17:30 |
LAUTP
|
|
-
|
|
MP/2
|
|
10 May 18:00 |
PeKa
PeKa
|
|
-
|
|
Fc LaPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Pato
Pato
|
|
-
|
|
NoPS
NoPS
|
|
10 May 19:00 |
AC Estudiantes
ACE
|
|
-
|
|
TP-49
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(A) Länsi-Suomi
|
|
|
|
|
10 May 17:30 |
MaPS
|
|
-
|
|
Peimari UTD
PUTD
|
|
10 May 18:30 |
SalPa 2
|
|
-
|
|
PIF Pargas
pargas
|
|
|
|
  |
Super League 2 - Promotion Group
|
|
|
|
|
10 May 14:00 |
Makedonikos Neapolis
MFC
|
|
-
|
|
AEK Athens B
AEK
|
|
|
|
  |
Super League 2 - Relegation Group
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Panachaiki
PKI
|
|
-
|
|
Diagoras Rodou
DIA
|
|
|
|
  |
Besta-deild
|
|
|
|
|
10 May 21:15 |
Stjarnan
STJ
|
|
-
|
|
Fram
FRAM
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
Fjolnir
FJOL
|
|
-
|
|
Leiknir R.
LEIK
|
|
10 May 20:00 |
IBV Vestmannaeyjar
IBV
|
|
-
|
|
Throttur
|
|
10 May 21:15 |
IR Reykjavik
ÍR
|
|
-
|
|
Grindavik
GRIN
|
|
10 May 21:15 |
Grotta
|
|
-
|
|
Keflavik
KEFL
|
|
|
|
  |
2.delid
|
|
|
|
|
10 May 21:15 |
KFG Gardabaer
|
|
-
|
|
Haukar
Hauk
|
|
|
|
  |
3.delid
|
|
|
|
|
10 May 21:15 |
Víðir
|
|
-
|
|
Kari
|
|
10 May 22:00 |
Hviti riddarinn
|
|
-
|
|
Augnablik
|
|
10 May 22:00 |
Elliði
|
|
-
|
|
ÍH
|
|
|
|
  |
Liga Leumit - Promotion Group
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Ironi Tiberias
ITIB
|
|
-
|
|
Hapoel Nof HaGalil
HNH
|
|
10 May 15:00 |
Hapoel Ramat HaSharon
HRH
|
|
-
|
|
Hapoel Umm al-Fahm
HUF
|
|
10 May 15:00 |
Maccabi Kabilio Jaffa
MKJ
|
|
-
|
|
Ironi Kiryat Shmona
IKS
|
|
10 May 15:00 |
Maccabi Herzliya
MHE
|
|
-
|
|
Bnei Yehuda
BYT
|
|
|
|
  |
Liga Leumit - Relegation Group
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Hapoel Rishon LeZion
HRL
|
|
-
|
|
Sektzia Nes Tziona
SNT
|
|
10 May 15:00 |
Hapoel Ramat Gan
HRG
|
|
-
|
|
Kfar Kassem
KFK
|
|
10 May 15:00 |
Ihud Bnei Shfaram
IBS
|
|
-
|
|
Hapoel Acre
HAC
|
|
10 May 15:00 |
Hapoel Kfar Saba
HKS
|
|
-
|
|
Hapoel Afula
AFU
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Kolbu KK
KOL/KK
|
|
-
|
|
Ridabu
|
|
|
|
  |
4. Div. - 9 Buskerud
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Jevnaker
JEV
|
|
-
|
|
Svelvik
SLEV
|
|
10 May 19:00 |
Eiker/Kvikk
|
|
-
|
|
Vestfossen
VFOS
|
|
10 May 19:00 |
Konnerud
KNN
|
|
-
|
|
Sande
|
|
|
|
  |
4. Div. - 13 Rogaland 1
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Hinna
HNN
|
|
-
|
|
Ganddal
GAND
|
|
10 May 19:00 |
Hana
HAN
|
|
-
|
|
Vidar 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 19 Sunnmøre
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
Hareid
HRD
|
|
-
|
|
Ørsta
|
|
10 May 18:30 |
Hovdebygda
|
|
-
|
|
Bergsøy
BER
|
|
|
|
  |
4. Div. - 20 Nordmøre og Romsdal
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
FCK
|
|
-
|
|
Elnesvågen
|
|
10 May 19:00 |
Averøykameratene
|
|
-
|
|
Midsund
|
|
10 May 19:00 |
Eide og Omegn FK
|
|
-
|
|
Vestnes Varfjell
|
|
|
|
  |
Virsliga
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
RFS
|
|
-
|
|
FK Liepaja
Liep
|
|
10 May 19:00 |
Riga FC
|
|
-
|
|
Valmiera
|
|
|
|
  |
1.division
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Motor Lublin
MOT
|
|
-
|
|
Znicz Pruszkow
ZNICZ
|
|
10 May 20:30 |
GKS Tychy
GKS
|
|
-
|
|
GKS Gieksa Katowice
GKSKAT
|
|
|
|
  |
3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska II
