|
|
  |
Div 3 - N Norrland
|
|
|
|
|
29 Jun 14:30 |
Ohtana/Pajala FF
|
|
-
|
|
Infjärdens SK
InSK
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Svealand
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
IFK Visby
VIS
|
|
-
|
|
IK Viljan Strängnäs
IKV
|
|
|
|
  |
Div 3 - NÖ Götaland
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Grebo IK
GIK
|
|
-
|
|
IF Haga
IFH
|
|
29 Jun 16:00 |
Myresjö-Vetlanda FK
|
|
-
|
|
Hjulsbro IK
HjIK
|
|
29 Jun 18:00 |
Valdemarsviks IF
|
|
-
|
|
Waggeryds IK
WAGG
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
IFK Klagshamn
IFKK
|
|
-
|
|
Veberöds AIF
VAIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Strömtorps IK
StIK
|
|
-
|
|
IF Viken
IFV
|
|
29 Jun 13:00 |
IFK Tidaholm
IFKT
|
|
-
|
|
Sörstafors Kolbäck FK
|
|
29 Jun 13:00 |
Skara FC
SkFC
|
|
-
|
|
Forshaga IF
FIF
|
|
29 Jun 14:00 |
Tidaholms GoIF
TID
|
|
-
|
|
Grums IK
|
|
|
|
  |
Div 3 - SV Götaland
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Markaryds IF
MaIF
|
|
-
|
|
Kinna IF
KIF
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Shakhtyor Soligorsk
SOL
|
|
-
|
|
Zhodino
TORP
|
|
29 Jun 17:00 |
Neman
GROD
|
|
-
|
|
Smorgon
SMOR
|
|
29 Jun 19:00 |
BATE
BATE Brsv
|
|
-
|
|
Dinamo Minsk
DMNSK
|
|
|
|
  |
Meistriliiga
|
|
|
|
|
29 Jun 13:30 |
Trans Narva
TRNN
|
|
-
|
|
Levadia Tallinn
LVTL
|
|
29 Jun 13:30 |
Nomme Utd
|
|
-
|
|
Flora Tallinn
FTL
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupo A
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
PPJ
PPJ
|
|
-
|
|
MyPa
MyPa
|
|
29 Jun 15:00 |
PEPO
PEPO
|
|
-
|
|
FC Futura
Futura
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupo B
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
HJS Akatemia
|
|
-
|
|
P-Iirot
PIirt
|
|
29 Jun 16:00 |
EBK
EBK
|
|
-
|
|
FC Honka/Akatemia
Hnk/Aka
|
|
|
|
  |
Kakkonen - Grupo C
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Närpes Kraft
NäK
|
|
-
|
|
OPS
OPS
|
|
29 Jun 18:00 |
JS Hercules
Hercls
|
|
-
|
|
JBK
JBK
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Toukolan Teräs
|
|
-
|
|
GrIFK/U23
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group B
|
|
|
|
|
29 Jun 13:15 |
Ponnistus
PONS
|
|
-
|
|
FC FINNKURD
Finn
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
29 Jun 15:30 |
HyPS
HPS
|
|
-
|
|
FC Kuusysi
Kuu
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Pohjois-Suomi
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
HauPa
HauPa
|
|
-
|
|
Rovaniemi United
Roi Utd
|
|
29 Jun 15:00 |
KePS
KPS
|
|
-
|
|
PonPa
|
|
29 Jun 16:00 |
KajHa
KHFC
|
|
-
|
|
Villan Pojat
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(AC) & Keski-Suomi
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
NiemU
|
|
-
|
|
LehPa
LPFC
|
|
29 Jun 14:00 |
Yllätys
|
|
-
|
|
ToU
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
HaPK Edustus
HaPK
|
|
-
|
|
Fc LaPa
|
|
29 Jun 18:00 |
LAUTP
|
|
-
|
|
KJP
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Pato
Pato
|
|
-
|
|
FC Haka j.
HakaJ
|
|
29 Jun 14:00 |
TP-49
|
|
-
|
|
Ylöjärvi United FC
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(A) Länsi-Suomi
|
|
|
|
|
29 Jun 17:00 |
IFK Mariehamn 2
|
|
-
|
|
EuPa
EuPa
|
|
|
|
  |
2.delid
|
|
|
|
|
29 Jun 16:00 |
Hottur / Huginn
|
|
-
|
|
Selfoss
SELF
|
|
29 Jun 16:00 |
KFG Gardabaer
|
|
-
|
|
Vikingur Olafsvik
VIKO
|
|
29 Jun 16:00 |
Aegir
|
|
-
|
|
Fjardabyggd/Leiknir
|
|
29 Jun 18:00 |
KF Fjallabyggd
KF
|
|
-
|
|
Throttur Vogar
|
|
|
|
  |
