|
|
  |
Div 3 - M Norrland
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Kubikenborgs IF
KuIF
|
|
4
-
0
FT
|
|
Kramfors Alliansen
KrAl
|
|
|
|
  |
Div 3 - N Norrland
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
Notvikens IK
NotIK
|
|
4
-
0
FT
|
|
Infjärdens SK
InSK
|
|
|
|
  |
Div 3 - NÖ Götaland
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
Grebo IK
GIK
|
|
0
-
0
FT
|
|
Jönköpings BK
|
|
|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Kristianopels GoIF
|
|
1
-
3
FT
|
|
Asarums IF FK
ASA
|
|
9 May 13:00 |
Sölvesborgs GIF
|
|
4
-
1
FT
|
|
Hovshaga AIF
HOV AIF
|
|
9 May 13:00 |
Älmhults IF
ÄIF
|
|
3
-
1
FT
|
|
Sillhövda AIK
SAIK
|
|
9 May 15:00 |
Kalmar City BK
|
|
1
-
0
FT
|
|
Saxemara IF
SAX
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Götaland
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Lunden Överås BK
LÖBK
|
|
2
-
1
FT
|
|
Vårgårda IK
VÅR
|
|
9 May 13:00 |
Mölnlycke IF
|
|
1
-
1
FT
|
|
IF Väster
VÄS
|
|
9 May 14:00 |
Dalstorps IF
DIF
|
|
0
-
0
FT
|
|
Assyriska IK
ATIK
|
|
|
|
  |
Div 3 - SV Götaland
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Stafsinge IF
STA
|
|
0
-
1
FT
|
|
Kinna IF
KIF
|
|
9 May 13:00 |
Vinbergs IF
VIN
|
|
0
-
5
FT
|
|
Skene IF
SKE
|
|
9 May 14:00 |
Åstorps FF
ÅST
|
|
5
-
0
FT
|
|
IS Halmia
ISH
|
|
|
|
  |
Danmarksserien - Uppflyttning - Pulje 1
|
|
|
|
|
9 May 12:00 |
Hørsholm-Usserød IK
HUIK
|
|
3
-
0
FT
|
|
Tårnby FF
TAR
|
|
|
|
  |
DBU Pokalen
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Silkeborg
SIF
|
|
1
-
0
FT
|
|
AGF
AGF
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
9 May 19:15 |
EIF/Akademi
EIF/A
|
|
2
-
3
FT
|
|
VJS/2
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group B
|
|
|
|
|
9 May 12:00 |
FC Kontu
Kontu
|
|
2
-
5
FT
|
|
FC FINNKURD
Finn
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
9 May 19:15 |
Gnistan/Ogeli
|
|
1
-
3
FT
|
|
TuPS
TuPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
PP-70
PP-70
|
|
1
-
1
FT
|
|
Loiske
Loi
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(A) Länsi-Suomi
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
KaaPo
KPFC
|
|
1
-
2
FT
|
|
EuPa
EuPa
|
|
|
|
  |
Super League 2 - Promotion Group
|
|
|
|
|
9 May 15:00 |
Ilioupolis
Ilpls
|
|
2
-
1
FT
|
|
Kalamata
KAL
|
|
9 May 15:00 |
Kallithea
KAL
|
|
1
-
1
FT
|
|
Chania
CHA
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Thor Akureyri
THOR
|
|
4
-
2
FT
|
|
Afturelding
|
|
9 May 18:00 |
Njardvik
|
|
3
-
0
FT
|
|
Dalvik/Reynir
|
|
|
|
  |
Pepsi Max kvenna - Damer
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Vikingur Reykjavik W
|
|
1
-
2
FT
|
|
Thor/KA W
|
|
9 May 18:00 |
Tindastóll W
|
|
3
-
0
FT