|
|
|
|
|
10 May 17:30 |
Cartusia Kartuzy
CARTU
|
|
-
|
|
Luzino
|
|
10 May 19:00 |
Zawisza Bydgoszcz
ZAW
|
|
-
|
|
Sokol Kleczew
SOKOL
|
|
|
|
  |
3.division Pomorsko - zachodniopomorska I
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
Swit Nowy Dwor
SWIT
|
|
-
|
|
Lechia Tomaszow Mazowiecki
LECHTO
|
|
10 May 18:00 |
Bron Radom
BRON
|
|
-
|
|
Pogon Grodzisk Mazowiecki
POGONMAZ
|
|
|
|
  |
3.division Opolsko - Slaska IV
|
|
|
|
|
10 May 19:45 |
Wiazownica
|
|
-
|
|
Karpaty Krosno
KROS
|
|
10 May 19:57 |
Biala Podlaska
PODLA
|
|
-
|
|
Star Starachowice
|
|
|
|
  |
2.division
|
|
|
|
|
10 May 20:30 |
S. Wola
STALW
|
|
-
|
|
Skra Czestochowa
SKRA
|
|
|
|
  |
2. HNL
|
|
|
|
|
10 May 15:50 |
NK Radnik Sesvete
RadSes
|
|
-
|
|
Sibenik
Sib
|
|
|
|
  |
S-Liga
|
|
|
|
|
10 May 13:45 |
Balestier Khalsa
BlsrKs
|
|
-
|
|
Geylang
GEY
|
|
10 May 13:45 |
Hougang
HgngUn
|
|
-
|
|
Lion City
HOM
|
|
|
|
  |
II Liga
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
SK Slovan Bratislava futbal II
SLB
|
|
-
|
|
Povazska Bystrica
|
|
10 May 17:00 |
MFK Tatran Liptovsky Mikulas
TLM
|
|
-
|
|
FK Humenne
|
|
10 May 17:00 |
FK Pohronie Ziar nad Hronom
PHR
|
|
-
|
|
FK Puchov
|
|
10 May 17:00 |
KFC Komarno
Kmrn
|
|
-
|
|
FC Petrzalka 1898
|
|
10 May 17:00 |
MSK Zilina II
ZLN
|
|
-
|
|
Slavoj Trebisov
STB
|
|
10 May 17:00 |
1. FC Tatran Presov
TPR
|
|
-
|
|
D. Kubin
|
|
10 May 17:00 |
Spartak Myjava
SPRM
|
|
-
|
|
FC STK 1914 Samorin
SMR
|
|
10 May 17:00 |
FK Spisska Nova Ves
FK S N V
|
|
-
|
|
OFK Malzenice
|
|
|
|
  |
Regionalleague Ost
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Marchfeld
Marchfeld
|
|
-
|
|
Favoritner AC
FAV
|
|
10 May 19:30 |
SCU Ardagger
ARDA
|
|
-
|
|
Donaufeld Wien
|
|
10 May 19:30 |
Traiskirchen
ARK
|
|
-
|
|
Kremser SC
KRE
|
|
10 May 19:30 |
Young Violets Austria Wien
WIEN
|
|
-
|
|
Drassburg
DRA
|
|
10 May 19:30 |
SK Rapid Wien II
RAPI-II
|
|
-
|
|
Mauerwerk
|
|
10 May 19:30 |
Wiener Sport-Club
WIE
|
|
-
|
|
TWL Elektra
|
|
|
|
  |
Regionalleague West
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
SC Schwaz
SCH
|
|
-
|
|
Motz/Silz
|
|
|
|
  |
Regionalleague Mitte
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
SK Vorwarts Steyr
VORW
|
|
-
|
|
Deutschlandsberger SC
DSC
|
|
10 May 19:00 |
Voitsberg
VOI
|
|
-
|
|
SV Allerheiligen
ALLE
|
|
10 May 19:00 |
FC Gleisdorf 09
GLEI
|
|
-
|
|
Union Gurten
GURT
|
|
10 May 19:00 |
LASK Amat.
LAS
|
|
-
|
|
SC Weiz
WEIZ
|
|
|
|
  |
2. Landesliga Ost
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
SC Wolkersdorf
|
|
-
|
|
FC Mistelbach
MSTLB
|
|
10 May 20:00 |
ASV Vösendorf
|
|
-
|
|
SV Langenlebarn
|
|
|
|
  |
Primera Division Femenina
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
Villarreal W
|
|
-
|
|
Eibar W
|
|
10 May 20:30 |
FC Barcelona W
|
|
-
|
|
Athletic Bilbao W
|
|
|
|
  |
Ligue 1
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
USM Alger
UAL
|
|
-
|
|
MC El Bayadh
MCB
|
|
10 May 19:00 |
ES Sétif
ESS
|
|
-
|
|
US Souf
|
|
|
|
  |
Primera C - Apertura
|
|
|
|
|
10 May 20:30 |
Claypole
CLA
|
|
-
|
|
El Porvenir
POR
|
|
|
|
  |
Thai Premier League
|
|
|
|
|
10 May 14:00 |
Pathum United
|
|
-
|
|
Khonkaen United
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
10 May 13:00 |
Qingdao Hainiu F.C.