Mjólkurbikar kvenna - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Valur W
|
|
-
|
|
Throttur W
|
|
|
|
  |
3.delid
|
|
|
|
|
29 Jun 18:00 |
Kari
|
|
-
|
|
Magni
|
|
|
|
  |
3. Division - 1
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Førde
FRD
|
|
-
|
|
Haugesund 2
HAU2
|
|
29 Jun 14:00 |
Djerv 1919
DJ1919
|
|
-
|
|
Frøya
FR
|
|
29 Jun 14:00 |
Os
OS
|
|
-
|
|
Sandviken
|
|
29 Jun 14:00 |
Stord
STRD
|
|
-
|
|
Bjarg
BJA
|
|
29 Jun 15:00 |
Florø
FLR
|
|
-
|
|
Fana
FAN
|
|
29 Jun 15:00 |
Årdal
ARD
|
|
-
|
|
Askøy
ASK
|
|
|
|
  |
3. Division - 2
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Madla
MAD
|
|
-
|
|
Mandalskameratene
MLSK
|
|
29 Jun 15:00 |
Start 2
STA2
|
|
-
|
|
Staal Jørpeland
STAAJ
|
|
29 Jun 15:00 |
Fram Larvik
FRAML
|
|
-
|
|
Vigør
VIG
|
|
29 Jun 15:00 |
Sola
SOL
|
|
-
|
|
Brodd
BDD
|
|
29 Jun 16:00 |
Vidar
VDR
|
|
-
|
|
Odd 2
|
|
29 Jun 16:00 |
Pors
PG
|
|
-
|
|
Sandnes Ulf 2
SANU2
|
|
|
|
  |
3. Division - 3
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Flint
FLI
|
|
-
|
|
Oppsal
OPP
|
|
29 Jun 14:00 |
Skeid 2
SKEID2
|
|
-
|
|
Bærum
BSK
|
|
29 Jun 15:00 |
Sarpsborg 08 2
SAPR2
|
|
-
|
|
Nordstrand
NSTR
|
|
29 Jun 15:00 |
KFUM 2
|
|
-
|
|
Gamle Oslo
|
|
29 Jun 15:00 |
Åskollen
|
|
-
|
|
Frigg
FGG
|
|
|
|
  |
1. Divisjon Kvinner
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Tromsø IL 2020
|
|
-
|
|
Kil/Hemne
|
|
29 Jun 15:00 |
Øvrevoll Hosle
|
|
-
|
|
Viking W
|
|
29 Jun 15:00 |
Hønefoss BK
|
|
-
|
|
Odd
OD
|
|
|
|
  |
4. Div. - 1 Østfold
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Drøbak-Frogn
DRO/FR
|
|
-
|
|
Sarpsborg FK
SFK
|
|
29 Jun 15:00 |
Askim Fotball
|
|
-
|
|
Lisleby
LIS
|
|
|
|
  |
4. Div. - 2 Akershus
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Fjellhamar
FHAM
|
|
-
|
|
Rælingen
RLG
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Gran
GRAN
|
|
-
|
|
Ridabu
|
|
29 Jun 15:00 |
Nybergsund IL Trysil
NYT
|
|
-
|
|
Brumunddal 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 12 Agder
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Express
EXP
|
|
-
|
|
Søgne
SG
|
|
29 Jun 15:00 |
Donn
DON
|
|
-
|
|
Randesund
RAN
|
|
29 Jun 15:00 |
Trauma
TRA
|
|
-
|
|
Flekkefjord
FLKFJ
|
|
|
|
  |
4. Div. - 20 Nordmøre og Romsdal
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Elnesvågen
|
|
-
|
|
Dahle
DAH
|
|
|
|
  |
4. Div. - 24 Hålogaland
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Lofoten
LOF
|
|
-
|
|
Svolvær
|
|
|
|
  |
4. Div. - 25 Troms
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Salangen
SALG
|
|
-
|
|
Hamna
HA
|
|
29 Jun 15:00 |
Finnsnes
FNSN
|
|
-
|
|
Lyngen/Karnes
LYN/K
|
|
29 Jun 19:00 |
Tromsø 2
TROM2
|
|
-
|
|
Tromsdalen 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 26 Finnmark
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Hammerfest
|
|
-
|
|
Nordlys
|
|
|
|
  |
Latvian First League
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Ogre United
|
|
-
|
|
FK Smiltene/BJSS
|
|
29 Jun 16:00 |
SK Super Nova
|
|
-
|
|
AFA Olaine
|
|
29 Jun 18:00 |
Skanstes
|
|
-
|
|
Ventspils
VEN
|
|
|
|
  |
A Lyga
|
|
|
|
|
29 Jun 16:00 |
FK Panevezys
|
|
-
|
|
Banga
BNG
|
|
|
|
  |
S-Liga
|
|
|
|
|
29 Jun 12:00 |
Tanjong Pagar
|
|
-
|
|
DPMM FC
|
|
29 Jun 12:00 |
Balestier Khalsa
BlsrKs
|
|
-
|
|
Young Lions
|
|
|
|
  |
Gaúcho 2nd. Division - Grupo A
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Cruzeiro RS
CRU
|
|
-
|
|
Veranópolis
VER
|
|
|
|
  |
Gaúcho 2nd. Division - Grupo B
|
|
|
|
|
29 Jun 20:30 |
Monsoon FC
MFC