|
|
Fylkir W
|
|
|
|
  |
3. Division - 1
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Stord
STRD
|
|
5
-
0
FT
|
|
Florø
FLR
|
|
|
|
  |
3. Division - 2
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
Vidar
VDR
|
|
2
-
1
FT
|
|
Vindbjart
VNBT
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
Toten
TOT
|
|
1
-
2
FT
|
|
Lillehammer
LHM
|
|
|
|
  |
4. Div. - 10 Vestfold
|
|
|
|
|
9 May 19:30 |
Store Bergan
STBE
|
|
4
-
1
FT
|
|
Re FK
RFK
|
|
9 May 19:30 |
Stag
|
|
3
-
2
FT
|
|
Sandar
SND
|
|
9 May 20:00 |
Nøtterøy
|
|
2
-
3
FT
|
|
Runar
RUN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 18 Sogn og Fjordane
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
Dale
|
|
4
-
1
FT
|
|
Måløy FK
TOMA
|
|
9 May 16:30 |
Studentspretten
|
|
3
-
0
FT
|
|
Jølster
|
|
|
|
  |
4. Div. - 20 Nordmøre og Romsdal
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Træff 2
TRE2
|
|
5
-
0
FT
|
|
Tomrefjord
|
|
|
|
  |
NM Cupen Kvinner
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Steinkjer W
|
|
4
-
1
FT
|
|
Bossmo/Ytt. W
|
|
9 May 16:00 |
Raufoss W
RAUFS
|
|
5
-
6
FT
|
|
Sogndal FK
SOD
|
|
|
|
  |
NM Cupen
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Strømsgodset
STR
|
|
3
-
4
FT
|
|
Lillestrøm
LSK
|
|
|
|
  |
Regionalleague Ost
|
|
|
|
|
9 May 17:30 |
Leobendorf
LEO
|
|
1
-
0
FT
|
|
Neusiedl
NEU
|
|
|
|
  |
Regionalleague West
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
SK Bischofshofen
BSHF
|
|
2
-
0
FT
|
|
FC Pinzgau Saalfelden
PIN
|
|
|
|
  |
European Women's Under-17 Championship - Grupp B
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
Belgium-U17
BEL-U17
|
|
0
-
1
FT
|
|
Portugal-U17
POR-U17
|
|
9 May 15:30 |
Spain-U17
ESP-U17
|
|
1
-
0
FT
|
|
Poland-U17
POL-U17
|
|
|
|
  |
Oberliga Westfalen
|
|
|
|
|
9 May 15:00 |
SC Preußen Münster II
|
|
0
-
0
FT
|
|
FC Brünninghausen
|
|
|
|
  |
Oberliga Baden-Württemberg
|
|
|
|
|
9 May 15:30 |
ATSV Mutschelbach
|
|
1
-
4
FT
|
|
FC 08 Villingen
VIL
|
|
9 May 15:30 |
1.CfR Pforzheim
1.CfRPf
|
|
3
-
2
FT
|
|
FV Ravensburg
RAV
|
|
9 May 15:30 |
FSV 08 Bissingen
FSVBis
|
|
0
-
3
FT
|
|
FC Nöttingen
Nttngn
|
|
9 May 15:30 |
FC Denzlingen
|
|
1
-
0
FT
|
|
Normannia Gmünd
NORGM
|
|
9 May 15:30 |
Göppinger SV
|
|
3
-
1
FT
|
|
TSG Backnang 1919
TSGB
|
|
9 May 15:30 |
VfR Mannheim
MANN
|
|
0
-
3
FT
|
|
FC Holzhausen
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Al-Najma
NAJMA
|
|
1
-
4
FT
|
|
Manama Club
ManaC
|
|
9 May 18:00 |
Al-Hidd
HADD
|
|
2
-
1
FT
|
|
Busaiteen
BUSA
|
|
9 May 18:00 |
Al-Hala
HALA
|
|
1
-
2
FT
|
|
Sitra
SITRA
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Shabab Al Ordon
ORD
|
|
0
-
1
FT
|
|
Al Ahly (JOR)
|
|