Q H F
|
|
-
|
|
Nantong Zhiyun
N Z
|
|
10 May 13:35 |
Chengdu Rongcheng
|
|
-
|
|
Henan Songshan Longmen
HEN
|
|
10 May 14:00 |
Shanghai Port
SSIPG
|
|
-
|
|
Changchun Yatai
ChangYa
|
|
|
|
  |
Oberliga Hamburg
|
|
|
|
|
10 May 19:15 |
Wandsbeker Concordia
ConHam
|
|
-
|
|
FC Türkiye Wilhelmsburg
FC T W
|
|
10 May 19:30 |
FC Süderelbe
Südb
|
|
-
|
|
ETSV Hamburg 1.
|
|
|
|
  |
Mittelrheinliga
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
Bonner SC
BONN
|
|
-
|
|
Borussia Freialdenhoven
FREI
|
|
|
|
  |
Oberliga Niederrhein
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
SC Union Nettetal
|
|
-
|
|
VfB 03 Hilden
HILD
|
|
|
|
  |
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Nord
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
SV Alemannia Waldalgesheim
ALEM
|
|
-
|
|
VfR Baumholder
|
|
|
|
  |
Regional Liga Nord
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
VfB Oldenburg
VfBOldnb
|
|
-
|
|
FC St. Pauli II
St.PauliAm.
|
|
|
|
  |
Regional Liga West
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
SV Lippstadt
SplLpp
|
|
-
|
|
SC Paderborn 07 U23
PDBII
|
|
10 May 19:30 |
SSVg Velbert
VELB
|
|
-
|
|
SC Wiedenbrück
SCW2000
|
|
|
|
  |
Regional Liga Bayern
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
FC Memmingen
Mmmngn
|
|
-
|
|
SV Wacker Burghausen
WckBrgh
|
|
10 May 19:00 |
SpVgg Bayreuth
SpVggBrth
|
|
-
|
|
1. FC Nürnberg II
NrnbAm.
|
|
|
|
  |
Youth Premiere League
|
|
|
|
|
10 May 10:00 |
FC Shakhtar Donetsk (YT)
SHD-U21
|
|
-
|
|
FC Dynamo Kyiv (YT)
DNK-U21
|
|
10 May 11:00 |
Obolon Kiev (YT)
|
|
-
|
|
Rukh Lviv (YT)
|
|
10 May 12:00 |
FC Vorskla Poltava (YT)
VOR-U21
|
|
-
|
|
FC Minaj (YT)
|
|
|
|
  |
Pro-Liga
|
|
|
|
|
10 May 16:10 |
Ajman
AJM
|
|
-
|
|
Al Bataeh
AB
|
|
10 May 16:10 |
Al Jazira
ABUD
|
|
-
|
|
Khorfakkan
|
|
10 May 19:00 |
Bani Yas
BYSC
|
|
-
|
|
Al Sharjah
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
Al Ramtha SC
RAM
|
|
-
|
|
Al Wehdat SC
WSC
|
|
10 May 17:00 |
Sahab SC
SHBSC
|
|
-
|
|
Al Maan Sc
|
|
10 May 19:45 |
Al Faisaly
FAIS
|
|
-
|
|
Moghayer Al Sarhan
|
|
|
|
  |
Northern NSW
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Broadmeadow
BroadM
|
|
-
|
|
New Lambton
|
|
|
|
  |
New South Wales
|
|
|
|
|
10 May 11:30 |
Manly Utd
ManUni
|
|
-
|
|
Sydney Utd
SdnUni
|
|
|
|
  |
South Australian League
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Adelaide City
AdeC
|
|
-
|
|
NE MetroStars
NoEaMetrS
|
|
10 May 12:00 |
South Adelaide
SouAde
|
|
-
|
|
Adelaide Olympic
|
|
|
|
  |
Victoria League
|
|
|
|
|
10 May 11:30 |
Melbourne Knights
MelKni
|
|
-
|
|
Green Gully
GrGu
|
|
10 May 11:45 |
Dandenong City
|
|
-
|
|
Heidelberg Utd
Hei
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
10 May 14:00 |
Alashkert FC
ALAS
|
|
-
|
|
FC Shirak
SHIR
|
|
|
|
  |
Erovnuli Liga
|
|
|
|
|
10 May 14:00 |
FC Gagra
GAGR
|
|
-
|
|
Samtredia
SAMT
|
|
10 May 17:00 |
Dila Gori
DILA
|
|
-
|
|
Torpedo Kutaisi
TORK
|
|
10 May 18:00 |
FC Kolkheti-1913 Poti
KOLK
|
|
-
|
|
Samgurali
|
|
10 May 19:00 |
Dinamo Tbilisi
DINT
|
|
-
|
|
Saburtalo Tbilisi
SAB
|
|
|
|
  |
Youth Premiere League - Grupp A
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Konoplev Academy(YT)
|
|
-
|
|
Lokomotiv Moskva (YT)
LOKO-U21
|
|