|
|
-
|
|
Grêmio Bagé
GBA
|
|
|
|
  |
Baiano - Série B
|
|
|
|
|
29 Jun 20:00 |
Jacobinense
JFC
|
|
-
|
|
Vitória da Conquista
VDC
|
|
29 Jun 23:00 |
Colo Colo
COL
|
|
-
|
|
SSA
ssa
|
|
|
|
  |
Carioca 2nd Division - 1st Phase
|
|
|
|
|
29 Jun 19:45 |
Resende
RES
|
|
-
|
|
America RJ
ARJ
|
|
29 Jun 19:45 |
Olaria
OLA
|
|
-
|
|
Artsul
ART
|
|
29 Jun 19:45 |
Gonçalense
GON
|
|
-
|
|
Duque de Caxias
DUQ
|
|
29 Jun 19:45 |
Americano
ANO
|
|
-
|
|
Cabofriense
CAB
|
|
29 Jun 19:45 |
Maricá
MFC
|
|
-
|
|
CEAC/Araruama
CA
|
|
|
|
  |
Federal A - Grupo 2
|
|
|
|
|
29 Jun 20:30 |
Ciudad de Bolívar
CCB
|
|
-
|
|
Huracán Las Heras
HLH
|
|
29 Jun 20:30 |
Argentino Monte Maíz
CDA
|
|
-
|
|
Ferro General Pico
FGP
|
|
|
|
  |
Primera C - Apertura
|
|
|
|
|
29 Jun 20:00 |
Victoriano Arenas
VAR
|
|
-
|
|
Central Córdoba
CCO
|
|
29 Jun 20:00 |
Leandro Nicéforo Alem
LNA
|
|
-
|
|
Puerto Nuevo
PNU
|
|
29 Jun 20:00 |
Central Ballester
BAL
|
|
-
|
|
Lugano
LUG
|
|
29 Jun 20:00 |
Real Pilar
RPI
|
|
-
|
|
Luján
LUJ
|
|
29 Jun 20:00 |
Argentino de Rosario
ARO
|
|
-
|
|
El Porvenir
POR
|
|
|
|
  |
Super Liga
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Wuhan Three Towns
|
|
-
|
|
Nantong Zhiyun
N Z
|
|
29 Jun 13:35 |
Shanghai Port
SSIPG
|
|
-
|
|
Zhejiang Professional
|
|
29 Jun 13:35 |
Tianjin Teda
TnjTd
|
|
-
|
|
Shenzhen Xinpengcheng
|
|
|
|
  |
K League 1
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Gimcheon Sangmu
|
|
2
-
0
Jugado
|
|
Daegu
|
|
29 Jun 12:00 |
Jeonbuk
JEON
|
|
-
|
|
Seoul
SEO
|
|
29 Jun 13:00 |
Daejeon
|
|
-
|
|
Suwon City
|
|
|
|
  |
K League 2
|
|
|
|
|
29 Jun 12:00 |
Gimpo Citizen FC
|
|
-
|
|
Cheonan City
|
|
29 Jun 12:30 |
Busan
|
|
-
|
|
Seongnam
SIC
|
|
|
|
  |
Jordan Cup
|
|
|
|
|
29 Jun 18:30 |
Al Hussein SC
|
|
-
|
|
Al Wehdat SC
WSC
|
|
|
|
  |
Northern NSW
|
|
|
|
|
29 Jun 06:30 |
Lambton J.
LamJaf
|
|
2
-
1
Jugado
|
|
Maitland
MAI
|
|
29 Jun 06:30 |
Adamstown Rosebud
AdamRo
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Lake Macquarie
LaMacq
|
|
29 Jun 06:30 |
Edgeworth E.
EdgeEa
|
|
3
-
0
Jugado
|
|
Valentine
ValPh
|
|
29 Jun 08:30 |
New Lambton
|
|
0
-
1
Jugado
|
|
Cooks Hill United
|
|
|
|
  |
New South Wales
|
|
|
|
|
29 Jun 07:00 |
Western Sydney Wanderers FC Youth
|
|
0
-
2
Jugado
|
|
Wollongong Wolves
Wolves
|
|
29 Jun 08:30 |
Sutherland Sharks
SuthSha
|
|
0
-
1
Jugado
|
|
Sydney Utd
SdnUni
|
|
29 Jun 09:00 |
Sydney Olympic
SdnOly
|
|
2
-
1
Jugado
|
|
Manly Utd
ManUni
|
|
29 Jun 09:00 |
Central Coast U21
|
|
3
-
0
Jugado
|
|
Western Spirit
|
|
29 Jun 09:30 |
APIA Leichhardt Youth
API
|
|
5
-
0
Jugado
|
|
St. George FC
StGeo
|
|
29 Jun 11:00 |
Blacktown City
BlckCDemn
|
|
1
-
2
Jugado
|
|
St. George City
|
|
|
|
  |
South Australian League
|
|
|
|
|
29 Jun 07:30 |
Modbury Jets
ModJts
|
|
3
-
3
Jugado
|
|
South Adelaide
SouAde
|
|
29 Jun 07:30 |
Adelaide U21
|
|
2
-
2
Jugado
|
|
Adelaide Olympic
|
|
29 Jun 07:30 |
Adelaide Raiders
AdeRai
|
|
2
-
2
Jugado
|
|
Adelaide Comets
AdeCom
|
|
29 Jun 11:30 |
Croydon Kings
CroyK
|
|
2
-
3
Jugado
|
|
NE MetroStars
NoEaMetrS
|
|
|
|
  |
Victoria League
|
|
|
|
|
29 Jun 07:00 |
Manningham United Blues
|
|
4
-
0
Jugado
|
|
St Albans
St Al
|
|
29 Jun 07:00 |
Altona Magic
Alt
|
|
1
-
0
Jugado
|
|
Port Melbourne Sharks
MelSha
|
|
29 Jun 11:00 |
Dandenong Thunder
Dan
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Green Gully
GrGu
|
|
29 Jun 11:00 |
Hume City
Hum
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Melbourne Knights