9 May 17:00 |
Al Salt
|
|
5
-
0
FT
|
|
Shabab Al Aqaba
|
|
9 May 19:45 |
Al Hussein SC
|
|
3
-
0
FT
|
|
Al Jalil
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
FC Pyunik Yerevan
PYUN
|
|
3
-
1
FT
|
|
FC Van
|
|
9 May 17:00 |
FC Ararat Yerevan
ARAR
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Noah Artsakh
Artsakh
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Al Riyadh SC
Riyadh
|
|
0
-
0
FT
|
|
Al-Taawon
TAA
|
|
9 May 17:00 |
Al Feiha
|
|
2
-
2
FT
|
|
Al-Fateh
FAT
|
|
9 May 20:00 |
Al Akhdoud
|
|
2
-
3
FT
|
|
Al-Nassr
NsrRiy
|
|
|
|
  |
Iraqi League
|
|
|
|
|
9 May 14:45 |
Al Hudod
|
|
0
-
3
FT
|
|
Al Quwa Al Jawiya
|
|
9 May 17:00 |
Al Shorta (IRQ)
SHORIRQ
|
|
-
|
|
Amanat Baghdad
|
|
9 May 17:00 |
Al Naft
|
|
-
|
|
Erbil
ERB
|
|
9 May 17:00 |
Naft Al Wasat
|
|
-
|
|
Al Kahrabaa
|
|
9 May 17:00 |
Naft Misan
|
|
-
|
|
Al Hudod
|
|
9 May 17:00 |
Amanat Baghdad
|
|
0
-
0
FT
|
|
Zakho
|
|
9 May 17:00 |
Karbalaa
|
|
1
-
1
FT
|
|
Duhok
DUH
|
|
9 May 19:15 |
Al Minaa
|
|
0
-
0
FT
|
|
Al Naft
|
|
9 May 21:30 |
Al Zawraa
ZAW
|
|
-
|
|
Naft Misan
|
|
|
|
  |
V-Liga
|
|
|
|
|
9 May 12:00 |
Hoang Anh Gia Lai
|
|
1
-
0
FT
|
|
Song Lam Nghe An
SLNA
|
|
9 May 14:15 |
Ha Noi FC
NOI
|
|
0
-
2
FT
|
|
Viettel FC
VIET
|
|
|
|
  |
NPFL
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Kwara United
KWA
|
|
0
-
0
FT
|
|
Rivers United
RIV
|
|
|
|
  |
NISA - Serie
|
|
|
|
|
9 May 05:30 |
Capo FC
CFC
|
|
1
-
2
FT
|
|
Los Angeles Force
LAF
|
|
|
|
  |
AHL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 01:00 |
Hartford Wolf Pack
|
|
3
-
2
sd
FT
|
|
Providence Bruins
|
|
9 May 01:00 |
Cleveland Monsters
|
|
3
-
2
sd
FT
|
|
Belleville Senators
|
|
9 May 01:05 |
Lehigh Valley Phantoms
|
|
2
-
0
FT
|
|
Hershey Bears
|
|
9 May 02:00 |
Milwaukee Admirals
|
|
5
-
3
FT
|
|
Texas Stars
|
|
9 May 04:00 |
Abbotsford Canucks
|
|
3
-
4
FT
|
|
Ontario Reign
|
|
9 May 04:00 |
Coachella Valley Firebirds
|
|
7
-
5
FT
|
|
Calgary Wranglers
|
|
|
|
  |
Canal Digital Ligaen - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 19:15 |
Bakken Bears
BAKK
|
|
94
-
90
FT
|
|
Team FOG Næstved
NAES
|
|
|
|
  |
Seria A2 - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 20:30 |
Urania Milano
|
|
69
-
70
FT
|
|
Tezenis Verona
VERON
|
|
9 May 20:30 |
RivieraBanca Basket Rimini
RBR
|
|
64
-
77
FT
|
|
Sebastiani Rieti
|
|
|
|
  |
Tauron Basket Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Spojnia Stargard
|
|
86
-
82
FT
|
|
Anwil Wloclawek
ANWL
|
|
9 May 20:00 |
Legia Warszawa BC
|
|
90
-
88
FT
|
|
King Wilki Morskie Szczecin
SZCZ
|
|
9 May 20:45 |
WKS Slask Wroclaw
WROC
|
|
102
-
97
FT
|
|
BM Slam Stal Ostrow Wielkopolski
STA
|
|
|