10 May 12:00 |
FC Strogino Moscow(YT)
|
|
-
|
|
FC Sochi (YT)
|
|
10 May 16:00 |
Krasnodar (YT)
KRN-U21
|
|
-
|
|
Krylya Sovetov (YT)
KRSV-U21
|
|
10 May 16:00 |
Baltika (YT)
|
|
-
|
|
FC Rubin-2 Kazan(YT)
RUB-2
|
|
10 May 16:00 |
Spartak Moskva (YT)
SPRM-U21
|
|
-
|
|
UOR No. 5 Yegoryevsk(YT)
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
Abha
|
|
-
|
|
Damac
|
|
10 May 20:00 |
Al-Ittihad FC
ItthJed
|
|
-
|
|
Al-Ettifaq
EttfqDmam
|
|
10 May 20:00 |
Al-Khaleej Club Saihat
AL-KHAL
|
|
-
|
|
Al Wehda
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
URA FC
URA
|
|
-
|
|
KCCA FC
KCC
|
|
|
|
  |
Canal Digital Ligaen - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 19:15 |
Horsens IC
HORS
|
|
-
|
|
Svendborg Rabbits
SVEN
|
|
|
|
  |
Pro B
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
Pau-Lacq-Orthez
PLORT
|
|
-
|
|
La Rochelle
LR
|
|
10 May 20:00 |
Evreux
EVRX
|
|
-
|
|
Poitiers
PTRS
|
|
10 May 20:00 |
Antibes
ANTB
|
|
-
|
|
Boulazac
BLZC
|
|
10 May 20:00 |
Fos-sur-Mer
PROV
|
|
-
|
|
Angers
ANG
|
|
10 May 20:00 |
Vichy-Clermont
VCH-CRMT
|
|
-
|
|
Nantes
NNTS
|
|
10 May 20:00 |
Denain
DENA
|
|
-
|
|
Gries-Souffel
ASA
|
|
10 May 20:00 |
Lille
LILL
|
|
-
|
|
Saint-Chamond
STCMD
|
|
10 May 20:00 |
Orléans
ORLN
|
|
-
|
|
Aix-Maurienne
AIXM
|
|
10 May 20:00 |
Rouen
ROU
|
|
-
|
|
Châlons-Reims
CR
|
|
|
|
  |
LFB - Challenge Round
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
Roche Vendée BC
|
|
-
|
|
Flammes Carolo
FLMCR
|
|
10 May 20:00 |
Landerneau Bretagne Basket
|
|
-
|
|
Saint-Amand Hainaut Basket
STAHN
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 20:30 |
Ucc Assigeco Piacenza
CASA
|
|
-
|
|
2B Control Trapani
TRAP
|
|
10 May 20:30 |
UEB Gesteco Cividale
UEB GC
|
|
-
|
|
Acqua S.Bernardo Cantù
CANT
|
|
10 May 20:30 |
Pallacanestro Trieste
TRIE
|
|
-
|
|
Reale Mutua Torino
FTORN
|
|
10 May 20:30 |
Blu Basket 1971 Treviglio
TREV
|
|
-
|
|
Fortitudo Bologna
AGR
|
|
10 May 21:00 |
Vigevano
|
|
-
|
|
Unieuro Forlì
FORLI
|
|
|
|
  |
Tauron Basket Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 17:30 |
MKS Dabrowa Gornicza
GORN
|
|
-
|
|
Trefl Sopot
SOP
|
|
|
|
  |
VTB United League - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 13:00 |
CSKA Moscow
CSKA M
|
|
-
|
|
Zenit
ZEN
|
|
|
|
  |
G4S Meistriliiga - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
AVIS UTILITAS Rapla
Rapla KK
|
|
-
|
|
BC Kalev/Cramo
KAL
|
|
|
|
  |
Liga Endesa
|
|
|
|
|
10 May 18:15 |
Cazoo Baskonia
Cazoo B
|
|
-
|
|
UCAM Murcia CB
MUR
|
|
10 May 19:00 |
FC Barcelona Lassa
BARC
|
|
-
|
|
Unicaja Baloncesto
BAL
|
|
10 May 20:00 |
Candelas Breogan
LUGO
|
|
-
|
|
MoraBanc Andorra
AND
|
|
10 May 20:30 |
CAI Zaragoza
ZARA
|
|
-
|
|
Covirán Granada
|
|
10 May 21:00 |
Valencia Basket
VAL
|
|
-
|
|
Real Madrid
MAD
|
|
10 May 21:30 |
Herbalife Gran Canaria
CANR
|
|
-
|
|
Basquet Girona
|
|
|
|
  |
Adecco Oro
|
|
|
|
|
10 May 21:00 |
Melilla Baloncesto
CMB
|
|
-
|
|
Leyma Coruna
COR
|
|
10 May 21:00 |
Club Ourense Baloncesto
COB
|
|
-
|
|
Acunsa Gipuzkoa
AG
|
|
10 May 21:00 |
Real Betis Baloncesto
Baloncesto S
|
|
-
|
|
Caceres Basket
CAC
|
|
10 May 21:00 |
Forca Lleida
ESP
|
|
-
|
|
Hestia Menorca
|
|
10 May 21:00 |
Liberbank Baloncesto Oviedo
OVI
|
|
-
|
|
Movistar Estudiantes