MelKni
|
|
|
|
  |
Western Australian League
|
|
|
|
|
29 Jun 09:00 |
Perth RedStar
|
|
3
-
1
Jugado
|
|
Armadale
ARM
|
|
29 Jun 09:00 |
Bayswater
BayC
|
|
1
-
4
Jugado
|
|
Stirling Macedonia
|
|
29 Jun 09:00 |
Perth Glory U21
PeGloY
|
|
3
-
4
Jugado
|
|
Balcatta
BAL
|
|
29 Jun 09:00 |
Floreat Athena
FloA
|
|
4
-
2
Jugado
|
|
Western Knights
WeKni
|
|
29 Jun 09:00 |
Inglewood Utd
IngUni
|
|
4
-
1
Jugado
|
|
Perth SC
PERTH
|
|
29 Jun 09:00 |
Fremantle City
|
|
4
-
2
Jugado
|
|
Olympic Kingsway
OK
|
|
|
|
  |
Tasmania Premiere League
|
|
|
|
|
29 Jun 06:15 |
Launceston United
LU
|
|
-
|
|
Riverside Olympic
|
|
29 Jun 06:30 |
Clarence Zebras
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Launceston
LauC
|
|
29 Jun 10:30 |
Kingborough Lions
KINGLI
|
|
3
-
7
Jugado
|
|
Glenorchy Knights
GLEKN
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Kyzylzhar
|
|
-
|
|
Shakhtar Karagandy
SHAK
|
|
29 Jun 17:00 |
FC Astana
AST
|
|
-
|
|
K. Almaty
KAIR
|
|
29 Jun 17:00 |
Ordabasy
ORDA
|
|
-
|
|
Kaisar Kyzylorda
KAYS
|
|
|
|
  |
J-League Division 3
|
|
|
|
|
29 Jun 09:00 |
Yamaga
MtsmtYm
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Nagano
|
|
29 Jun 10:00 |
Osaka
|
|
4
-
1
Jugado
|
|
Tegevajaro Miyazaki
Miyazaki
|
|
29 Jun 11:00 |
Giravanz Kitakyushu
GrvnzKtk
|
|
2
-
1
Jugado
|
|
Fukushima Utd
|
|
29 Jun 11:00 |
YSCC
YS&CC
|
|
1
-
0
Jugado
|
|
Azul Claro Numazu
ACN
|
|
29 Jun 11:00 |
Toyama
KtllTm
|
|
0
-
0
Jugado
|
|
Sagamihara
|
|
29 Jun 11:00 |
Nara Club
|
|
2
-
2
Jugado
|
|
Gainare Tottori
GnrTttr
|
|
29 Jun 12:00 |
Omiya Ardija
OmiyaAr
|
|
-
|
|
Grulla Morioka
|
|
29 Jun 12:00 |
Gifu
Gifu
|
|
-
|
|
Vanraure
|
|
|
|
  |
J-League Division 2
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Kumamoto
RssKmmt
|
|
4
-
0
Jugado
|
|
Ehime
Ehime
|
|
29 Jun 11:00 |
Iwaki
|
|
0
-
4
Jugado
|
|
Yokohama FC
Ykhm
|
|
29 Jun 11:00 |
Mito
MitoHllhck
|
|
1
-
1
Jugado
|
|
Renofa Yamaguchi
|
|
29 Jun 12:00 |
Tokushima
TkshmVt
|
|
-
|
|
V-Varen Nagasaki
V-VarenNgs
|
|
29 Jun 12:00 |
Kusatsu
ThspKsts
|
|
-
|
|
Fujieda MYFC
|
|
29 Jun 12:00 |
Vegalta Sendai
VgltSnd
|
|
-
|
|
Tochigi
TCHG
|
|
29 Jun 12:00 |
Oita Trinita
OitaTr
|
|
-
|
|
Kofu
VntfKofu
|
|
|
|
  |
Meistaradeildin
|
|
|
|
|
29 Jun 18:00 |
B36 Tórshavn
B36
|
|
-
|
|
Skála ÍF
SKA
|
|
29 Jun 18:00 |
Víkingur Gøta
VIK
|
|
-
|
|
EB/Streymur
EBS
|
|
|
|
  |
NISA - Temporada regular
|
|
|
|
|
29 Jun 01:00 |
Michigan Stars FC
MSF
|
|
1
-
3
Jugado
|
|
Club de Lyon
CDL
|
|
29 Jun 18:00 |
Georgia Lions
|
|
-
|
|
Maryland Bobcats FC
MBF
|
|
|
|
  |
AIHL League
|
|
|
|
|
29 Jun 07:30 |
Central Coast Rhinos
|
|
6
-
3
Jugado
|
|
Brisbane Lightning
|
|
29 Jun 09:00 |
Melbourne Ice
|
|
6
-
9
Jugado
|
|
Sydney Bears
|
|
29 Jun 09:00 |
Sydney Ice Dogs
|
|
3
-
1
Jugado
|
|
Adelaide Adrenaline
|
|
29 Jun 09:15 |
Canberra Brave
|
|
7
-
3
Jugado
|
|
Newcastle North Stars
|
|
|
|
  |
FIBA World Championship - U17 - Grupo C
|
|
|
|
|
29 Jun 18:30 |
Argentina-U17
ARG-U17
|
|
-
|
|
Italy-U17
ITA-U17
|
|
29 Jun 19:00 |
Turkey-U17
TUR-U17
|
|
-
|
|
New Zealand-U17
|
|
|
|
  |
FIBA World Championship - U17 - Grupo D
|
|
|
|
|
29 Jun 13:30 |
Egypt-U17
EGY-U17
|
|
-
|
|
Australia-U17
AUS-U17
|
|
29 Jun 14:00 |
Germany-U17
GER-U17
|
|
-
|
|
Canada-U17
CAN-U17
|
|
|
|
  |
FIBA World Championship - U17 - Grupo A
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Spain-U17
ESP-U17
|
|
89
-
63
Jugado
|
|
Puerto Rico-U17
PUR-U17
|
|
29 Jun 11:30 |
Lithuania-U17
LTU-U17
|
|
-
|
|