|
  |
Eurovia SBL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Patrioti Levice
LE
|
|
78
-
67
FT
|
|
BC Komárno
KOM
|
|
|
|
  |
OlyBet LBL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:45 |
VEF Riga
VEFR
|
|
81
-
78
FT
|
|
Rigas Zelli
|
|
|
|
  |
LKL
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Pieno zvaigzdes
PIENO
|
|
89
-
124
FT
|
|
Lietuvos Rytas
LIET
|
|
9 May 17:30 |
Siauliai
SIA
|
|
79
-
87
FT
|
|
Panevezio Lietkabelis
LIET
|
|
9 May 18:00 |
BC Mazeikiai
|
|
81
-
93
FT
|
|
Nevezis
NEV
|
|
|
|
  |
Liga Endesa
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Palencia
PAL
|
|
75
-
81
FT
|
|
Monbus Obradoiro
MON
|
|
9 May 20:00 |
BAXI Manresa
MAN
|
|
90
-
81
FT
|
|
Surne Bilbao Basket
BILB
|
|
9 May 21:30 |
FIATC Joventut
JOV
|
|
-
|
|
Iberostar Tenerife
TEN
|
|
|
|
  |
Liga Femenina - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 20:30 |
Perfumerías Avenida
AVEN
|
|
48
-
67
FT
|
|
Valencia B.C
|
|
|
|
  |
Admiral Bundesliga - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
Klosterneuburg dukes
ydK
|
|
69
-
70
FT
|
|
UBSC Raiffeisen Graz
UBSC RG
|
|
9 May 18:00 |
Arkadia Traiskirchen Lions
ATLions
|
|
97
-
70
FT
|
|
Unger Steel Gunners Oberwart
RGO
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:00 |
NH Ostrava
OSTR
|
|
69
-
92
FT
|
|
ERA Basketball Nymburk
NYMB
|
|
|
|
  |
TBL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Mersin BSB
|
|
89
-
80
FT
|
|
Gaziantep Basketbol
GAZ
|
|
|
|
  |
Bundesliga
|
|
|
|
|
9 May 15:30 |
Brose Bamberg BK
BROB
|
|
94
-
65
FT
|
|
SC RASTA Vechta
VECH
|
|
9 May 15:30 |
ratiopharm Ulm
ULM
|
|
91
-
74
FT
|
|
EWE Baskets Oldenburg
OLDN
|
|
9 May 17:00 |
Walter Tigers Tübingen
WaTiTu
|
|
78
-
93
FT
|
|
Hamburg Towers
|
|
9 May 18:30 |
BG Göttingen
GöTT
|
|
88
-
92
FT
|
|
Syntainics MBC
MBC
|
|
|
|
  |
Nacional A - 1st Phase
|
|
|
|
|
9 May 00:00 |
Boca Juniors
BOC
|
|
89
-
52
FT
|
|
Argentino de Junín
ARG
|
|
9 May 01:00 |
Obras Sanitarias
OBR
|
|
91
-
66
FT
|
|
Quimsa
QSA
|
|
9 May 02:00 |
Instituto de Córdoba
INS
|
|
96
-
91
FT
|
|
Unión de Santa Fe
USF
|
|
9 May 02:00 |
Platense
CAP
|
|
69
-
102
FT
|
|
Gimnasia y Esgrima
GYE
|
|
|
|
  |
Super League - Nedflyttningsgrupp
|
|
|
|
|
9 May 17:30 |
Bnei Herzeliya
|
|
89
-
90
FT
|
|
Hapoel Haifa
|
|
|
|
  |
Israel Cup
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Hapoel Beer Sheva
|
|
69
-
74
FT
|
|
Hapoel Jerusalem
HAPJ
|
|
|
|
  |
NBB Liga Nacional - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 00:00 |
Paulistano
PAU
|
|
73
-
80
FT
|
|
Franca
FRA
|
|
9 May 01:00 |
São Paulo
SPB
|
|
86
-
84
FT
|
|
Minas TC
MIN
|
|
|
|
  |
Ferfi NB I Placement