|
|
10 May 21:00 |
Carplus Fuenlabrada
FUEN
|
|
-
|
|
Real Valladolid
VALL
|
|
10 May 21:00 |
CB Lucentum Alicante
ALIC
|
|
-
|
|
San Pablo Burgos
|
|
10 May 21:00 |
Amics Castello
AMICS
|
|
-
|
|
Estela
|
|
10 May 21:00 |
Tizona Burgos
|
|
-
|
|
Cocinas.com CB Clavijo
CLAV
|
|
|
|
  |
BBL - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 20:35 |
Newcastle Eagles
EGEN
|
|
-
|
|
London Lions
LOL
|
|
10 May 20:35 |
Cheshire Phoenix
CHEP
|
|
-
|
|
B. Braun Sheffield Sharks
OHSS
|
|
|
|
  |
ABA League Playoffs
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Partizan NIS
PMB
|
|
-
|
|
Buducnost Voli Podgorica
BUDUC
|
|
|
|
  |
Pro Basketball League - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
RSW Liège Basket
LIEGE
|
|
-
|
|
Spirou Basket
SPIR
|
|
10 May 20:30 |
Belfius Mons-Hainaut
BELF
|
|
-
|
|
Telenet Giants Antwerp
ANTW
|
|
10 May 20:30 |
Kangoeres Basket Mechelen
KANG
|
|
-
|
|
Hubo Limburg United
HUBO
|
|
10 May 20:30 |
Stella Artois Leuven Bears
STELL
|
|
-
|
|
Filou Oostende
OOST
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 17:30 |
NH Ostrava
OSTR
|
|
-
|
|
ERA Basketball Nymburk
NYMB
|
|
|
|
  |
TBL - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
Sigortam.Net İTÜ BB
IST
|
|
-
|
|
Final Spor
FIN
|
|
|
|
  |
Bundesliga
|
|
|
|
|
10 May 20:00 |
Alba Berlin
ALBA
|
|
-
|
|
FC Bayern München
BAYM
|
|
|
|
  |
Pro A - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
Medipolis SC Jena
|
|
-
|
|
Fraport Skyliners
DeuBanSk
|
|
10 May 19:30 |
PS Karlsruhe LIONS
|
|
-
|
|
JobStairs GIESSEN 46ers
JobStairs
|
|
10 May 20:00 |
VfL Kirchheim Knights
|
|
-
|
|
Phoenix Hagen
HAG
|
|
|
|
  |
NBL 1 North - Herrar
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Northside Wizards
|
|
-
|
|
Cairns Marlins
Cai
|
|
10 May 12:00 |
North Gold Coast Seahawks
|
|
-
|
|
Sunshine Coast Phoenix
|
|
|
|
  |
NBL 1 South - Herrar
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Hobart Chargers
Hobart
|
|
-
|
|
Melbourne Tigers
Melbour
|
|
10 May 12:30 |
Mt Gambier
Mt Gam
|
|
-
|
|
Nunawading
Nunawad
|
|
|
|
  |
NBL 1 West - Herrar
|
|
|
|
|
10 May 14:30 |
Joondalup Wolves
JoonWo
|
|
-
|
|
Warwick Senators
StirSe
|
|
10 May 14:30 |
Perry Lakes Hawks
PLHa
|
|
-
|
|
Kalamunda Eastern Suns
KalaES
|
|
10 May 14:30 |
Beeliar Boodjar
|
|
-
|
|
Perth Redbacks
PerRe
|
|
|
|
  |
NBL 1 North - Damer
|
|
|
|
|
10 May 10:00 |
North Gold Coast Seahawks W
|
|
-
|
|
Sunshine Coast Phoenix W
|
|
10 May 10:00 |
Northside Wizards W
|
|
-
|
|
Cairns W
Cai W
|
|
|
|
  |
NBL 1 South - Damer
|
|
|
|
|
10 May 10:00 |
Hobart Chargers W
Hobart
|
|
-
|
|
Melbourne Tigers W
Melbo
|
|
10 May 10:30 |
Mt. Gambier W
|
|
-
|
|
Nunawading W
Nunawad
|
|
|
|
  |
NBL 1 West - Damer
|
|
|
|
|
10 May 12:30 |
Joondalup Wolves W
JoonWo W
|
|
-
|
|
Warwick Senators W
StirSe W
|
|
10 May 12:30 |
Beeliar Boodjar W
|
|
-
|
|
Perth Redbacks W
PerRe W
|
|
10 May 12:30 |
Perry Lakes Hawks W
PLHa W
|
|
-
|
|
Kalamunda Eastern Suns W
KalaES W
|
|
|
|
  |
Super League - Nedflyttningsgrupp
|
|
|
|
|
10 May 12:00 |
Galil Elyon
|
|
-
|
|
Nes Ziona
|
|
|
|
  |
Israel Cup
|
|
|
|
|
10 May 13:00 |
Ironi Kiryat Ata
|
|
-
|
|
Maccabi Tel Aviv
MACC
|
|
|
|
  |
Philippine Cup - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 10:30 |