Philippines-U17
PHI-U17
|
|
|
|
  |
FIBA World Championship - U17 - Grupo B
|
|
|
|
|
29 Jun 16:00 |
China-U17
CHN-U17
|
|
-
|
|
Guinea-U17
|
|
29 Jun 16:30 |
USA-U17
USA-U17
|
|
-
|
|
France-U17
FRA-U17
|
|
|
|
  |
NBL 1 North - Men
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Ipswich Force
Ips
|
|
90
-
71
Jugado
|
|
Logan Thunder
Log
|
|
29 Jun 11:00 |
Northside Wizards
|
|
117
-
103
Jugado
|
|
South West Metro Pirates
SWM
|
|
29 Jun 11:00 |
North Gold Coast Seahawks
|
|
89
-
118
Jugado
|
|
Rockhampton Rockets
Rock
|
|
29 Jun 11:30 |
Sunshine Coast Phoenix
|
|
77
-
91
Jugado
|
|
Gold Coast Rollers
GCR
|
|
29 Jun 12:00 |
Brisbane Capitals
Bri
|
|
106
-
79
Jugado
|
|
Townsville Heat
Town
|
|
29 Jun 13:00 |
Darwin Salties
|
|
-
|
|
Mackay Meteors
Mac
|
|
|
|
  |
NBL 1 South - Men
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Bendigo Braves
Bendi
|
|
80
-
83
Jugado
|
|
Eltham
Elt
|
|
29 Jun 11:30 |
Nunawading
Nunawad
|
|
80
-
97
Jugado
|
|
Mt Gambier
Mt Gam
|
|
29 Jun 11:30 |
Ballarat
Ballar
|
|
87
-
81
Jugado
|
|
Melbourne Tigers
Melbour
|
|
29 Jun 11:30 |
Casey Cavaliers
|
|
74
-
100
Jugado
|
|
Frankston
Franks
|
|
29 Jun 12:00 |
NW Tasmania
NW Tas
|
|
-
|
|
Kilsyth
Kilsyt
|
|
29 Jun 12:00 |
Keilor Thunder
|
|
-
|
|
Dandenong
Danden
|
|
29 Jun 12:00 |
Hobart Chargers
Hobart
|
|
99
-
76
Jugado
|
|
Diamond Valley
Dia
|
|
|
|
  |
NBL 1 Central - Men
|
|
|
|
|
29 Jun 12:30 |
Forestville Eagles
FoE
|
|
-
|
|
North Adelaide Rockets
NAR
|
|
29 Jun 12:45 |
Eastern Mavericks
EaM
|
|
-
|
|
Norwood Flames
NorF
|
|
29 Jun 12:45 |
Southern Tigers
SouT
|
|
-
|
|
West Adelaide Bearcats
WAB
|
|
29 Jun 12:45 |
Sturt Sabres
StS
|
|
-
|
|
Central Districts Lions
CDL
|
|
29 Jun 12:45 |
Woodville Warriors
WooW
|
|
-
|
|
South Adelaide Panthers
SAP
|
|
|
|
  |
NBL 1 West - Men
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Perth Redbacks
PerRe
|
|
-
|
|
Joondalup Wolves
JoonWo
|
|
29 Jun 13:00 |
Lakeside Lightning
LakeLi
|
|
-
|
|
Geraldton Buccaneers
GeralBu
|
|
29 Jun 13:00 |
Perry Lakes Hawks
PLHa
|
|
-
|
|
South West Slammers
SWSla
|
|
29 Jun 13:30 |
Beeliar Boodjar
|
|
-
|
|
Rockingham Flames
RockiF
|
|
29 Jun 14:00 |
Warwick Senators
StirSe
|
|
-
|
|
Goldfields Giants
GoldGi
|
|
29 Jun 14:30 |
Kalamunda Eastern Suns
KalaES
|
|
-
|
|
Mandurah Magic
ManMa
|
|
|
|
  |
NBL 1 North - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 09:00 |
Northside Wizards W
|
|
68
-
78
Jugado
|
|
South West Metro Pirates W
SWM W
|
|
29 Jun 09:00 |
Ipswich Force W
Ips W
|
|
79
-
74
Jugado
|
|
Logan Thunder W
Log W
|
|
29 Jun 09:00 |
North Gold Coast Seahawks W
|
|
73
-
84
Jugado
|
|
Rockhampton W
Rock W
|
|
29 Jun 09:30 |
Sunshine Coast Phoenix W
|
|
75
-
67
Jugado
|
|
Gold Coast Rollers W
GCR W
|
|
29 Jun 10:00 |
Brisbane Capitals W
Bri W
|
|
78
-
95
Jugado
|
|
Townsville Flames W
Town W
|
|
29 Jun 11:00 |
Darwin Salties W
|
|
75
-
61
Jugado
|
|
Mackay Meteorettes W
Mac W
|
|
|
|
  |
NBL 1 South - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 09:00 |
Bendigo W
Bendi
|
|
73
-
86
Jugado
|
|
Eltham Wildcats W
Elt W
|
|
29 Jun 09:30 |
Nunawading W
Nunawad
|
|
84
-
66
Jugado
|
|
Mt. Gambier W
|
|
29 Jun 09:30 |
Ballarat W
Ballar
|
|
76
-
51
Jugado
|
|
Melbourne Tigers W
Melbo
|
|
29 Jun 09:30 |
Casey Cavaliers W
|
|
83
-
85
Jugado
|
|
Frankston W
Frank
|
|
29 Jun 10:00 |
Launceston W
Launces
|
|
68
-
76
Jugado
|
|
Kilsyth W
Kilsyt
|
|
29 Jun 10:00 |
Hobart Chargers W
Hobart
|
|
76
-
64
Jugado
|
|
Diamond Valley W