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Budapesti Honved Se
|
|
78
-
77
FT
|
|
NKA UNIVERSITAS PÉCS
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
9 May 09:30 |
Canterbury Rams
|
|
86
-
83
FT
|
|
Taranaki Airs
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupp B
|
|
|
|
|
9 May 01:00 |
Guaiqueríes de Margarita
GDM
|
|
75
-
58
FT
|
|
Gaiteros del Zulia
GDZ
|
|
|
|
  |
NBL - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Rilski Sportist
RIL
|
|
71
-
77
FT
|
|
Spartak Pleven
SPA
|
|
|
|
  |
Liga Uruguaya - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
9 May 00:00 |
Aguada
AGU
|
|
100
-
95
FT
|
|
Malvín
MAL
|
|
9 May 02:30 |
Defensor Sporting
DEF
|
|
97
-
73
FT
|
|
Hebraica Macabi
HEB
|
|
|
|
  |
A-1 Liga - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 18:30 |
KK Cibona
KK C
|
|
97
-
67
FT
|
|
KK Zabok
|
|
9 May 20:15 |
KK Cedevita Junior
CED
|
|
89
-
100
FT
|
|
KK Dinamo Zagreb
KK Dinamo Z
|
|
|
|
  |
CBA - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 13:35 |
Zhejiang Chouzhou Golden Bulls
|
|
95
-
108
FT
|
|
Xinjiang Flying Tigers
|
|
|
|
  |
1 Deild Men playoffs
|
|
|
|
|
9 May 21:15 |
Sindri
|
|
-
|
|
ÍR
|
|
|
|
  |
Dominos Deilid Women playoffs
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Stjarnan W
|
|
86
-
79
FT
|
|
Keflavik W
|
|
|
|
  |
Olís Deild - Damer - Slutspel
|
|
|
|
|
9 May 19:00 |
Valur W
|
|
28
-
27
FT
|
|
Haukar W
|
|
|
|
  |
Superleague 5-8
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
HC Dinamo-Viktor Stavropol
DYNV
|
|
33
-
23
FT
|
|
HC Dynamo Astrakhan
DYNA
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Advantage Cars Prague Open - Prague
|
|
|
|
|
9 May 11:00 |
Roca Batalla
Roca Batalla
|
|
1
-
2
slut
|
|
Onclin
Onclin
|
|
9 May 11:00 |
Molcan
Molcan
|
|
2
-
0
slut
|
|
Couacaud
Couacaud
|
|
9 May 11:00 |
Faria
Faria
|
|
0
-
2
slut
|
|
Molleker
Molleker
|
|
9 May 12:15 |
Riedi
Riedi
|
|
0
-
2
slut
|
|
Rocha
Rocha
|
|
9 May 12:15 |
Kodat
Kodat
|
|
2
-
1
slut
|
|
Chidekh
Chidekh
|
|
9 May 12:15 |
Gill
Gill
|
|
1
-
2
slut
|
|
Barranco Cosano
Barranco Cosano
|
|
9 May 13:30 |
Fonio
Fonio
|
|
2
-
1
slut
|
|
Bonzi
Bonzi
|
|
9 May 13:30 |
Trungelliti
Trungelliti
|
|
0
-
1
slut
|
|
Vesely
Vesely
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Challenger Francavilla al Mare - Francavilla
|
|
|
|
|
9 May 11:00 |
Elias
Elias
|
|
1
-
2
slut
|
|
Moller
Moller
|
|
9 May 12:15 |
Berrettini
Berrettini
|
|
2
-
1
slut
|
|
Galarneau
Galarneau
|
|
9 May 16:00 |
Droguet
Droguet
|
|
2
-
0
slut
|
|
Guerrieri
Guerrieri
|
|
9 May 19:30 |
Piraino
Piraino
|
|
2
-
1
slut
|
|
Boyer
Boyer
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - DANUBE Upper Austria Open - Mauthausen