NLEX Road Warriors
|
|
-
|
|
Meralco Bolts
|
|
10 May 13:30 |
TNT KA Tropa
|
|
-
|
|
Rain or Shine Elasto Painters
|
|
|
|
  |
NBB Liga Nacional - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 00:30 |
Bauru
BAU
|
|
-
|
|
Vasco da Gama
VAS
|
|
10 May 00:30 |
Basquete Cearense
CEA
|
|
-
|
|
Flamengo
FLA
|
|
|
|
  |
B.League - B1 - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 12:05 |
Tokyo Alvark
|
|
-
|
|
Ryukyu Golden Kings Okinawa
|
|
10 May 12:25 |
Utsunomiya Brex
|
|
-
|
|
Chiba Jets Funabashi
|
|
|
|
  |
Dutch Basketball League - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Aris Leeuwarden
LWD
|
|
-
|
|
Landstede Hammers Zwolle
ZWOL
|
|
10 May 19:45 |
Zeeuw & Zeeuw Feyenoord Basketball
ROTT
|
|
-
|
|
Zorg en Zekerheid Leiden
ZORG
|
|
10 May 20:00 |
Basketbal Academie Limburg
BAL
|
|
-
|
|
Donar Groningen
GRON
|
|
10 May 20:00 |
Yoast United
|
|
-
|
|
New Heroes Den Bosch
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
10 May 09:30 |
Franklin Bulls
|
|
-
|
|
Southland Sharks
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp A
|
|
|
|
|
10 May 00:30 |
Frontinos
|
|
-
|
|
Gladiadores de Anzoátegui
GDA
|
|
10 May 01:00 |
Brillantes de Maracaibo
BDM
|
|
-
|
|
Toros de Aragua
TDA
|
|
10 May 01:00 |
Trotamundos de Carabobo
TDC
|
|
-
|
|
Broncos BBC
BBC
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp B
|
|
|
|
|
10 May 01:00 |
Centauros de Portuguesa
CDP
|
|
-
|
|
Diablos de Miranda
DDM
|
|
10 May 01:00 |
Panteras de Miranda
|
|
-
|
|
Piratas de La Guaira
BUC
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Chernomorets
|
|
-
|
|
BC Balkan
BAL
|
|
|
|
  |
Liga Uruguaya - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
10 May 02:15 |
Cordón
COR
|
|
-
|
|
Nacional
NAC
|
|
|
|
  |
LPB - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 21:00 |
FC Porto
FCP
|
|
-
|
|
Imortal Basket
IMB
|
|
10 May 22:00 |
Sporting CP
SCP
|
|
-
|
|
Ovarense Gavex
OVA
|
|
|
|
  |
LFH Division 1 Féminine
|
|
|
|
|
10 May 20:30 |
Nice
NICE
|
|
-
|
|
Dijon
DIJ
|
|
|
|
  |
Budapest Bank Ferfi Liga
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
Eger SBS Eszterhazy
EgSBS
|
|
-
|
|
Veszprémi KKFT Felsőörs
|
|
|
|
  |
Noi NB I Women
|
|
|
|
|
10 May 18:00 |
MTK Budapest W
MTKBud
|
|
-
|
|
Bekescsaba ENKSE
BBENK
|
|
10 May 18:00 |
Mosonmagyarovar W
MosKCSE
|
|
-
|
|
NEKA W
|
|
|
|
  |
Superleague - Playouts
|
|
|
|
|
10 May 13:00 |
Omsk
|
|
-
|
|
Akbuzat HC
|
|
10 May 15:00 |
HC Kaustik Volgograd
KAUV
|
|
-
|
|
SGAU-Saratov
SARAT
|
|
|
|
  |
Liga Nationala Women
|
|
|
|
|
10 May 17:00 |
CS Minaur Baia Mare
CSM
|
|
-
|
|
SCM Gloria Buzau
BUZ
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Advantage Cars Prague Open - Prague
|
|
|
|
|
10 May 11:00 |
Molcan
Molcan
|
|
-
|
|
Molleker
Molleker
|
|
10 May 12:15 |
Rocha
Rocha
|
|
-
|
|
Kodat
Kodat
|
|
10 May 13:00 |
Onclin
Onclin
|
|
-
|
|
Barranco Cosano
Barranco Cosano
|
|
10 May 13:30 |
Vesely
Vesely
|
|
-
|
|
Fonio
Fonio
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Challenger Francavilla al Mare - Francavilla
|
|
|
|
|
10 May 11:00 |
Hardt
Hardt
|
|
-
|
|
Pellegrino
Pellegrino
|
|
10 May 12:15 |
Moller
Moller
|
|
-
|
|
Berrettini
Berrettini
|
|
10 May 13:30 |
Nijboer
Nijboer
|
|
-
|
|