Dia W
|
|
29 Jun 10:00 |
Keilor Thunder W
|
|
56
-
83
Jugado
|
|
Dandenong Rangers W
Dande
|
|
|
|
  |
NBL 1 Central - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 10:45 |
Forestville Eagles W
FoE W
|
|
79
-
75
Jugado
|
|
North Adelaide Rockets W
NAR W
|
|
29 Jun 11:00 |
Southern Tigers W
SouT W
|
|
61
-
67
Jugado
|
|
West Adelaide Bearcats W
WAB W
|
|
29 Jun 11:00 |
Sturt Sabres W
StS W
|
|
71
-
63
Jugado
|
|
Central Districts Lions W
CDL W
|
|
29 Jun 11:00 |
Woodville Warriors W
Woo W
|
|
95
-
101
Jugado
|
|
South Adelaide Panthers W
SAP W
|
|
29 Jun 11:00 |
Eastern Mavericks W
EaM W
|
|
52
-
93
Jugado
|
|
Norwood Flames W
NoF W
|
|
|
|
  |
NBL 1 West - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Perry Lakes Hawks W
PLHa W
|
|
98
-
70
Jugado
|
|
South West Slammers W
SWSla W
|
|
29 Jun 11:00 |
Perth Redbacks W
PerRe W
|
|
102
-
69
Jugado
|
|
Joondalup Wolves W
JoonWo W
|
|
29 Jun 11:30 |
Beeliar Boodjar W
|
|
88
-
89
Jugado
|
|
Rockingham Flames W
RockiF W
|
|
29 Jun 12:00 |
Warwick Senators W
StirSe W
|
|
-
|
|
Goldfields Giants W
|
|
29 Jun 12:30 |
Kalamunda Eastern Suns W
KalaES W
|
|
-
|
|
Mandurah Magic W
MamMa W
|
|
|
|
  |
NBL 1 East - Men
|
|
|
|
|
29 Jun 09:00 |
Illawarra Hawks II
lllawaH
|
|
93
-
97
Jugado
|
|
Central Coast Crusaders
CCCru
|
|
29 Jun 09:00 |
Manly Warringah Sea Eagles
MWSEag
|
|
89
-
82
Jugado
|
|
BA CoE
BA CoE
|
|
29 Jun 10:00 |
Norths Bears
NorBe
|
|
93
-
112
Jugado
|
|
Maitland Mustangs
MaitMu
|
|
29 Jun 11:00 |
Hornsby Ku-ring-gai Spiders
HKuSpid
|
|
87
-
94
Jugado
|
|
Sydney Comets
SydCo
|
|
29 Jun 11:15 |
Newcastle Falcons
NewFo
|
|
78
-
76
Jugado
|
|
Hills Hornets
HillsHo
|
|
29 Jun 11:30 |
Penrith Panthers Basket
|
|
84
-
89
Jugado
|
|
Bankstown Bruins
BanBru
|
|
29 Jun 11:30 |
Albury-Wodonga Bandits
|
|
107
-
88
Jugado
|
|
Inner West Bulls
IWB
|
|
29 Jun 11:30 |
Canberra Gunners
Canber
|
|
118
-
88
Jugado
|
|
Sutherland Sharks
SutS
|
|
|
|
  |
NBL 1 East - Women
|
|
|
|
|
29 Jun 07:00 |
Manly Warringah Sea Eagles W
MWSEag W
|
|
62
-
48
Jugado
|
|
BA CoE W
BA CoE
|
|
29 Jun 08:00 |
Norths Bears W
NorBe W
|
|
82
-
55
Jugado
|
|
Maitland Mustangs W
|
|
29 Jun 09:00 |
Hornsby Ku-ring-gai Spiders W
HKuSpid W
|
|
85
-
101
Jugado
|
|
Sydney Comets W
SydCo W
|
|
29 Jun 09:00 |
Newcastle Falcons W
NewFo W
|
|
91
-
61
Jugado
|
|
Hills Hornets W
HillsHo W
|
|
29 Jun 09:30 |
Penrith Panthers BK W
|
|
71
-
57
Jugado
|
|
Bankstown Bruins W
BanBru W
|
|
29 Jun 09:30 |
Canberra Nationals W
Canber
|
|
79
-
84
Jugado
|
|
Sutherland Sharks W
SutS W
|
|
29 Jun 09:30 |
Albury-Wodonga Bandits W
|
|
88
-
43
Jugado
|
|
Inner West Bulls W
|
|
29 Jun 11:00 |
Illawarra Hawks W
lllawaH W
|
|
70
-
76
Jugado
|
|
Central Coast Crusaders W
|
|
|
|
  |
Big V - State Championship Men
|
|
|
|
|
29 Jun 09:30 |
Bellarine
|
|
102
-
110
Jugado
|
|
Wyndham Basketball
|
|
29 Jun 11:00 |
McKinnon Cougars
McKin
|
|
114
-
90
Jugado
|
|
Blackburn Vikings
|
|
29 Jun 11:00 |
Shepparton Gators
|
|
75
-
104
Jugado
|
|
Hume City Broncos
HumC
|
|
29 Jun 12:00 |
Pakenham Pacers
|
|
-
|
|
Camberwell Dragons
|
|
|
|
  |
Big V - State Championship Women
|
|
|
|
|
29 Jun 10:00 |
Pakenham W
|
|
81
-
62
Jugado
|
|
Camberwell Dragons W
|
|
29 Jun 11:00 |
Bulleen Boomers W
Bul W
|
|
79
-
72
Jugado
|
|
Sunbury Jets W
|
|
29 Jun 11:30 |
Bellarine Storm
|
|
74
-
77
Jugado
|
|
Wyndham Basketball W
|
|
|
|
  |
Nacional A - Championship Playoffs
|
|
|
|
|
29 Jun 03:00 |
Ciclista Olímpico
OLI
|
|
107
-
101