|
|
|
|
|
9 May 10:30 |
Kuzmanov
Kuzmanov
|
|
2
-
1
slut
|
|
Neumayer
Neumayer
|
|
9 May 11:45 |
Kovalik
Kovalik
|
|
2
-
0
slut
|
|
Heide
Heide
|
|
9 May 13:00 |
Landaluce
Landaluce
|
|
0
-
2
slut
|
|
Schwaerzler
Schwaerzler
|
|
9 May 14:15 |
Melzer
Melzer
|
|
2
-
0
slut
|
|
Burruchaga
Burruchaga
|
|
|
|
  |
ATP Double - Internazionali BNL d'Italia - Rome
|
|
|
|
|
9 May 11:00 |
F.Auger-Aliassime/F.Tiafoe
F.Auger-Aliassime/F.Tiafoe
|
|
1
-
2
slut
|
|
A.Bublik/B.Shelton
A.Bublik/B.Shelton
|
|
9 May 12:15 |
T.Fritz/T.Paul
T.Fritz/T.Paul
|
|
1
-
2
slut
|
|
F.Cerundolo/T.Etcheverry
F.Cerundolo/T.Etcheverry
|
|
9 May 13:30 |
A.Krajicek/N.Skupski
A.Krajicek/N.Skupski
|
|
1
-
2
slut
|
|
M.Melo/A.Zverev
M.Melo/A.Zverev
|
|
9 May 14:45 |
S.Baez/T.Seyboth Wild
S.Baez/T.Seyboth Wild
|
|
2
-
0
slut
|
|
T.Griekspoor/H.Hurkacz
T.Griekspoor/H.Hurkacz
|
|
|
|
  |
WTA Double - Internazionali BNL d'Italia - Rome
|
|
|
|
|
9 May 15:15 |
M.Andreeva/V.Zvonareva
M.Andreeva/V.Zvonareva
|
|
-
|
|
M.Linette/S.Zheng
M.Linette/S.Zheng
|
|
9 May 15:15 |
S.Aoyama/A.Krunic
S.Aoyama/A.Krunic
|
|
-
|
|
K.Siniakova/T.Townsend
K.Siniakova/T.Townsend
|
|
9 May 15:15 |
A.Kalinina/D.Yastremska
A.Kalinina/D.Yastremska
|
|
2
-
0
slut
|
|
E.Alexandrova/Y.Sizikova
E.Alexandrova/Y.Sizikova
|
|
|
|
  |
Suomen Cup
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
LPS
LPS
|
|
0
-
5
FT
|
|
IFK Mariehamn
IFK
|
|
9 May 14:00 |
FC Jazz
FC Jazz
|
|
7
-
8
FT
|
|
TPS
TPS
|
|
9 May 16:15 |
VaKP
|
|
2
-
4
FT
|
|
P-Iirot
PIirt
|
|
9 May 17:00 |
PuiU
PuiU
|
|
1
-
3
FT
|
|
GrIFK
GrIFK
|
|
9 May 17:30 |
KPV
KPV
|
|
4
-
0
FT
|
|
FF Jaro
FF Jaro
|
|
9 May 19:00 |
Haka 2
|
|
0
-
4
FT
|
|
FC Inter Turku 2
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
9 May 15:00 |
Ismaily SC
ISM
|
|
1
-
0
FT
|
|
El Dakhleya
DAK
|
|
9 May 18:00 |
Smouha
SMO
|
|
1
-
2
FT
|
|
ZED FC
|
|
|
|
  |
Premier League - Championship Group
|
|
|
|
|
9 May 18:30 |
Hapoel Be'er Sheva
HBS
|
|
2
-
1
FT
|
|
Maccabi Bnei Raina
MBR
|
|
9 May 18:30 |
Hapoel Haifa
HHA
|
|
1
-
2
FT
|
|
Bnei Sakhnin
BNS
|
|
|
|
  |
Canadian Championship
|
|
|
|
|
9 May 01:00 |
CS Saint-Laurent
|
|
0
-
3
FT
|
|
Toronto FC
TOR
|
|
9 May 01:00 |
Atlético Ottawa
ATO
|
|
0
-
0
FT
|
|
Pacific FC
PFC
|
|
|
|
  |
NWSL
|
|
|
|
|
9 May 02:00 |
Houston Dash
HOU
|
|
0
-
1
FT
|
|
NJ/NY Gotham FC
GFC
|
|
9 May 04:00 |
San Diego Wave FC
SDW
|
|
2
-
0
FT
|
|
Utah Royals FC
UTA
|
|
9 May 04:00 |
OL Reign FC
RFC
|
|
0
-
0
FT
|
|
Kansas City Current
KAN
|
|
|
|
  |
Primera División - Clausura Playoffs
|
|
|
|
|
9 May 03:30 |
Isidro Metapán
IME
|
|
2
-
0
FT
|
|
Luis Ángel Firpo
FIR
|
|
9 May 23:30 |
11 Deportivo
ODA
|
|
-
|
|
Alianza FC