Agamenone
Agamenone
|
|
10 May 14:45 |
Droguet
Droguet
|
|
-
|
|
Piraino
Piraino
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - DANUBE Upper Austria Open - Mauthausen
|
|
|
|
|
10 May 10:00 |
Kovalik
Kovalik
|
|
-
|
|
Melzer
Melzer
|
|
10 May 11:15 |
Schwaerzler
Schwaerzler
|
|
-
|
|
Kuzmanov
Kuzmanov
|
|
10 May 12:30 |
Comesana
Comesana
|
|
-
|
|
Misolic
Misolic
|
|
10 May 13:15 |
Rehberg
Rehberg
|
|
-
|
|
Pouille
Pouille
|
|
|
|
  |
ATP Double - Internazionali BNL d'Italia - Rome
|
|
|
|
|
10 May 11:00 |
A.De Minaur/A.Popyrin
A.De Minaur/A.Popyrin
|
|
-
|
|
K.Krawietz/T.Puetz
K.Krawietz/T.Puetz
|
|
10 May 11:00 |
L.Glasspool/J.Rojer
L.Glasspool/J.Rojer
|
|
-
|
|
J.Murray/M.Venus
J.Murray/M.Venus
|
|
10 May 11:00 |
W.Koolhof/N.Mektic
W.Koolhof/N.Mektic
|
|
-
|
|
R.Haase/S.Tsitsipas
R.Haase/S.Tsitsipas
|
|
10 May 14:45 |
J.Bilardo/G.Ricca
J.Bilardo/G.Ricca
|
|
-
|
|
S.Gille/J.Vliegen
S.Gille/J.Vliegen
|
|
|
|
  |
WTA Double - Internazionali BNL d'Italia - Rome
|
|
|
|
|
10 May 12:15 |
L.Bronzetti/L.Noskova
L.Bronzetti/L.Noskova
|
|
-
|
|
A.Abbagnato/A.Zantedeschi
A.Abbagnato/A.Zantedeschi
|
|
10 May 13:30 |
H.Watson/Y.Xu
H.Watson/Y.Xu
|
|
-
|
|
X.Wang/S.Zheng
X.Wang/S.Zheng
|
|
10 May 13:45 |
C.Dolehide/D.Krawczyk
C.Dolehide/D.Krawczyk
|
|
-
|
|
S.Stephens/M.Vondrousova
S.Stephens/M.Vondrousova
|
|
10 May 15:45 |
C.Gauff/E.Routliffe
C.Gauff/E.Routliffe
|
|
-
|
|
A.Blinkova/L.Samsonova
A.Blinkova/L.Samsonova
|
|
10 May 16:00 |
A.Danilina/I.Neel
A.Danilina/I.Neel
|
|
-
|
|
H.Chan/V.Kudermetova
H.Chan/V.Kudermetova
|
|
10 May 16:45 |
G.Olmos/A.Panova
G.Olmos/A.Panova
|
|
-
|
|
D.Schuurs/L.Stefani
D.Schuurs/L.Stefani
|
|
10 May 16:45 |
L.Fernandez/A.Rus
L.Fernandez/A.Rus
|
|
-
|
|
M.Niculescu/A.Parks
M.Niculescu/A.Parks
|
|
10 May 16:45 |
E.Hozumi/M.Ninomiya
E.Hozumi/M.Ninomiya
|
|
-
|
|
A.Muhammad/A.Sutjiadi
A.Muhammad/A.Sutjiadi
|
|
10 May 17:00 |
A.Moratelli/C.Rosatello
A.Moratelli/C.Rosatello
|
|
-
|
|
H.Guo/X.Jiang
H.Guo/X.Jiang
|
|
|
|
  |
Relegation Group
|
|
|
|
|
10 May 16:00 |
Doxa Katokopias
DOX
|
|
-
|
|
Ethnikos Achna
ETH
|
|
10 May 18:00 |
AEL Limassol
AEL
|
|
-
|
|
Karmiotissa
KAR
|
|
|
|
  |
Liga NB1
|
|
|
|
|
10 May 20:15 |
Újpest FC
UJP
|
|
-
|
|
Kecskeméti TE
Kecs
|
|
|
|
  |
LOI Premier Division
|
|
|
|
|
10 May 20:45 |
Galway United
GAL
|
|
-
|
|
Sligo Rovers
SLI
|
|
10 May 20:45 |
Derry City
DER
|
|
-
|
|
Bohemians
BOH
|
|
10 May 20:45 |
Waterford
WAT
|
|
-
|
|
Dundalk
DUN
|
|
10 May 20:45 |
Shamrock Rovers
SHA
|
|
-
|
|
St. Patrick's Athletic
SPA
|
|
10 May 20:45 |
Shelbourne
SHE
|
|
-
|
|
Drogheda United
DRO
|
|
|
|
  |
LOI 1st Division
|
|
|
|
|
10 May 20:45 |
Treaty United
TFC
|
|
-
|
|
Wexford
WEX
|
|
10 May 20:45 |
Athlone Town
ATH
|
|
-
|
|
Bray Wanderers
BRA
|
|
10 May 20:45 |
Cobh Ramblers
COB
|
|
-
|
|
Cork City
COR
|
|
10 May 20:45 |
Kerry FC
KFC
|
|
-
|
|
UCD
UCD
|
|
10 May 20:45 |
Finn Harps
FIN
|
|
-
|
|
Longford Town
LON
|
|
|
|
  |
3. Ligi - Slutspel
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Kuşadasıspor
Kusada
|
|
-
|
|
Belediye Kütahyaspor
KÜT
|
|
10 May 15:00 |
Muş 1984 Muşspor
MUS
|
|
-
|
|
Tokat Belediye Plevnespor
|
|
10 May 15:00 |
Efeler 09
EFE
|
|
-
|
|
Anadolu Universitesi
|
|
10 May 15:00 |
Ayvalikgücü Belediyespor
AyBld.