Jugado
|
|
Instituto de Córdoba
INS
|
|
29 Jun 16:30 |
Boca Juniors
BOC
|
|
-
|
|
Quimsa
QSA
|
|
|
|
  |
NBL
|
|
|
|
|
29 Jun 06:00 |
Wellington Saints
|
|
106
-
80
Jugado
|
|
Otago Nuggets
|
|
29 Jun 09:30 |
Franklin Bulls
|
|
78
-
89
Jugado
|
|
Auckland Tuatara
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupo A
|
|
|
|
|
29 Jun 01:00 |
Gladiadores de Anzoátegui
GDA
|
|
87
-
85
Jugado
|
|
Spartans DC
ESP
|
|
29 Jun 01:00 |
Brillantes de Maracaibo
BDM
|
|
80
-
73
Jugado
|
|
Pioneros
|
|
29 Jun 23:00 |
Frontinos
|
|
-
|
|
Toros de Aragua
TDA
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Grupo B
|
|
|
|
|
29 Jun 00:45 |
Piratas de La Guaira
BUC
|
|
63
-
76
Jugado
|
|
Guaiqueríes de Margarita
GDM
|
|
|
|
  |
Liga Nacional
|
|
|
|
|
29 Jun 02:00 |
Indios San Francisco
IND
|
|
91
-
92
Jugado
|
|
Titanes del Licey
TIT
|
|
29 Jun 02:00 |
Soles Santo Domingo
SOL
|
|
96
-
86
Jugado
|
|
Cañeros del Este
CAÑ
|
|
|
|
  |
LNB - Play Offs
|
|
|
|
|
29 Jun 02:30 |
CDC Leones de Quilpué
LEO
|
|
79
-
70
Jugado
|
|
Universidad de Concepción
UCO
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Aspria Tennis Cup - Milan
|
|
|
|
|
29 Jun 14:00 |
Gomez
Gomez
|
|
-
|
|
Jianu
Jianu
|
|
|
|
  |
ATP Double - Mallorca Championships - Mallorca
|
|
|
|
|
29 Jun 17:00 |
D.Hidalgo/A.Tabilo
D.Hidalgo/A.Tabilo
|
|
-
|
|
J.Cash/R.Galloway
J.Cash/R.Galloway
|
|
|
|
  |
WTA Double - Rothesay International - Eastbourne
|
|
|
|
|
29 Jun 16:45 |
G.Dabrowski/E.Routliffe
G.Dabrowski/E.Routliffe
|
|
-
|
|
L.Kichenok/J.Ostapenko
L.Kichenok/J.Ostapenko
|
|
|
|
  |
WTA Double - Bad Homburg Open - Bad Homburg
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
N.Melichar-Martinez/E.Perez
N.Melichar-Martinez/E.Perez
|
|
2
-
1
Finished
|
|
H.Chan/V.Kudermetova
H.Chan/V.Kudermetova
|
|
|
|
  |
USL
|
|
|
|
|
29 Jun 01:30 |
Charleston Battery
BAT
|
|
5
-
2
Jugado
|
|
North Carolina FC
NOC
|
|
29 Jun 02:30 |
Memphis 901
MFC
|
|
5
-
1
Jugado
|
|
Phoenix Rising
PHO
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 1
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Princesa Solimões
PSO
|
|
-
|
|
Manauara
|
|
29 Jun 23:00 |
São Raimundo RR
SRPR
|
|
-
|
|
Rio Branco MG
RBMG
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 2
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Altos
ALT
|
|
-
|
|
Tocantinópolis
TOC
|
|
29 Jun 22:00 |
Águia de Marabá
AGU
|
|
-
|
|
Maranhão
MAR
|
|
29 Jun 22:00 |
Moto Clube
MOT
|
|
-
|
|
Cametá
CAM
|
|
29 Jun 22:00 |
River Plate
RIV
|
|
-
|
|
Fluminense Teresina
FEC
|
|
|
|
  |
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Iguatu
IGU
|
|
-
|
|
Treze
TRZ
|
|
29 Jun 22:00 |
Sousa
SOU
|
|
-
|
|
Santa Cruz RN
SCR
|
|
29 Jun 22:00 |
Potiguar de Mossoró
PMO
|
|
-
|
|
América RN
ARN
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 4
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
CSE
CSE
|
|
-
|
|
Juazeirense
JUA
|
|
29 Jun 22:00 |
Itabaiana
ITA
|
|
-
|
|
Retrô FCB
RFC
|
|
29 Jun 22:00 |
Jacuipense
JCP
|
|
-
|
|
ASA
ASA
|
|
29 Jun 22:00 |
Petrolina
PET
|
|
-
|
|
Sergipe
SGP
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 5
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Real Brasília FC
REA
|
|
-
|
|
União Rondonópolis
UNR
|
|
29 Jun 22:00 |
Anápolis
APO
|
|
-
|
|
CRAC
CRA
|
|
29 Jun 22:00 |
Capital FC
CFC
|
|
-
|
|
Iporá
IPO
|
|
29 Jun 22:00 |
Mixto
MIX
|
|
-
|
|
Brasiliense
BRA
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 6
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Democrata SL