ALI
|
|
9 May 23:30 |
Platense Municipal
CDP
|
|
-
|
|
Municipal Limeño
MUN
|
|
|
|
  |
Div 1 Norra, dam
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
IFK Östersund W
|
|
1
-
1
FT
|
|
Heffnersklubbans BK W
|
|
9 May 15:30 |
Team TG FF W
TGFF
|
|
3
-
0
FT
|
|
Alnö IF W
|
|
|
|
  |
Div 1 Mellersta, dam
|
|
|
|
|
9 May 14:00 |
Smedby AIS W
SAIS
|
|
2
-
4
FT
|
|
IF Elfsborg W
|
|
|
|
  |
Div 1 Södra, dam
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
Onsala BK W
|
|
1
-
1
FT
|
|
Älmhults IF W
ÄLM
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
9 May 00:40 |
Búcaros de Bucaramanga
BUB
|
|
93
-
91
FT
|
|
Motilones del Norte
MDN
|
|
9 May 02:40 |
Titanes de Barranquilla
TDB
|
|
78
-
68
FT
|
|
Cimarrones del Chocó
CIC
|
|
|
|
  |
Div 4 - Serie
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
Ýmir
|
|
5
-
3
FT
|
|
KH
|
|
9 May 18:00 |
Kría
|
|
2
-
1
FT
|
|
KÁ
|
|
9 May 20:00 |
RB
|
|
2
-
3
FT
|
|
Hamar
|
|
|
|
  |
DFB Pokal Women
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
FC Bayern München W
FC BMün
|
|
0
-
2
FT
|
|
VfL Wolfsburg W
WOLF
|
|
|
|
  |
TB2L - Play Offs
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
Ayos Spor
|
|
70
-
56
FT
|
|
Konya BBSK
|
|
|
|
  |
NBL - Degradering
|
|
|
|
|
9 May 17:00 |
SK Slavia Praha
SP
|
|
92
-
69
FT
|
|
QANTO Turi Svitavy
SVIT
|
|
|
|
  |
Süperlig Women Playoffs
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
ARMADA PRAXIS YALIKAVAK SPOR
|
|
38
-
36
FT
|
|
KASTAMONU BLD
|
|
|
|
  |
Superlig Women - 5th-8th places
|
|
|
|
|
9 May 13:00 |
GÖRELE BLD
|
|
29
-
23
FT
|
|
Izmir Konak Belediyesi SK
|
|
9 May 15:00 |
ÜSKÜDAR BLD
|
|
29
-
40
FT
|
|
Bursa Osmangazi Belediyesine
|
|
|
|
  |
ATP - Challenger Tour - Wuxi Open - Wuxi
|
|
|
|
|
9 May 05:00 |
Wu
Wu
|
|
2
-
0
slut
|
|
Echargui
Echargui
|
|
9 May 05:00 |
Purcell
Purcell
|
|
0
-
2
slut
|
|
Gerasimov
Gerasimov
|
|
9 May 06:15 |
Schoolkate
Schoolkate
|
|
0
-
2
slut
|
|
Cui
Cui
|
|
9 May 07:30 |
Xiao
Xiao
|
|
0
-
2
slut
|
|
Bu
Bu
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Santos Brasil Tennis Cup - Santos
|
|
|
|
|
9 May 16:00 |
Kuzuhara
Kuzuhara
|
|
2
-
1
slut
|
|
Kirkin
Kirkin
|
|
9 May 18:00 |
Habib
Habib
|
|
2
-
0
slut
|
|
Roncadelli
Roncadelli
|
|
9 May 21:00 |
Vallejo
Vallejo
|
|
-
|
|
Bueno
Bueno
|
|
9 May 23:00 |
Lingua Lavallen
Lingua Lavallen
|
|
-
|
|
Olivo
Olivo
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
9 May 02:00 |
Aguada Santeros
AGU
|
|
93
-
91
FT
|
|
San Germán Atléticos
SGA
|
|
9 May 02:00 |
Santurce Cangrejeros
SAN
|
|
-
|
|
Criollos de Caguas
|
|
9 May 02:00 |
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
91
-
99
FT
|
|
Carolina Gigantes
CAR
|
|