|
|
-
|
|
52 Orduspor FK
ORD
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Ceramica Cleopatra
CCF
|
|
-
|
|
El Gaish
GAI
|
|
10 May 18:00 |
Al Gounah
GOU
|
|
-
|
|
Pharco FC
PFC
|
|
10 May 18:00 |
Future FC
FFC
|
|
-
|
|
National Bank of Egypt
NBE
|
|
|
|
  |
Primera División - Clausura Playoffs
|
|
|
|
|
10 May 03:30 |
Deportivo FAS
FAS
|
|
-
|
|
Deportivo Águila
AGU
|
|
|
|
  |
Persha Liga - Promotion Group
|
|
|
|
|
10 May 12:30 |
Inhulets Petrove
ING
|
|
-
|
|
FC Ahrobiznes Volochysk
|
|
10 May 14:00 |
Viktoria Mykolaivka
|
|
-
|
|
FC Epitsentr Dunaivtsi
|
|
10 May 14:00 |
Livyi Bereg
|
|
-
|
|
FC Prykarpattya
Prykarp
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
10 May 00:40 |
Caribbean Storm Islands
CSI
|
|
-
|
|
Piratas de Bogotá
PIB
|
|
10 May 02:40 |
Búcaros de Bucaramanga
BUB
|
|
-
|
|
Motilones del Norte
MDN
|
|
|
|
  |
WNBA - Preseason
|
|
|
|
|
10 May 01:00 |
Indiana Fever
|
|
83
-
80
FT
|
|
Atlanta Dream
|
|
10 May 01:00 |
Connecticut Sun
|
|
79
-
82
FT
|
|
New York Liberty
|
|
|
|
  |
Youth Premiere League - Grupp B
|
|
|
|
|
10 May 10:00 |
Ural (YT)
URL-U21
|
|
-
|
|
Zenit St.Petersburg (YT)
ZEN-U21
|
|
10 May 12:00 |
Nizhny Novgorod (YT)
|
|
-
|
|
Fakel Voronezh (YT)
|
|
10 May 14:00 |
FC Orenburg (YT)
ORNBG-U21
|
|
-
|
|
CSKA Moskva (YT)
CSKA-U21
|
|
10 May 14:00 |
Rostov (YT)
ROS-U21
|
|
-
|
|
FC Akhmat Grozny (YT)
TEREK-U21
|
|
10 May 18:00 |
Chertanovo Moscow(YT)
|
|
-
|
|
Dynamo Moskva (YT)
DNM-U21
|
|
|
|
  |
Esake A1-Winners stage
|
|
|
|
|
10 May 19:15 |
Panathinaikos
PAN
|
|
-
|
|
Promitheas Patras
PRO
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Svealand
|
|
|
|
|
10 May 19:00 |
Rynninge IK
RIK
|
|
-
|
|
IF Eker Örebro
|
|
|
|
  |
Süperlig Women Playoffs
|
|
|
|
|
10 May 12:30 |
KONYAALTI BLD
|
|
-
|
|
YENİMAHALLE BLD
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Wuxi Open - Wuxi
|
|
|
|
|
10 May 07:15 |
Walton
Walton
|
|
-
|
|
Kachmazov
Kachmazov
|
|
10 May 07:15 |
Gerasimov
Gerasimov
|
|
-
|
|
Cui
Cui
|
|
10 May 08:30 |
Wu
Wu
|
|
-
|
|
Bu
Bu
|
|
10 May 08:30 |
Bertola
Bertola
|
|
-
|
|
Sekulic
Sekulic
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Santos Brasil Tennis Cup - Santos
|
|
|
|
|
10 May 00:05 |
Lingua Lavallen
Lingua Lavallen
|
|
-
|
|
Olivo
Olivo
|
|
10 May 14:00 |
Casanova
Casanova
|
|
-
|
|
Torres
Torres
|
|
10 May 14:01 |
Habib
Habib
|
|
-
|
|
Kuzuhara
Kuzuhara
|
|
10 May 14:02 |
Vallejo
Vallejo
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
10 May 14:03 |
Villanueva
Villanueva
|
|
-
|
|
Rodriguez Taverna
Rodriguez Taverna
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
10 May 02:00 |
Arecibo Capitanes
ARE
|
|
-
|
|
Mayagüez Indios
MAY
|
|
10 May 02:00 |
Santurce Cangrejeros
SAN
|
|
-
|
|
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
10 May 02:00 |
Guaynabo Mets
GBO
|
|
-
|
|
Manatí Osos
MAN
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
10 May 15:00 |
Johor DT
DrlTkz
|
|
-
|
|
Selangor
Slngr
|
|
|
|
  |
Bayernliga Nord
|
|
|
|
|
10 May 18:30 |
VfB Eichstätt
EICH
|
|
-
|
|
ASV Neumarkt
Neum
|
|
10 May 19:00 |
FC Ingolstadt 04 Am.
Ingl04Am.
|
|
-
|
|
SV Donaustauf
|
|
10 May 19:00 |
TSV Kornburg
|
|
-
|
|
ASV Cham
|
|
10 May 19:00 |
TSV Neudrossenfeld
Neudr
|
|
-
|
|
SV Fortuna Regensburg
|
|
10 May 19:00 |
SC Eltersdorf
Elter
|
|
-
|
|
1. SC Feucht
FEUC
|
|
|
|
  |
Bayernliga Süd
|
|
|
|
|
10 May 19:30 |
Kirchheimer SC
|
|
-
|
|
VfR Garching
VfRGrch
|
|