DSL
|
|
-
|
|
Serra
SER
|
|
29 Jun 22:00 |
Audax Rio
AUD
|
|
-
|
|
Nova Iguaçu
NIG
|
|
29 Jun 22:00 |
Itabuna
ITAB
|
|
-
|
|
Portuguesa RJ
POR
|
|
29 Jun 22:00 |
Real Noroeste
ReaNo
|
|
-
|
|
Ipatinga
IPA
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 7
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Água Santa
AGU
|
|
-
|
|
Santo André
SAA
|
|
29 Jun 22:00 |
Maringá
MGA
|
|
-
|
|
CA Patrocinense
PAT
|
|
29 Jun 22:00 |
Inter de Limeira
ILI
|
|
-
|
|
São José EC
JOS
|
|
29 Jun 22:00 |
Pouso Alegre
PFC
|
|
-
|
|
Costa Rica
CEC
|
|
|
|
  |
Série D - Grupo 8
|
|
|
|
|
29 Jun 22:00 |
Hercílio Luz
HER
|
|
-
|
|
FC Cascavel
CAS
|
|
29 Jun 22:00 |
Brasil de Pelotas
PEL
|
|
-
|
|
Novo Hamburgo
NOV
|
|
29 Jun 22:00 |
Barra FC
BSC
|
|
-
|
|
Concórdia
CON
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Baladiyat El Mahalla
|
|
-
|
|
ENPPI
ENP
|
|
29 Jun 18:00 |
Zamalek SC
ZAM
|
|
-
|
|
Ceramica Cleopatra
CCF
|
|
29 Jun 18:00 |
Al Ittihad
ITTI
|
|
-
|
|
El Dakhleya
DAK
|
|
|
|
  |
NWSL
|
|
|
|
|
29 Jun 02:00 |
Kansas City Current
KAN
|
|
2
-
0
Jugado
|
|
Houston Dash
HOU
|
|
29 Jun 04:00 |
San Diego Wave FC
SDW
|
|
0
-
3
Jugado
|
|
Chicago Red Stars
CHI
|
|
29 Jun 22:00 |
Racing Louisville FC
RLF
|
|
-
|
|
Bay FC
|
|
|
|
  |
Canadian Premier League
|
|
|
|
|
29 Jun 01:00 |
Atlético Ottawa
ATO
|
|
4
-
3
Jugado
|
|
Forge FC
FFC
|
|
|
|
  |
Div 1 Norra, dam
|
|
|
|
|
29 Jun 12:00 |
Bergnäsets AIK W
|
|
-
|
|
IK Brage W
|
|
29 Jun 13:00 |
Team TG FF W
TGFF
|
|
-
|
|
Bele Barkarby FF W
BBFF
|
|
29 Jun 13:00 |
Sandvikens IF W
|
|
-
|
|
Gefle IF FF W
|
|
29 Jun 14:00 |
Enskede IK W
EIK
|
|
-
|
|
Karlbergs BK W
|
|
|
|
  |
Div 1 Mellersta, dam
|
|
|
|
|
29 Jun 12:00 |
P18 IK W
|
|
-
|
|
IFK Värnamo W
IFKV
|
|
29 Jun 13:00 |
Smedby AIS W
SAIS
|
|
-
|
|
Degerfors IF W
|
|
29 Jun 13:00 |
Gideonsbergs IF W
GID
|
|
-
|
|
Värmdö IF W
|
|
|
|
  |
Div 1 Södra, dam
|
|
|
|
|
29 Jun 13:00 |
Eskilsminne IF W
|
|
-
|
|
Älmhults IF W
ÄLM
|
|
29 Jun 13:30 |
FC Rosengård 1917 W
|
|
-
|
|
Helsingborgs IF W
|
|
29 Jun 14:00 |
BK Häcken 1 W
|
|
-
|
|
Ljungskile SK Damfotboll
|
|
|
|
  |
LBP - Apertura
|
|
|
|
|
29 Jun 00:05 |
Corsarios de Cartagena
COR
|
|
92
-
84
Jugado
|
|
Búcaros de Bucaramanga
BUB
|
|
29 Jun 23:00 |
Piratas de Bogotá
PIB
|
|
-
|
|
Toros del Valle
|
|
|
|
  |
Div 4 - Temporada regular
|
|
|
|
|
29 Jun 18:00 |
Tindastóll
|
|
-
|
|
KÁ
|
|
29 Jun 19:00 |
KH
|
|
-
|
|
Kría
|
|
29 Jun 21:00 |
KFS
|
|
-
|
|
RB
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Grupo 4
|
|
|
|
|
29 Jun 11:00 |
Ural 2
|
|
0
-
0
Jugado
|
|
Rubin Kazan 2
|
|
29 Jun 14:00 |
Lada Togliatti
LADT
|
|
-
|
|
Pari NN 2
|
|
29 Jun 14:00 |
Akron Togliatti 2
|
|
-
|
|
Krylia Sovetov-2 Samara
|
|
29 Jun 14:00 |
Uralets Nizhny Tagil
|
|
-
|
|
FC Dynamo Kirov
KIROV
|
|
29 Jun 14:30 |
Sokol Kazan
|
|
-
|
|
FC Nosta Novotroitsk
NOSN
|
|
29 Jun 15:00 |
Volna Nizhegorodskaya
FK Volna Kovernino
|
|
-
|
|
Dynamo Barnaul
DYNB
|
|
29 Jun 15:00 |
Orenburg-2
|
|
-
|
|
FC Amkar Perm
AMK
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Ibague Open - Ibague
|
|
|
|
|
29 Jun 15:00 |
Mena
Mena
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
BSN
|
|
|
|
|
29 Jun 02:00 |
Criollos de Caguas
|
|
76
-
80
Jugado
|
|
Manatí Osos
MAN
|
|
29 Jun 02:00 |
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
72
-
93
Jugado
|
|
Quebradillas Piratas
QUE
|
|
29 Jun 22:00 |
Bayamón Vaqueros
BAY
|
|
-
|
|
Mayagüez Indios
MAY
|
|